Met tegenzin even weg uit paradijsje zeeland 123 Gemeente neemt werk van Gust Romijn over Tijdelijke verhuizing valt huurster zwaar Parkinsoncafé in grand café Buitenrust Leo Polakprijs voor filosoof uit Vlissingen Popkoor Eigenwijs Politie neemt treedt op in Ter Reede wapens in beslag Woortblind houdt inloopcafé dyslexie Vijftienjarige wordt verdacht van brandstichting in Serooskerke Lessen 'gezond en slank koken' vrijdag 20 januari 2012 In Nieuw Middelburg is een groot renovatieproject in uit voering door Woongoed. De PZC volgt de renovatie op de voet: in de krant en op www.vernieuwdmiddel- burg.nl. door Theo Giele MIDDELBURG - „Mijn huis is mijn tempel. Mijn tuin is mijn para dijs." Maria Poppe (62) uit de Ko ningin Emmastraat begrijpt dat de huizen in haar wijk Nieuw Middel burg opgeknapt moeten worden. Eigenlijk wil ze helemaal haar huis niet uit, maar over anderhalve week staat de verhuiswagen voor de deur. Bij binnenkomst is het al meteen duidelijk waarom Poppe opziet te gen de renovatie. Alles is tiptop in orde. Deuren, kozijnen, alles zit keurig in de lak. Tapijt op de trap, parket in de woonkamer, de keu ken keurig betegeld en ingericht. Zij en haar drie jaar geleden overle den echtgenoot hebben altijd veel tijd, geld en liefde in de woning ge stoken. En dan is er de tuin, haar paradijs je op de hoek van de Koningin Em mastraat en de Koningin Wilhel- minastraat. Op haar pc laat ze fo to's zien van haar tuin in volle bloei. „Van de burgemeester heb ik nog een certificaat gekregen voor de mooiste tuin. Die prachtige pe renboom moet straks weg. Die staat in de weg als de muren ge voegd moeten worden." Een verhuizing geeft bij iedereen stress. Maar voor Maria Poppe komt het bovenop veel persoonlij ke ellende die ze door ziektes in haar directe omgeving heeft door gemaakt en nog doormaakt. Bo vendien is ze zelf gehandicapt. Ze heeft een speciaal bed dat niet zo één, twee, drie is te verplaatsen. Tegenover haar in de straat is de re novatie in volle gang, Nog even en MIDDELBURG In het grand café van zorgcentrum Buitenrust in Middelburg komt een Parkinsoncafé. Het wordt don derdag 26 januari om 12.30 uur offi cieel geopend door gedeputeerde George van Heukelom. Het nieuwe café is bedoeld voor mensen met de ziekte van Parkinson en hun naasten. Het is elke laatste donder dagmiddag van de maand open. VLISSINGEN Sjaak Vane uit Vlissingen heeft de Leo Polakprijs 2011 van de Universi teit voor Humanistiek gewonnen. Vane is filosoof en pas afgestu deerd aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Hij krijgt de prijs op 27 januari (met 1.000 euro) voor zijn scriptie 'Liefde in digitale tijden', over intemetdating. Vaane is relatietherapeut bij maat schap De Meyboom in Vlissingen. VLISSINGEN dan is haar rij aan de beurt. Ze heeft met Woongoed tot het laatst gesproken over de voorwaar den voor haar verhuizing naar haar tijdelijke woning en de reno vatie van haar huis. „Ik had de ver huisdozen al ingepakt, maar drie weken geleden dacht ik: 'Ik doe het niet'. Toen ben ik weer gaan uitpakken." De bedoeling van de renovatie is dat de mensen er op vooruitgaan. In veel gevallen is dat ook zo. Ma ria Poppe heeft er ook niets op te gen dat de kozijnen en ramen wor den vervangen. En dat de muren opnieuw moeten worden gevoegd begrijpt ze ook wel. „Mijn man zei twintig jaar geleden al dat dat moest gebeuren. Als je de grote kast bij de achtermuur weghaalt, zie je dat het vochtig is." Petrie Pij nenborg van Woongoed Middel burg noemt de situatie van Maria Poppe tamelijk uitzonderlijk. Het gebeurt niet vaak dat iemand zo veel geld en tijd steekt in een huur woning. Daarom is ze vorige week nog eens met Poppe gaan praten. „Onze inzet is steeds maatwerk le veren. We hebben daarom met me vrouw Poppe afspraken gemaakt." Hoewel ze nog altijd met pijn in het hart tijdelijk afscheid moet ne men van haar paradijsje, heeft Ma ria Poppe er nu toch enigszins vre de mee. „Mijn keuken mag toch blijven zit ten. Aan mijn douche verandert niets en ook mijn toilet blijft het zelfde. En ze hebben beloofd de tuin met respect te behandelen. Het tuinhuisje wordt op kosten van Woongoed weggehaald." Het parket zal er