Burgemeesters moeten beter weten F|G*aai Kamer wil concrete oplossingen krimp 31 zeeland OPEN DAGEN BOC ZKIAM 20/21JANUAS12012 www.testfetoeksmst.nl Zwaargewond commentaar Groot alarm Oomen nieuwe dean Roosevelt Academy donderdag ensaac zoncfaa COLUMNS Alle leuke, kritische en ontroerende columns kunt u teruglezen op www.pzc.nl/columns STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De Tweede Kamer vindt dat het kabinet te weinig doet om de gevolgen van krimp in onder andere Zeeland aan te pak ken. Minister Liesbeth Spies (Bin nenlandse Zaken) spreekt tegen dat het kabinet achterover leunt, maar komt wel voor de zomer met concrete oplossingen. WD, CDA, en PW willen niet al leen woorden, maar ook daden. „We zijn nu ruim een jaar verder en we zien nog geen goede reactie van het kabinet op de problemen van dê krimp", zei WD-Kamerlid Betty de Boer. „Krimpregio's ge ven concreet aan waar ze tegenaan lopen en hoe die problemen aange pakt zouden kunnen worden, maar een reactie van het kabinet blijft uit." Samen met CDA en PW droeg ze de kersverse minister Spies op zich meer in te zetten voor de krimpre gio's. Spies bestreed dat het kabi net niets doet. „Er is 30 miljoen eu ro uitgetrokken voor krimpgebie- den via het gemeentefonds en nog eens 100 miljoen via het provincie fonds. Zeeland heeft een ambulan ce extra vanwege de bereikbaar heid en de regels voor kleine scho len worden verruimd. Het is niet zo dat er niets gebeurt." Toch zeg de ze de Kamer toe voor de zomer met maatregelen te komen. SINT PHILIPSLAND - Een 61-jarige au tomobilist uit Sint-Philipsland is woensdag zwaargewond geraakt toen hij rond half zes op de Krab- bekreekweg in zijn woonplaats uit week voor een hert. De auto reed van de dijk af De brandweer moest de man bevrijden. Hij is met verwondingen aan beide be nen naar het ziekenhuis gebracht. Wi9 www.kampeercentrummechielsen.nl vrijdag 20 januari 2012 a o Zeeuwen lopen het ge vaar dat de meldka mer voor de ambulan ces hun klachten niet goed begrijpt. Daarom plaatst de Inspectie voor de Gezond heidszorg de meldkamer onder verscherpt toezicht. Deze zwa re maatregel maakt duidelijk dat het flink fout zit De burgemeesters Koos Schou- wenaar en Rene Verhulst van de Veiligheidsregio Zeeland be- bevestigen dit met hun ingreep: nu werkt de meldkamer ineens met goede centralisten, een vas te aanpak, een snelle afhande ling en regelmatig de vinger aan de eigen pols. Deze maatre gelen zijn zó vanzelfsprekend, dat iedereen zich zal afVragen waarom ze niet veel eerder wer den genomen. Zeeland is ver van huis, als de gang zaken bij deze meldkamer maatgevend is voor het opere ren van de hele Veiligheidsre gio. Want deze organisatie stuurt hier, in het tweede risico gebied van Nederland, honder den hulpverleners aan. Een snel en grondig onderzoek naar de kwaliteit van het bestuur en het management lijkt geboden. De meldkamer van de ambulances van de Zeeuwse veiligheidsregio is per direct onder verscherpt toezicht gesteld. foto Lex van Lieshout/ANP Meer puzzelen? Ga naar www.lekkerpuzzelen.nl MIDDELBURG - Barbara Oomen is vanaf 1 april de nieuwe dean van de Roosevelt Academy in Middel burg. Oomen is al werkzaam bij de Roosevelt Academy en is on langs benoemd als hoogleraar in de sociologie van de mensenrech ten aan de Universiteit van Utrecht. Oomen volgt Hans Adriaansens op, die de Roosevelt Academy in 2004 oprichtte. Hij neemt maandag afscheid. Zaterdag staat in de bijlage Spectrum van de PZC een interview met hem. Vijf V's kenmerken de Vei ligheidsregio Zeeland: voorkomen, voorberei den, verhelpen, verbete ren en verbinden. Daar' is er giste ren een bij gekomen: verscherpt toezicht. De meldkamer die de in zet van ambulances in Zeeland re gelt, functioneert niet goed vol gens de Inspectie voor de Gezond heidszorg. De veiligheid van pa tiënten in gevaar. Een gevoelige maatregel voor de Zeeuwse burgemeesters die als be stuur van de Veiligheidsregio ver antwoordelijk zijn voor de manier door Ben Jansen waarop die meldkamer werkt. En niet de eerste. Vier jaar geleden stond de Veiligheidsregio als ge heel al eens onder toezicht naar aanleiding van de conclusie dat toereikend geneeskundig optreden niet kon worden gegarandeerd als zich op dat moment een crisis zou voordoen. Een in twee opzichten pijnlijke constatering. Zeeland geldt als het tweede risicogebied van Nederland. Bovendien wor den burgemeesters - ze zijn eerst verantwoordelijke voor openbare orde en veiligheid in hun gemeen te - verondersteld ervoor te zorgen dat crises fluks worden bestreden. Wie de vergaderingen van de Vei ligheidsregio volgt, krijgt niet de indruk dat de burgemeesters in het bestuur de V van verbinden tot persoonlijk motto hebben ver heven. De burgemeesters van Ter- neuzen, Middelburg, Vlissingen en Goes zijn het dikwijls onverzoen baar met elkaar oneens. De eerste vindt dat hij als eerste burger van de grootste gemeente van Zeeland eigenlijk voorzitter van de VeiligT heidsregio zou moeten zijn en niet die van Middelburg die toevallig korpsbeheerder van de politie is. Inmiddels staat de Veiligheidsregio ook onder financieel toezicht van de provincie, omdat de burgemees ters het niet eens konden worden over de begroting 2012.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3