hH Villa Valentijn Middelburg Zestien haiku's gaan duinopgang 't Martgat Zoutelande verfraaien Jongens koorschool zingen toch door Petruskerk staat weer te koop w KPH kinderdagverblijf door Luc Oggel Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg al 10 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61, 4331 HC in Middelburg naast de Kuijperspoort. Wij zijn een particuliere organisatie. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website, t.w.www.villavalentiinmiddelburg.nl en ons e-mailadres: info@villavalentiin.nl Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090. Er is een heerlijk beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. GOES - Het begrip Zeeuwse Koor school verdwijnt weliswaar, maar het jongenskoor kan blijven door zingen onder de vlag van heren koor Sint Caecilia dat is verbon den met de parochie van de Maria Magdalenakerk in Goes. Dat heeft het bestuur van stich ting de Zeeuwse Koorschool giste ren bekend gemaakt. Vorige week werd duidelijk dat de Koorschool door de terugloop van het aantal leden en om financiële redenen per april in de huidige vorm op houdt te bestaan. De afgelopen dagen is onderzocht of een nieuwe opzet mogelijk is. Dat blijkt alleen te kunnen in com binatie met het herenkoor, zegt voorzitter Hans Jansson van de koorschool. „Het betekent een heel andere opzet, met name in or ganisatorische zin. We verlaten het huidige gebouw en trekken in de parochie. Dat heeft gevolgen voor het aantal repetities en optre dens. We willen wel zoveel moge lijk blijven doen in het publieke domein, dus we beknibbelen op het aantal religieuze missen." Directeur-dirigent Evert Wagter van de koorschool staakt zijn acti viteiten per 31 maart. Aangezien hij ook het herenkoor leidt, is met het parochiebestuur overeengeko men dat de 14 jongens van het koor in de nieuwe opzet ook weer onder zijn hoede komen. „Ik moet uren inleveren, maar belangrijker vind ik dat de jongens doorkun- nen." Jansson en Wagter wijten de terug loop van het aantal leden aan de 'tijdgeest'. „Er is sprake van toene mende ontkerkelijking, daarnaast is er concurrentie van computer, televisie, sport en school." In dat licht is het misschien een sti mulans dat er in de nieuwe opzet minder vaak gerepeteerd en opge treden zal worden, hoopt Wagter. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De verkooponderhan- delingen tussen projectontwikke laars Marsaki en ME Vastgoed (en de gemeente Vlissingen) over de Petruskerk in Vlissingen zijn vast gelopen. Dat betekent dat de kerk in de Paul Krugerstraat weer te koop staat. ME Vastgoed, die de kerk van Marsaki wilde kopen om hem in oude staat te herstellen, hoopte op een restauratiebijdrage van de gemeente Vlissingen. Die weigert, omdat ze al eerder subsi die heeft verstrekt aan Marsaki. door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE - Een permanente ge dichtenexpositie moet het wor den. De zestien haiku's die straks de duinovergang 't Martgat aan de Duinweg in Zoutelande sieren, gaan dan ook deel uitmaken van de jaarlijkse Kunst en Cultuurrou te in Zoutelande en Meliskerke. De dichtwerken zijn gemaakt door leden van de Haiku Kern Zee land. Het initiatief voor het gedich tenproject komt van de Zouteland- se kunstenares-schrijfster Lut Lie- vense. Zij kwam jaren geleden al op het idee om 'iets met gedichten te doen' in het kader van het Veer- se project Kunst langs de Kust. Dat 'iets' is nu uitgegroeid tot een project dat half augustus afgerond moet zijn. De officiële presentatie van de haiku's valt dan samen met de opening van de vijfde Kunstrou te. Het moet tevens het eerste lus trum van de Kunstroute een extra feestelijk tintje geven. Lut Lievense is blij dat haar idee eindelijk vorm krijgt. „Ik ben er al jaren mee bezig en nu komt het er echt van. Er wordt nu nog wat ge vijld aan de haiku's. Als dat klaar is, gaan ze naar Dominicus. Die zorgt ervoor dat ze in zestien grij ze tegels van Belgische hardsteen gegraveerd worden. Mensen voor wie de duinovergang te steil is om in een keer te halen, kunnen straks de haiku's lezen om weer op adem te komen." Lut Lievense is ook bezig met haar Japanse dichtkunst geeft duinovergang aan Duinweg in Zoutelande een poëtisch aanzicht. tweede boek over Zoutelande geti teld 'Zoutelande vertelt verder'. Een vervolg op haar eerdere verha lenbundel 'Zoutelande verhaalt het verleden'. In twaalf verhalen wordt Zoutelande geschetst door de ogen van toeristen en inwo ners. Het boek wordt bij de onthul ling van de haiku's gepresenteerd. Haiku is van origine een Japanse dichtvorm. De werkjes bestaan uit drie regels. De eerste regel telt vijf lettergrepen, de tweede zeven en de derde weer vijf lettergrepen. De haiku's in Zoutelande hebben een maritiem thema. De kosten van het project bedra gen 3.500 euro. De gemeente Veere honoreert het initiatief met een bedrag van 2.500 euro. De dorpsraad Zoutelande legt daar ruim 500 bij. Voor de rest heeft Lut Lievense een bijdrage aan de Rabobank gevraagd. Maria Poppe in haar keuken. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22