Mag ik je kussen? wonen 113 TOEFJE VRIJE STIJL VOOR KLEINTJES KNUS vrijdag 20 januari 2012 Geef de bank een winterwarme uitstraling met nieuwe losse kussens. Een kussentje kan er altijd bij. 'Een prachtig kussen is als het toefje op de taart', door Suzanne Dijkstra Kussen van Hellen van Berkel voor Gelderland. foto's PR Kussens van Designonstock. De Nederlandse dessinont werpster Hellen van Berkel werkt altijd met textiel. Voor meubelmerk Gelderland ont wierp ze twee collecties met bij zondere kussens. Een mooi kus sen maakt de bank volgens Van Berkel helemaal af. „Ik zie een prachtig kussen in de bank als het toefje op de taart. Zoals een strop das het maatpak en een sjaal de winterjas niet alleen compleet, maar ook persoonlijk maken." De eerste collectie van Gelderland bestaat uit katoenen kussens in vier formaten, in de kleuren rood en groen. De kussens zijn voor zien van handgemaakte borduur- - seis en op de natuur geïnspireerde dessins, zoals vogels, vlinders en bloemen. De nieuwste collectie is lichter van kleur en heeft gebor duurde accenten in fluortinten. D e kussens van het nieuwe merk Freistil, onderdeel van het Duitse Rolf Benz, hebben een oosters tintje. De kus sens Freistil 198 zijn gemaakt van kleurrijke, geborduurde stoffen met bloemen en glanzende onder delen die als een lint over het kus sen draaien. Te koop in een kleu rencombinatie met oranje en bruin en een versie waarin roze en zwart de boventoon voeren. De kussens passen goed op de nieuwe banken van het merk, waaronder bank Freistil i8z. Stel het bovenste ruggedeelte naar de persoonlijke voorkeur in en geef met het kus sen nog een beetje extra comfort. Rolf Benz biedt overigens ook kus sens die als extra zitplek gebruikt kunnen worden. De hoezen zijn afgestemd op de bankbekleding. Blosh van Designonstock. H www.gelderlandgroep.com www.rolf-benz.com www.freistil-rolfbenz.de Ook in kinderkamers zijn kussens gezellig en han dig. Leuk als versiering op bed en praktisch om op te zitten tijdens het spelen op de grond. Ferm Living biedt allerlei grappige exemplaren, bijvoorbeeld in de vorm van een robot of uil. Voor de rockster is er zelfs een zachte gi taar! Het Nederlandse merk Tante Ted verkoopt stoere kussens met verkeersborden, metronetwerken en maritieme afbeeldingen. Fijn is ook het grote leefkussen, gemaakt van verhuisdekens. Ook mooi is het nieuwe label Chatoui. Deze kussens zijn gemaakt van gerecy clede materialen, zoals oude de kens van de watersnoodramp in 1953. En dan... tijd voor een kus sengevecht? www.ferm-living.com www.tanteted.nl www.chatoui.nl Meubelmerk Designon stock vindt dat een los kussen de bank knusser en persoonlijker maakt. Daarom bevat de collectie twee series kus sens. De eerste serie is ontworpen door Roderick Vos. Zijn echtgeno te Claire ontwierp kussencollectie Twist, afgewerkt met een gekleur de bies aan weerszijden. Marike Andeweg ontwierp niet al leen de nieuwe bank Heelz, ze be dacht er ook kussens bij, genaamd Blosh. De kussens hebben aan de voor- en achterkant een andere kleur, zodat er nog meer afgewis seld kan worden. Als extra detail kregen de kussens twee knopen. SI www.designonstock.com Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Gitaarkussen van Ferm Living. Kussen Freistil 198. Kussen van Tante Ted. Kussens van Chatoui. Robotkussentjes van Ferm Living.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53