sport 131 WW Scheidsrechter deelt groene kaarten uit Spelregelkennis helpt problemen voorkomen Van Terheijden favoriet op NRT in Goes FM Sranang heeft de smaak te pakken Tourkaart Van der Graaff Finale Zeeuwse ATB Cup in Hulst Jeugdschaaktoernooi bij Landau Vink Memorial met drie afstanden Ambiance strijdt tegen De Oale Jan Groene S.ter 2 simpel langs Kanja/'tHvG Tweede JaRo-cross vrijdag 20 januari 2012 'Ik realiseer me best dat ik niks teweeg kan brengen bij de KNVB, hoor. Dit zal een eenmansactie blijven.' Theo de Ridder, bedenker groene kaart Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl GOES - Tennisser Tim van Terheij den, nummer veertien van Neder land, heeft zich ingeschreven voor het Nationaal Ranglij sttoernooi van het ZuidWestleasetoernooi in Goes. Hij is een voormalig speler van Jong Oranje en is vooral actief op internationale toernooien. Van Terheijden zal naar alle waar schijnlijkheid topfavoriet voor de titel zijn en daarmee ook de kans hebber voor de wildcard voor het hoofdtoernooi van Challenger Zee land. De organisatie van het ZuidWest leasetoernooi rekent op minimaal 25 spelers uit de Nederlandse top honderd. Inmiddels hebben zich tachtig spelers ingeschreven. De or ganisatie heeft daarom besloten om een kwalificatieschema van 64 spelers te hanteren. door Rudy Boogert HEINKENSZAND - Of hét volgens de regels mag? „Geen idee", zegt Theo de Ridder. De scheidsrechter uit Heinkenszand geeft er eigenlijk ook niks om. Behalve de gele en ro de kaart deelt hij sinds eind vorig jaar ook wel 's een groene kaart uit. Dat is zijn zelfbedachte fair- playkaart. De Ridder toont de groene kaart als er iets positiefs gebeurt in of rond een wedstrijd. Vlak voor de winterstop is hij ermee begonnen. Zo toonde hij de kaart al eens aan een Di-speler die tekeerging tegen een ploeggenoot, maar vervolgens zijn excuses kwam aanbieden. Of: „Bij een wedstrijd van JVOZ C2 was er een ingooi. Óe grensja- ger gaf die aari de ene ploeg, ik wist zeker dat hij ernaast zat en gaf de ingooi dus aan de andere partij. Ik dacht dat het publiek wel tekeer zou gaan, maar niks hoor, deden ze niet. En daarvoor heb ik ze de groene kaart getoond." De Ridder krijgt louter positieve reacties op de groene kaart, die hij bedacht als tegenwicht op de publi citaire negativitëit die hij rond de voetbalsport bespeurt. Eind vorig jaar verzocht de leraar uit Hein kenszand de conciërge op zijn school een groene kaart te knutse len. Medio november deelde hij zijn eerste uit in wedstrijdverband. Dit jaar wil hij het initiatief een vervolg geven bij het schoolvoet- bal dat hij helpt organiseren in de Zak van Zuid-Beveland. „Maar ik realiseer me best dat ik niks te weeg kan brengen bij de KNVB, hoor. Dit zal een eenmansactie blij ven." door Rudy Boogert WOLPHAARTSDIJK - Een jaar of vijf geleden ontwikkelde Harry Wisse- link een arbitrageplan voor de voetbalclub Wolfaartsdijk. Inmid dels heeft dat project uit eigen gele deren al negen jeugdscheidsrech- ters opgeleverd. „Allemaal jongens die eerst een wedstrijdje fluiten, voordat ze bij hun eigen team zelf gaan spelen." Het mes snijdt aan twee kanten, betoogt Wisselink. Enerzijds heeft de club de beschikking over een aardige hoeveelheid scheidsrech ters, anderzijds heeft de club voet ballers met regelregelkennis. „Veel problemen in het veld ontstaan na melijk door een gebrek aan spelre- GOES De zaalvoetballers van FM Sranang hebben de laatste weken de smaak te pakken. De Goese eerstedïvisio- nist won ook zijn derde wedstrijd na de winterstop. In eigen huis werd het tegen middenmoter DZS/Soccer For Life 7-1. FM Sranang had zijn doelpunten makers in Ugur Kahveci (3X), Ryan de Regt (2x), Jonathan Constancia en Ali Eryürük. CARTAGENA Golfster Marjet van der Graaff, die afkomstig is uit Tholen, heeft in Spanje met glans een tourkaart ver diend voor de Europese Tour. Tij dens de Qualifying School in Cartagena eindigde ze gedeeld vier de. De beste dertig vrouwen ver- gelkennis bij spelers en trainers. Daar hebben wij zo geen last van." Elke winter organiseert Wisselink, zelf al jaren