K 2 wonen Ruim vier procent minder woningen verkocht in Website wijst huizenkopers naar kortingen en subsidies Lente TUIN en Woonbeurs Goes in Zeelandhallen vrijdag 20 januari 2012 20II In 2011 werden in Nederland 120.739 bestaande woningen verkocht. Dat blijkt uit onder zoek van Woningmarktcijfers.nl op basis van cijfers van het Kadaster. De provincie Frieland kende met een daling van 7,5 procent de groot ste neergang. Alleen in Zeeland nam het aantal transacties toe. Het gaat om een stijging van 1,8 pro cent. De gemiddelde prijs die kopers voor een bestaande woning hebben be taald, kwam vorig jaar uit op 240.100 euro, een stijging van slechts 0,2 procent ten opzichte van 2010. De grootste daling deed zich voor in Flevoland met -3,6 procent. De prijs in Zeeland steeg met 0,1 procent. De gemiddelde koopsom in Zeeland was vorig jaar 198.000 euro. Daarmee staat de provincie op de tiende plek. Alleen de huizen in Friesland en Groningen waren goed koper. Het totaal aantal woningen dat in 2011 in Zeeland werd ver kocht kwam uit op 3311, het laag ste van het hele land. orting en subsidie is dé manier om de woningmarkt uit het slop te trekken. Dat is de overtuiging van de nieuwe website www.subsidiehuizen.nl Initiatiefnemer Quintus C. Hegie heeft alle ontwikkelingen van subsidies en kortingen vanaf 2007 in kaart gebracht en gebun deld op de website. Momenteel bestaan er verschillende stimuleringsregelingen in Neder land. Sommige koopcon structies overlappen el kaar zelfs. Volgens de ini tiatiefnemers was er nog geen centraal punt waar kopers terecht konden voor informatie over sub sidies. Volgens Hegie wor den er meer woningen verkocht als huizenkopers de weg weten naar subsidies en kortingen. Op de site staan nu ongeveer 18.000 woningen waarvoor subsidie en korting bere kend kan worden. BBSsmssssaswa ssBsmsssss^mBBSBEss^sBsa HAAR VAN BOVEN ZIJ VAN BENEDEN 10-70 KORTING OP SHOWROOMMODELLEN! Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl In de Zeelandhallen "wordt van vrijdag 16 tot en met zondag 18 maart de eerste Lente TUIN en Woonbeurs Goes gehouden. De toe gang is gratis. Exploitant Libéma van de Zeelandhallen en de organisator van Tuinldee hebben de handen ineen geslagen voor deze beurs. In 2006 was de eerste editie van Tuinidee Goes. Daarop kwamen destijds 17.000 mensen op af. Libéma en Tuinldee rekenen op een zelfde aantal bezoekers Thema van het evene ment dit jaar is 'PUUR ge nieten', waarmee wordt ingespeeld op de trends op woon- en tuingebied. Volgens de organisatie is de beurs een 'feest voor tuinliefheb- bers en mensen die houden van wooninrichting'. De beurs in de Zee landhallen is geopend van 10 tot 17 uur. Meer informatie is te vinden op www.lentetuinenwoonbeurs.nl foto Ronald den Dekker Zo wonen John en Petra Siemerink Wie: John en Petra Siemerink Waar: Wolphaartsdijk Medebewoners: Twee zoons en twee honden Faforiete meubels: Zelfgemaakte salontafel en keukentafel van het hout dat is overgebleven. Laatste aanwinst: Een enorme toonbank voor de watersportwinkel, ook ge maakt van het overgebleven hout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42