Maar er móet iets gebeuren zeeland 125 0909-5010558 Krakers verlaten pand asiel Bezwaren tegen fabrieksfeesten Bel naar: uoe mee en maak 9x kans op een paar schoenen uit nieuwe Wolky collectie 2012 de 52522) shop Infocentrum tunnel Sluiskil officieel open Zwaargewond na ontwijken van hert Meedansles bij open dagen CIOS en MBO Verrassingstour met theater door de stad vrijdag 20 januari 2012 Iedereen in Vlissingen wist dat de Timmerfabriek te hoog gegrepen zou zijn voor Omroep Zeeland. Maar niemand weet welke bestemming het mooie mo nument dan moet krijgen. Op de dag, in mei 2008, dat toenmalig cultuur- minister Ronald Plas- terk 'helemaal' naar Zeeland kwam, wreef Vlissingen in haar handen; die liet de party boot vast niet voor niets afmeren in het Scheldekwartier. En inder daad: hij nam een zak geld mee. Miljoenen zelfs, voor restauratie van de Timmerfabriek. Het was de Cultuurwerf die de ge meente in contact bracht met Boei, een landelijke club die zich bezighoudt met Behoud, Ontwik keling en Exploitatie van Industri eel erfgoed. Boei bleek wel belang stelling te hebben voor zo'n mooie fabriek met zo'n mooie ligging, en begin 2010 ging dan eindelijk het doek over de Timmerfabriek. De restauratie onder leiding van Boei, kon beginnen. Als monumentale poortwachter zou de Timmerfabriek mensen naar het Scheldekwartier moeten lokken. Er moest dus iets bijzon door Wendy van den Hurk ders in komen, iets waar veel be zoekers op afkomen. Maar op het doek prijkte de naam van Omroep Zeeland. Hoe die de fabriek en het hele werfterrein moest laten vol stromen, is tot op de dag van van daag niet helder. Verder dan vage termen als 'mediahotspot' en 'me diacafé' is de gemeente Vlissingen nooit gekomen. Dat hoeft: ook niet meer, want woensdag heeft de omroep be kendgemaakt dat ze geen intrek meer neemt in de Timmerfabriek. Nieuws dat niemand verraste. Im mers, het plan was niet te betalen. Alleen al de huur zou oplopen tot een paar ton per jaar. Om over de miljoenen voor de verhuizing maar te zwijgen. Cultuurgedepu teerde Harry van Waveren zei des tijds al dat de omroep daar niet op hoefde te rekenen en ook zijn op- volger Ben de Reu heeft gewaar schuwd voor al te grote teleurstel lingen. De gemeente Vlissingen? Die heeft al moeite haar eigen be groting rond te krijgen. Maar wat nu? Exploitanten staan niet bepaald in de rij. Dat wil zeg gen: iedereen wil wel, maar nie- Horeca-ondernemers op het Bellamypark in Vlissin gen blijven bezwaar hou den tegen al te veel activiteiten in de Timmerfabriek. „Het gaat ons voornamelijk om in cidentele ontheffingen, waarbij in de fabriek niet aan alle reguliere ei sen hoeft te worden voldaan", legt Frans Meijer van café De Concur rent uit. Hij noemt de sluitingstij den als voorbeeld. Ook vreest de groep inkomstenverlies als er te veel activiteiten plaatsvinden op het Scheldeterrein. Ze hebben de gemeente opheldering gevraagd over het horecabeleid. Die laat we ten dat de geplande activiteiten voorlopig gewoon doorgaan. Sylvia Pijnenborg van Boei, die de fabriek uiteindelijk wil kopen, stelt dat de horeca niet bang hoeft te zijn voor concurrentie. „Bezoekers van een bruine kroeg gaan niet naar de Timmerfabriek. Die boort een heel nieuwe doelgroep aan en daar zou de gemeente Vlissingen juist blij mee moeten zijn." €0,60 per gesprek Bij de Wolky Shop vind je heerlijk zittende schoenen die perfect passen bij de nieuwste trends. Doe mee en maak kans op een paar schoenen uit de nieuwe Wolky collectie 2012! We geven in totaal voor €1500,- weg! Na afloop van de actie wordt er met winnaars besproken welke maat, kleur en model je wil ontvangen. Je hebt de keuze uit een van de afgebeelde 2 modellen. Parks t.w.v.€ 179,95 4 x kans De Parks is een modieuze laars met een stijlvolle country look. Deze Wolky is de ideale all season laars die op 2 manieren kan worden gedragen onder elke outfit, van jurkje tot broek. Uitgevoerd in grig suède in de kleuren taupe, desert en antraciet. De Parks kost €179,95 en is verkrijgbaar in de maten 36 t/m 43 en in halve maten van maat 37,5 t/m 41,5. www.wolkyshop.com Loma t.w.v.