WONDERS zeelandI 27 LlElZlE R SIJIUIRIY OF EUROPE WILD WONDERS OF EUROPE Sporten als middel om Brand Temeuzen jeugd op de rit te houden „„gestoken Mens is geen koopwaar Verdachten niet aanwezig Zaak al te lang bezig door bewoner Exclusieve dvd-serie Het eerste deel GRATIS voor alle abonnees morgen bij uw krant! vrijdag 20 januari 2012 WILD genesis onverwacht en onvKigeifi'^' 0eQ0fSPran9e 2 0VD1 x natuur ootfH.'M- gg just door Cornelleke Blok GOES - Sport als middel om mbo' ers en middelbare scholieren op het rechte pad te houden. Dat is het doel van het nieuwe project Playing for Success. Jongeren tussen de 15 en 23 jaar die dreigen uit te vallen op school, volgen de komende tien weken een sport- en beweegprogramma om hun motivatie voor een oplei ding terug te vinden. Het eerste leercentrum is gisteren in Goes ge opend. Later dit jaar komt er een tweede centrum in Middelburg. In totaal doen de komende drie jaar 80 jon geren mée aan het proefproject, dat een initiatief is van het Zeeuw se ROC, enkele middelbare scho len en de gemeente Goes. Playing for Success komt uit Enge land, waar het al enkele jaren een succes is. Het idee is dat jongeren door sport gestimuleerd worden om meer uit zichzelf te halen. In Zeeland doen alleen jongeren mee die op dit moment nog wel op school zitten. „Het gaat om jon geren die even het pad kwijt zijn, bijvoorbeeld omdat ze niet de juis te beroepskeuze hebben gemaakt, of omdat ze thuis problemen heb ben", zegt projectleider Patrick Va der. De jongeren-krijgen één dagdeel per week sportlessen. Ze voeren ook gesprekken met Cios-studen- ten die als buddy optreden. „Het zijn leeftijdsgenoten en kunnen als rolmodel fungeren", zegt do cent Dick van Bochove. „We den ken dat het sporten bijdraagt aan een zelfvertrouwen. Als ze positief in het leven staan kunnen ze wel licht ook andere stappen zetten en een doel hervinden." TERNEUZEN - De brand in de Dor- us Rijkersstraat in Terneuzen, is veroorzaakt door de 68-jarige be woner. De man kwam daarbij om het leven. Dat heeft de politie Zee land bekend gemaakt. De politie heeft de afgelopen week onderzoek gedaan naar de oorzaak van de brand in de woning aan de Dorus Rijkersstraat in Terneuzen. De eerste resultaten hiervan laten zien dat de brand is veroorzaakt door de 68-jarige bewoner. Diverse sporen worden de komen de maanden door het Nederlands Forensisch Instituut onderzocht. De verwachting is dat de resulta ten hiervan zullen bevestigen dat het slachtoffer de brand zelf heeft aangestoken. De familie van het slachtoffer is van de resultaten van het politie onderzoek inmiddels op de hoog te gebracht. www.pzc.nl/dvd Dennis Maes Dennis Maes (45) „Het stoorde mij dat de advocaten er totaal aan werkt als overblijf- voorbij gaan dat het hier om een kind van zes- moeder en is vrijwilli- tien gaat en niet om een voorwerp. Ik ben zelf ger bij Jeugdzorg en moeder en moet er niet aan denken als zoiets daar ook lid van de mijn kinderen zou overkomen. En dat de advo- diëntenraad. caat van één van de verdachten de hele tijd seks en geld probeerde los te koppelen, waar zit je verstand? Daarom vind ik het zeker goed dat dit voor de rechter komt. Tijdens het bewijs dat werd besproken, merkte ik wel dat de verdachten daarin heel denigrerend spraken over het slachtoffer. 'Baas wil een kippe tje', alsof je naar de snackbar gaat. De eis vond ik toch net wat te laag. Van mij had de voorwaardelijke straf zeker hoger mogen zijn om als waarschuwing te gelden. De werkstraf erbij vind ik dan wel weer goed. Maar waar waren de verdachten? Als ik onschuldig ben, maar toch moet voorkomen, zou ik al te graag mijn verhaal vertellen." Cees van Kampen Cees van Kampen „Wat mij direct opviel was dat de verdachten (63), gepensioneerd niet aanwezig waren. En de rechter stelde dat landenmanager voor niet op prijs. Dit zal zeker hun belangen scha- een groot bedrijf, nu den. Hadden ze de moed om er te zijn, dan had vrijwilliger slachtoffer- dat misschien kunnen helpen. Verder werd er ge- hulp. zegd dat het slachtoffer het wel goed vond wat er gebeurde, maar het mag volgens de wet niet en er moet hoe dan ook gestraft worden. Ik vind de eis van de officier van justitie wel een evenwichtige eis. De werkstrafeis is nu 180 uur, maar die zal wel lager uitvallen. Wel belangrijk voor het verloop van de zaak, is de vraag of het bewijs rechtmatig is verkregen. Mocht er het oor deel komen dat dit niet zo was, dan wordt het Openbaar Ministerie niet ontvankelijk verklaard en is er dus helemaal geen zaak meer. Ik hoop na tuurlijk dat dit niet het geval is, maar het kan wel eens een domme fout zijn van het openbaar ministerie." Gerard Willemse Gerard Willemse (63) „Ik vond het opvallend dat er door beide advoca- verdient de kost als ten van de verdachten veel gesproken werd over adviseur voor onder- het feit dat het bewijs onrechtmatig verkregen nemers in kleinere en zou zijn. Dat is een belangrijke factor die mee- middelgrote bedrij- speelt, want mocht dit inderdaad zo zijn, dan ven. wordt justitie niet ontvankelijk verklaard en is er geen zaak meer. Verder vind ik wel dat er niet echt sprake was van mensenhandel, dat vond ik wat te ver gaan. Ik zou er zelf dan ook voor kiezen om de verdachten op zijn minst een voor waardelijke straf te geven. Zeker weten doe je het natuurlijk niet, maar ik heb wel het vermoeden dat het niet de eerste keer was voor de heren dat ze zich hieraan schuldig hebben gemaakt. Ook opmerkelijk was dat de zaak al twee jaar duurt, terwijl ik heb gehoord dat ze eigenlijk binnen zestig dagen voor de rechter moeten verschijnen. Dit kan wel eens in vloed hebben op de straf."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27