Krajicek wil weer luisteren sport29 Fiscus legt beslag bij Dijkse Boys Oranje oefent tegen Duitsland en Italië André Greipel herovert leiderstrui Minderhoud behaalt een vierde plaats Waterpoloërs gaan onderuit tegen Italië vrijdag 20 januari 2012 i 1 ZEIST Het Nederlands elftal speelt vol gend seizoen twee oefenwedstrij den tegen aansprekende tegenstan ders, Duitsland en Italië. De ploeg van bondscoach Bert van Marwijk neemt het op 14 november in Am sterdam op tegen de 'Mannschaft', de tweede tegenstander op het ko mende EK. Op 6 februari 2013 speelt de nationale ploeg, eveneens in de Arena, tegen Italië. ADELAIDE De Duitse wielrenner André Grei pel heeft gisteren de leiderstrui her overd op de Zwitser Martin Kohier in de Tour Down Under. De sprin ter van Lotto won de derde etappe, die ging van Unley naar Victor Har bour. Greipel klopte in de sprint met ruim verschil de Wit-Rus Yau- heni Hoetarovitsj en de Noor Ed- vald Boasson Hagen. Greipel leidt nu met acht seconden voorsprong. AMSTERDAM Hans-Peter Minderhoud is op het eerste dressuuronderdeel van Jum ping Amsterdam vierde geworden. De voormalige inwoner van West- kapelle behaalde met de hengst Jo hnson in de Lichte Tour een score van 69,825%. Madeleine Vrees uit Schijndel won de wedstrijd met het paard Blom's Wynton met ruim 73%. Minderhoud komt mor gen in actie in de Grand Prix. EINDHOVEN Het Europees kampioenschap wa terpolo kan voor de Nederlandse mannen nu echt beginnen. Na de 'ingecalculeerde' nederlagen tegen Griekenland en Hongarije bleek Oranje gisteravond zoals verwacht ook niet opgewassen tegen Italië. De wereldkampioen zegevierde in het Pieter van den Hoogen- band-zwemstadion met 14-6 (3-2 4-2 5-12-1). Miralem Sulejmani wordt gevloerd door Simon Poulsen van AZ. foto Olaf Kraak/ANP Frank de Boer, trainer van Ajax 'Zondag als we voor de competitie naar Alkmaar gaan, zal het een stuk beter moeten' door Edward SwSer DEN HAAG/MELBOURNE - Michaëlla Krajicek dacht het lange tijd alle maal wel alleen af te kunnen. Het hoorde bij het volwassen worden. De 23-jarige tennisster heeft echter de afgelopen maanden een hoop bijgeleerd. Van anderen. Krajicek wil nu zelfs een sportpsycholoog gaan bezoeken, haar ziel blootge ven. Het moet haar tenniscarrière alsnog tot een groot succes maken. Voor de Australian Open kwamen alle inzichten te laat. Krajicek is met haar nieuwe coach Eric van Harpen, met wie ze op aandrin gen van haar broer Richard sinds de US Open werkt, bezig aan een transformatie. Ze werkt aan haar voetenwerk, haar slagenarsenaal en,haar mentale fitheid. Om Ana Ivanovic te verslaan, in de tweede ronde van de Australian Open, was het nog te vroeg. „Ik ben nog te wisselvallig om een meisje uit de top twintig te ver slaan. Dat is nog een stapje te ver." Van Harpen had het vooraf al voor speld. Zijn nieuwe pupil zou voor zijn oude pupil moeten buigen. Misschien, ja misschien, komen er dagen dat het Michaëlla Krajicek wel gaat lukken om van Ana Ivano vic te winnen, maar gisteren was de huidige nummer 91 van de we reld kansloos tegen de voormalig nummer één van de wereld: 6-2, 6-3- Krajicek opende met een drietal aces, maar gaf de sterke opslag geen vervolg in de Hisense Arena. De Nederlandse met Tsjechische roots erkende dat het haar aan rust in haar spel ontbreekt. Ze weet dat ze dat vroeger wel had. Maar op de automatismen van voorheen kan Krajicek allang niet meer rekenen. Sinds ze haar kop in de wind gooide, ervoor koos om haar begeleiding over te laten aan haar toenmalige vriend Al- listair McCaw, werd de bodem on der haar mooie tennistoekomst weggeslagen. Inmiddels is 'Misha' weer op aarde teruggekeerd. Ze verbrak de relatie, stichtte vrede met haar familie. Bovendien wil ze tegenwoordig weer tips van an deren aanhoren én doet ze er wat mee. „Al werk ik met Eric aan zo veel dingen dat het haast onmoge lijk is om aan alles te denken tij dens de wedstrijd. Ik probeerde me te focussen op mijn speelplan, maar door de nervositeit heb ik al met al maar vijftig, zestig procent uit kunnen voeren", vertelde ze. Van Harpen is hard aan het werk om van Krajicek weer een tennis ster van formaat te maken. De eer ste maanden hebben sowieso al re sultaat gehad. Van een klassering rond de tweehonderd is Krajicek inmiddels opgeklommen naar de beste honderd. Dat betekent dat ze de grandslams kan spelen, zich weer kan meten met de besten. door John Graat HELMOND - Voetbalclub Dijkse Boys is de Belastingdienst bijna 1,2 miljoen euro schuldig. Om die re den heeft: de fiscus woensdag be slag laten leggen op de inboedel en materialen van de hoofdklasser uit Helmond. Dijkse Boys zou jarenlang geen loonbelasting en premies hebben betaald voor (zwart betaalde) spe lers. De teller is opgelopen tot 1.170.000 euro. Dit bevestigt wet houder Jan van den Heuvel. De af deling financiën van de gemeente Helmond is door de Belasting dienst ingelicht over de beslagleg ging en de reden daarvan. Als de amateurvoetbalclub niet tot beta ling overgaat, dreigt eind februari een openbare verkoop van alle be zittingen waarop beslag is gelegd. De grond en accommodatie zijn'ei gendom van de gemeente. Om die reden is de gemeente Helmond op de hoogte gesteld. Louis Burhenne, die sinds enkele maanden optreedt als voorzitter, kan niets bevestigen. „Ik weet het gewoon niet. Dit wordt weer enorm opgeblazen. Ik weet alleen dat er geen beslag is gelegd op on ze bankrekening en dat we onze spullen kunnen gebruiken. We zien wel of we zondag kunnen spe len." De Belastingdienst gaat niet in op individuele zaken. Dijkse Boys is al lange tijd actief in de top van het amateurvoetbal en roerde zich vele jaren flink op de spelersmarkt. Dijkse Boys promo veerde in 2007 naar de hoofdklas se, in 2010 zelfs naar de nieuwe topklasse. Dat ging maar een half seizoen goed. Er kwamen finan ciële problemen omdat de geld schieter zich terugtrok.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29