€ 169,95 De Loma: een heerlijke damesboot, waarvan het leer rond de enkel aansluit en waarbij het lijkt alsof het nonchalant naar beneden is gezakt. Model Loma is verkrijgbaar in de maten 36 t/m 43. Gemaakt van grig suède in de kleuren taupe, antraciet en desert voor €169,95 euro. Voor meer informatie over onze collectie of locatie van onze winkels kijk op www.wolkyshop.com Het enige watje hoeft te doen is bellen naar 0909-5010558 re o,» per gesprek). Je hoort meteen of je hebt gewonnen. Bellen kan tot en met 26 januari 2012. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd. Succes! - Realisatie: RVG Communicatie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595) mand kan het betalen. Een kolos als de Timmerfabriek valt niet warm te stoken, tenzij je er alle maal hokjes in timmert. En dat wil Boei niet. Wat er ook in komt, het zal altijd een hoop geld kosten eer het ge bouw klaar is om te gebruiken. Op kapitaalkrachtige commerciële par tijen hoeft de gemeente Vlissingen nu niet te hopen; die maken in de Randstad al pas op de plaats, laat staan in wat nog altijd wordt ge zien als een uithoek. Daar is Vlissingen mooi klaar mee. De uitdaging van het Scheldekwar tier is groter dan ooit tevoren; met nog maar twintig verkochte wo ningen en al twaalf afgeboekte mil joenen is dat zacht uitgedrukt. Er móet iets gebeuren. Met Omroep Zeeland had Vlissingen nog enige zekerheid, vooral omdat de provin cie nu eenmaal verplicht is die in stelling te voorzien van goede huis vesting, waar dan ook. Nu is die zekerheid weg en als de gemeente Vlissingen niet uitkijkt, valt ook de andere zekerheid weg: de koper. Boei wilde miljoenen neertellen voor de Timmerfabriek, maar wordt alsmaar geconfron teerd met strubbelingen. De inten tieverklaring is na al die jaren nog steeds niet omgezet in een koop contract. Enkel voor doormodde ren met concertjes en recepties zet Boei geen handtekening, zeker niet als ze zelfs daarvoor heel veel moeite moet doen. MIDDELBURG - De krakers zijn ver trokken uit het pand van het voor malige dierenasiel aan de Oost- perkweg in Middelburg. Gisteren zou een kort geding die nen dat de krakers tegen de ge meente hadden aangespannen. De gemeente had de drie jongeren vo rige maand gesommeerd het pand te verlaten. Gisteren lieten de krakers weten toch af te zien van het kort geding. Ze hebben inmiddels het kraak pand verlaten, zo heeft de gemeen te van hen vernomen. De jongeren waren in december in het pand getrokken omdat er volgens hen voor jongeren geen be taalbare woningen te krijgen zijn in Middelburg. De woning op het bedrijventer rein Ramsburg is door de gemeen te aangekocht omdat de Oostperk- weg verlegd gaat worden. Naar ver wachting wordt het huis op korte termijn gesloopt. Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl TERNEUZEN Het informatiecentrum Sluiskiltun nel heeft gisteren de deuren geo pend voor het grote publiek. Het centrum is gevestigd aan de Koe- gorsstraat ie in Terneuzen, bij ski hal Snowbase. De openingstijden zijn dinsdag, woensdag en donder dag van 13.30 tot 16.30 uur en ook elke eerste zaterdag van de maand van 10.30 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. De tunnel moet juli 2015 klaar zijn voor gebruik. SINT-PHILIPSLAND Na een uitwijkmanoeuvre voor een overstekend hert is een 61-jari- ge automobilist uit Sint-Philips- land woensdag rond 17.30 uur ern stig gewond geraakt. Hij raakte van de weg en belandde met zijn auto zes meter lager onderaan de dijk langs de Krabbekreekweg in Sint-Philipsland. De man is door de brandweer uit zijn auto geknipt. Hij had zware verwondingen aan zijn benen. De man is naar het zie kenhuis in in Rotterdam gebracht. GOES Het CIOS en MBO Dans Goes hou den vandaag en morgen open da gen. Tijdens deze dagen is er een mee dansles die gegeven wordt door Spikey Lee Claessens. MBO Dans maakte fotoshoots en filmoppna- mes met de leerlingen en er loopt een proefproject met buitenlandse stages. Q www.mbodansgoes.nl GOES Theatergroep Alsndijk Goes houdt met diverse amateurgezelschappen uit Zeeland op vrijdagavond 3 fe bruari een Mystery Tour: optre dens op diverse plekken in de stad. De tour begint om half 8 in café Ba- rends in Goes. Telkens is er twin tig minuten lang muziek, theater en cabaret. www.alsndijk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25