Bouwpakket werd een droomhuis wonen I vrijdag 20 januari 2012 door Rob Paardekam Al veertien jaar lang bestieren John en Petra Siemerink water sportwinkel De Zuidschor in Wolphaartsdijk. Dat is zeven da gen per week hard werken. Wonen kwam daardoor lange tijd op de tweede plaats. Een paar jaar geleden besloten ze de be scheiden woning achter hun winkel toch te vervangen door een nieuw huis. Het werd een bijzonder project. Al bladerend door het tijdschrift Elle Wo nen stuitte Petra in 2009 op een bijzonder object dat te koop werd aangeboden: een houten casco huis dat in 2007 was ge maakt als expositieruimte voor een woon beurs in de Westergasfabriek in Amster dam. „Ik zag dat wel zitten, zo'n houten woning", herinnert Petra zich. „Ik ben al tijd al gecharmeerd geweest van die prach tige beachhouses op Cape Cod in Ameri ka." Na enig wikken en wegen besloten zij en John het avontuur aan te gaan. En zo werd hun toekomstige woning op een dag als bouwpakket afgeleverd met drie diep- laders. Vijftig ton massief vurenhout, be staande uit drie lageadie op hoogwaardi ge wijze kruislings op elkaar zijn gelijmd. Het was overigens nog even spannend of alles nog naadloos zou passen. Het hout had tenslotte twee jaar in de opslag gele gen en was een paar keer vervoerd. Geluk kig paste alles nog prima. Niets ontbrak en niets was kapot. Mede door de hulp van de bekende hout bouwer Jasper Kerkhofs, die het huis des tijds ook opbouwde op de beurs in Am sterdam, werd het casco in vijf dagen opge bouwd. Maar in een casco huis kun je nog niet wo nen. Met de hulp van vakmensen en goog le maakten John en Petra er in ruim een halfjaar een prachtige woning van. „Ik was bepaald geen expert in het bouwen van woningen", geeft John toe. „Maar ik heb de afgelopen jaren ontzettend veel ge leerd." De bouw verliep in zijn algemeenheid bij zonder goed. Dat neemt niet weg dat de experts hun hersens af en toe best eens moesten laten kraken. Neem nou het dak. De constructeur was van mening dat het grote huis (tien bij twintig meter) enkel een licht dak kon dragen. Diverse materia len passeerden de revue. „Onder meer PVC en golfplaten", vertelt John. „Maar dat vonden we niet mooi. Uiteindelijk heb ben we voor zink gekozen." Het resultaat mag er wezen. Het huis is niet alleen mooi en groot, maar ook nog eens bijzonder goed geïsoleerd. In de zo mer, als de mussen bij wijze van spreken dood van het dak vallen, is het in huize Siemerink nog relatief koel. Anderzijds ligt in de winter de sneeuw langer op het dak dan bij veel andere huizen. Het ondememerskoppel zal overigens nooit opscheppen over het huis. Sterker nog, John zegt blij te zijn dat het vanaf de weg niet te zien is. Vanaf het water is de woning wel zichtbaar, maar gaat hij mooi op in de omgeving. „Het hebben van een groot huis is nooit mijn streven geweest", stelt John. „Het is min of meer op ons pad gekomen." Qua inrichting hebben hij en Petra het so-, ber gehouden. Het huis is van zichzelf al mooi genoeg. Verder vallen de grote ruim tes op. „Hoe vaak zie je geen heel grote huizen die binnen toch heel hokkerig zijn?", zegt John. „Dat wilden wij niet." Pronkstukken zijn de salontafel en de keu kentafel, die John maakte van het hout dat overbleef „Geen tafels die je zomaar even oppakt", grapt John. „De keukentafel weegt 700 kilo."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43