wel uit moeten. De houten vloer die eronder zit, wordt vervangen door een beton nen vloer. Inmiddels is Maria Poppe weer be gonnen met inpakken. Definitief verhuizen naar een al gerenoveer de woning in de wijk wil ze niet. Ze komt weer terug. Ze is te zeer aan haar huis en tuin gehecht. VLISSINGEN Popkoor Eigenwijs uit Temeuzen geeft zondag een optreden in het atrium van woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Het koor staat onder leiding van Christine Ver maas en wordt begeleid door een eigen band. Het koor zingt zowel Nederlandse als Engelstalige num mers. Het concert begint om 14.30 uur. De toegang is gratis. VLISSINGEN Vereniging Woortblind houdt op maandag 6 februari van 20.00 uur tot 22.00 uur een open avond. Ieder een die vragen heeft over dyslexie kan aan tafel schuiven en meepra ten. De avond is speciaal bedoeld voor volwassenen met dyslexie of ouders en partners van dyslecten. De avond wordt gehouden in Cas- Allijn, President Rooseveltlaan 744 in Vlissingen. Buitel"00V' SEROOSKERKE - Een vijftienjarige jongen uit Serooskerke wordt ver dacht van het stichten van de brand en het aanbrengen van ver nielingen in het clubhuis van de tennisvereniging in Serooskerke. De jongen is dinsdagmorgen aan gehouden in zijn woning. De brand woedde afgelopen vrijdag. Daarbij brandde de kleedruimte voor de heren totaal uit en de sani taire voorzieningen raakten bescha- digd. Verder liepen de deuren zware brandschade op en er is een gat ontstaan in het dak van de kanti ne. Tevens is de voorraadkast openge broken. De jongen is door de poli tie verhoord. De politie heeft gisteren in een wo ning aan de Hyacinthenlaan in Vlis singen twee bolletjespistolen in be slag genomen. De politie kwam de wapens op het spoor na een mel ding via een twitterbericht dat er een persoon op sociale media stond afgebeeld met wapens in de handen. Een man en een vrouw van 35 en 31 jaar worden verdacht. MIDDELBURG Stichting Welzijn Middelburg (SWM) start op woensdagmiddag 1 februari een nieuwe cursus 'medi terraan koken' met extra informa tie voor gezond en slank koken door een gewichtsconsulente. De cursus bestaat uit drie lessen en de kosten zijn 59 euro. Liefhebbers kunnen zich aanmel den bij SWM (0118-751435) of via n.vogel@welzijnmiddelburg.nl. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg koopt voor 7.000 euro het kunstwerk, inclusief de beeldrech ten, van wijlen Gust Romijn in de Kloveniersdoelen. Het kunstwerk bestaat uit schilderingen op de wanden van de ruimte waarin Ci nema Middelburg een filmzaal wil maken. Hiervoor wordt een soort losstaande 'doos' in de ruimte ge plaatst, waardoor het kunstwerk niet meer te zien zal zijn. Omdat het werk niet verwijderd kan wor den, heeft de gemeente in overleg met de weduwe van Gust Romijn, besloten het te kopen. Het kunstwerk is ooit aangebracht voor Stichting Nieuwe Muziek, de toenmalige 'bewoner' van de Klo veniersdoelen. Voordat het werk achter de doos verdwijnt, zal het, op verzoek van de weduwe van Romijn, grondig worden ge(fo- to)documenteerd. De verbouwing van de Kloveniers doelen begint in maart. Naar ver wachting zal de eerste film na de zomer te zien zijn. De andere ruimtes van de Kloveniersdoelen zullen geëxploiteerd worden door boekhandel De Drukkerij. Zo ko men er een horecagelegenheid met terras in de tuin en werkplek ken voor zelfstandige onderne mers. Het pand blijft eigendom van de gemeente. Ze verhuurt het aan De Drukkerij, die weer onderver huurt aan de Cinema. Schietver eniging De Kloveniers blijft de zol der huren. In verband met de nieuwe bestem ming moet de bewoner van het huis naast en behorend bij de Klo veniersdoelen verhuizen. Inmid dels heeft deze bewoner in overleg met Woongoed, vervangende woonruimte gekregen. Per 1 fe bruari kan hij verhuizen. De ge meente betaalt hem een verhuis- vergoeding van 5.396 euro. Dit bedrag plus de kosten voor het kunstwerk van Romijn brengt de gemeente ten laste van het verbou wingskrediet van de Kloveniers doelen. De zaal in de Kloveniersdoelen die wordt ingericht als filmzaal. Aan c den de schilderingen van Gust Romijn. archieffoto Izaak V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23