Winterparkeren bij Bel la my park Bedenker strandhuisjes bij koningin al™a"ak- WALCHEREN Gemeente Vlissingen neemt maatregelen tegen parkeerproblemen Loden broek VRIJDAG 20 januari 2012 21 Gedwongen verhuizing valt huurster Nieuw Middelburg zwaar 22 88SSBHHBH door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het gedoogparkeren op het De Ruyterplein in Vlissin gen - bij de Loodsenhaven - bevalt de gemeente zo goed dat ze over weegt daar in de winter voortaan parkeren toe te staan. Nu is het aantal gedoogplekken op het De Ruyterplein, waar automo bilisten dus geen parkeerbon riske ren, nog op twee handen te tellen. Maar als je het plein goed inte kent, zit je zo op 25 parkeerplaat sen, is de schatting van verkeers wethouder Rob van Dooren. „Een kwestie van slim denken. We zou den kifnnen afspreken dat mensen daar van oktober tot en met maart hun auto mogen parkeren. Dat ge beurt nu ook. Dat ervaren wij als een goede oplossing voor het par keerprobleem rond het Bellamy- park." Buiten de wintermaanden zouden bezoekers hun. auto dan wel netjes weg moeten zetten. In parkeergara ge Fonteyne bijvoorbeeld, al is het animo daar nog steeds niet groot voor. „Daarom denken we erover die met name in de avonden en het weekend vriendelijker te ma ken middels 24-uurs bewaking en acties met ondernemers. Ook kan de logistiek beter. Ik wandel er el ke avond en moet elke avond aan bezoekers uitleggen hoe ze precies moeten lopen." Van Dooren reageert hiermee op de brandbrief die hij kreeg van res taurant De Vissershaven aan het Bellamy park. Die beklaagde zich, zogezegd namens meerdere onder nemers, over het onduidelijke par keerbeleid en de vele boetes die de laatste weken zijn uitgedeeld. Het restaurant zou het liefst zien dat er weer geparkeerd mag worden op het Bellamypark zelf Maar daar is het niet zo mooi voor opgeknapt, zegt de verkeerswet houder. „En dat vinden meer on dernemers, weet ik uit ervaring. De Nieuwendijk is ook geen optie omdat het juist de bedoeling is dat daar alleen maar minder verkeer komt om de terrassen aantrekkelij ker te maken." Met de plannen, waar overigens nog een besluit over moet vallen, moeten de grootste problemen zijn opgelost. En die vele bonnen? „Die waren niet meer dan terecht. Er werd foutgeparkeerd en ze re den alles aan gort op de halfverhar ding van het Bellamypark. Op het harde deel werd zelfs geraced. Dat zit al vol bandensporen. Dat kun nen we echt niet tolereren." fitfijpii initial Het De Ruyterplein in Vlissingen met op de achtergrond Het Arsenaal. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Leendert van Nieu- wenhuijzen heeft zijn slaapstrand- huisjes in Vlissingen woensdag op persoonlijke uitnodiging mogen promoten op de nieuwjaarsrecep tie van koningin Beatrix. Het thema van de bijeenkomst in het Paleis op de Dam in Amster dam was toerisme. Daarvoor wa ren tien innovatieve ondernemers uitgenodigd, waaronder Van Nieu- wenhuijzen. Een hele eer, natuur lijk. „Erkenning voor mij als onder nemer die de slaapstrandhuisjes als toeristisch product heeft; neer gezet. Hier val je niet op, maar bui ten Zeeland wel. En daar ligt toch mijn doelgroep." En aangezien 'iedereen' er-woens dag was („van Wilders tot Abouta- leb en van Rutte tot Van Vollenho ven") heeft Van Nieuwenhuijzen zoveel mogelijk visitekaartjes en flyers uitgedeeld. „Netwerken was het. Of: net wer ken. Je spreekt mensen die je an ders niet zo snel te spreken krijgt. Op zo'n receptie worden de echte verbindingen gelegd. Het was nog leuk ook. Net een schoolplein: je ziet echt wie in is, en wie uit." Het jaarlijks uitstapje van dat Zierik- zeese bedrijf ging dit keer naar de kerncentrale Borssele. Ze werden met koffie en cake ontvan gen door de directeur. Het Schouws gezelschap was onder de indruk van het zwembad met de brandstofsta ven. Maar wat nog meer imponeer de, was de enorme beveiliging. Het clubje moest door diverse poortjes, Tip? redactie@pzc.nl tourniquets en zelfs kluisdeuren alvo rens het hart van de centrale werd be reikt. Bij een mannelijke collega bleef de metaaldetector in het poort je piepen. Zelfs nadat hij sleutels en portemonnee had afgegeven. „Dat is mijn loden onderbroek", sprak hij vermoeid bij zijn derde gang door het poortje. „Die moet ik aanhouden van mijn vrouw."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21