KNVB-scheidsrechter, bij de club een spelregelquiz. „Van af twee weken ervoor stuur ik ie dereen een mailtje met 'De vraag van Vandaag'. Dat kan bijvoor beeld een YouTube-filmpje zijn waarover ik een vraag stel. Je hoeft niet per se te antwoorden, want ie dereen die erover nadenkt leert spelenderwijs toch spelregels." Nu het aantal scheidsrechters bin nen de club zich ontwikkelt vol gens het arbitrageplan is het tijd voor de volgende stap. „Alle scheidsrechters in hetzelfde tenue laten fluiten. Dat zorgt voor uitstra ling." Aan de Liniedijk in Hulst wordt de slotwedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup verreden. In nagenoeg alle categorieën staat inmiddels vast wie als eind winnaar uit de bus komT. De vraag is met name of Eric Vereecken in eigen omgeving revanche kan nemen voor vorige week toen hij in Oud dorp in de slotronde door pech werd uitgescha keld. Morgen wordt eveneens het Zeeuws-Vlaam- se mountainbikenetwerk, met aansluiting op de Belgische routes, officieel in gebruik genomen. De prijsuitreiking van de Zeeuwse ATB Cup is in scoutinggebouw 't Jagertje. Schaakclub Landau uit Axel houdt voor de 33e keer het ICL Landau jeugdschaaktoernooi. Plaats van handeling is cultureel centrum De Halle in Axel. De aanvang is 10.00 uur. Rond 16.00 uur is de prijsuitreiking. De jeugdschakers worden in verschillende leeftijdscategorieën ingedeeld. De jongste groepen spelen partijen van tien minu ten, bij de oudste groepen duren de partijen twintig minuten. Het Landau jeugdschaaktoer nooi is een terugkerend evenement waar spelers van verschillende schaakverenigingen uit Zeeland en België aan meedoen. Ook schoolscha- kers zijn van harte welkom. De wedstrijdenreeks om het SSP Runnerscrite rium is alweer halverwege. Morgen is de Eugene Vink Memorial in Westdorpe de vijfde loop in de serie van tien lopen die meetellen voor dit re gelmatigheidscriterium. Het comité Trimlopen Westdorpe organiseert deze wedstrijd alweer voor de 31e keer. Zoals gebruikelijk kunnen de at leten kiezen uit drie afstanden: 4800, 8700 en 14500 meter. De korte afstand kan ook gewan deld worden. De belangstelling daarvoor is de laatste jaren behoorlijk toegenomen. De start is om 15.00 uur nabij de RK-kerk in Westdorpe. MIDDELBURG De zaalvoetballers van Groene Ster 2 hadden in de eerste klasse weinig moeite met Kanja/'tHvG. De mid denmoter werd na een 2-0-rust- stand met 7-0 verslagen door tref fers van Imad Azzanagui (2x), Kha- lid Saiboua (2x), Salim Ben Sellam, Khalid El Hattach en Abdoe Abden- bi. Groene Ster 2 is nu lijstaanvoer der. Kalsdonk volgt op één punt met één duel minder gespeeld. dienden een ticket voor het profcir cuit. Van der Graaff (29), die eerder in de Europese Tour speelde, ging gisteren in de vijfde en laatste ron de in 73 slagen rond. Ze finishte op drie onder par. De Engelse Jodi Ewart won met elf onder par. Q Or Q> Qy5 Q)° I Gestaakte wedstrijden In district Zuid 1 500 In district Zuid 1 50 40 De darters van Ambiance uit Sint Jansteen her vatten de competitie in de NDB Superleague met een thuiswedstrijd tegen De Oale Jan. De ploeg uit Coevorden, waarbij Albertino Essers de bekendste speler is, staat vierde op de ranglijst en heeft slechts drie punten meer dan de Zeeuws-Vlaamse opponent. Na de nederlaag (3-7) in de laatste thuiswedstrijd tegen café De Schot is het team van aanvoerder Stefaan Deprez gebrand op een overwinning, zodat het uit de degradatiezone blijft. De aanvang in café Ambiance is om 13.00 uur. Jan Roose houdt met zijn team de JaRo Holland se Hoeve cross in Goes. Dit is de tweede van een serie van drie crossen op Zuid-Beveland. Ieder een kan meedoen. Leden van een atletiekclub zelfs gratis. De anderen betalen twee euro. De wedstrijden beginnen om 13.15 uur met de jong ste jeugd en vinden plaats op recreatiegebied De Hollandse Hoeve naast Sportpunt Zeeland. Van af 14.00 uur lopen de jongens B en alle vrouwen vanaf A-junior. Om 14.30 begint de cross voor alle mannen vanaf A-ju- nior. Inschrijven kan in het Sportpunt tussen 12.00 uur en 13.00 uur. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31