'Werk moet altijd uitdaging blijven' Overvallers Steen online 241 zeeland Negen inwoners van Hulst zijn 100-p s donderdag 19 januari 2012 Z S$ J v-5> SB&SSBSSSS v" 'J Twee van de drie overvallers op de Spar in Sint Jansteen op 23 december van vorig jaar. Met het plaatsen van bewakingsbeelden online hoopt Politie Zeeland de daders alsnog op te sporen. foto Politie Zeeland door Christel Tuin SINT JANSTEEN - De daders van de overval op supermarkt Spar in Sint Jansteen zijn sinds gisteren in actie te zien op internet. De over val vond vorig jaar op 23 december plaats, rond half zeven 's avonds. De politie gaf snel foto's vrij van de daders, maar dit leverde geen re sultaat op. Nu zijn dan ook de be wakingsbeelden op internet ge plaatst, in de hoop dat de daders alsnog gevonden worden. De beel den zijn op www.hvzeeland.nl te bekijken. De overval in Sint Jansteen werd door drie daders gepleegd. Eén van hen hield de schuifdeur open die toegang geeft tot de super markt en observeerde van daaruit de zaak. De andere twee daders bedreigden twee personeelsleden met vuurwa pens. Dreigend met een pistool nam één van hen een kassamede werker en de supermarkteigenaar mee naar de kluis. Vervolgens gin gen de daders er met de buit van door en liepen ze in de richting van de Hoofdstraat in Sint Jan steen. Een getuige zag de drie in een zwarte Seat Leon stappen met een Nederlands kenteken, dat begint met 64-XV. De laatste combinatie is onbekend. De daders reden rechtsaf de Geslechtendijk op en via de Verrekijker reden ze door het rode verkeerslicht richting Kap- pellebrug. Peter Bolleman, eigenaar van de Spar-supermarkt in Philippine, werd vorig jaar juni overvallen. De ochtend na de overval zette hij zelf via zijn twitter-acount beel den van de daders online. „Internet is een snel medium, daar om wilde ik de foto's er zelf zo vlug mogelijk opzetten. Probleem was echter dat alle reacties bij mij terechtkwamen in plaats van bij de politie. Het zou beter zijn als de politie zelf zo snel mogelijk al het beschikbare beeldmateriaal, dus ook camerabeelden, online zet." De snelle actie van Bolleman heeft trouwens niets opgeleverd, de da ders zijn nog steeds onbekend. Als u na het zien van de beelden van de overval in Sint Jansteen tips heeft, kunt u bellen met 0900-8844. Anoniem tips of infor matie doorgeven, kan via de Crimi nele Inlichtingen Eenheid (CIE) op nummer 06-28621551. bureau gespecialiseerd in onder meer productontwikkeling en pro jecten in Afrika. We-DE wil idea len van opdrachtgevers zowel reali seer- als betaalbaar maken. Remco Bruijns (30) werkt voor bedrijven en particulieren, die hem onder meer benaderen om technische (3D-)tekeningen te maken, een product te ontwikkelen of een technisch of duurzaamheidspro bleem op te lossen. De laatste ja ren is hij - ook onder de vlag van het Goese bedrijf Zebra Special Products - diverse keren in Afrika geweest. In Kameroen onderzocht hij of bergen houtafval van een grote za gerij om te zetten waren in elektri sche duurzame energie, waardoor geen vervuilende en veel dure die sel gebruikende generatoren meer nodig zouden zijn. Samen met an dere specialisten berekende Bruijns dat de bouw van een cen trale mogelijk was en op termijn zeker rendabel zou zijn. „Maar het houtafval wordt nog steeds opge stookt, waarschijnlijk omdat de za gerij geen geld heeft voor de inves tering. De kosten gaan ook hier voor de baat uit en er zullen eerst miljoenen moeten worden geïnves teerd alvorens ze worden terugver diend." Behalve naar Kameroen ging Bruijns ook naar Sierra Leone waar een waterkrachtcentrale weer tot leven moest worden ge wekt. De centrale was twintig jaar terug net af toen er een burgeroor log uitbrak. Zonder in bedrijf te zijn geweest, veranderde de centra le langzaam in een ruïne. De cen trale van destijds voldeed niet meer aan de nieuwste eisen. Zo waren de turbines waarop de ener- gieopwekker draaide veel kleiner dan tegenwoordig gebruikelijk. 'Afrikanen zijn vriende lijk en dankbaar. Ze wil len net als wij een auto, telefoon en televisie' door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst telt aar dig wat mensen van hoge leeftijd, blijkt uit de definitieve bevolkings cijfers, die na de jaarwisseling op een rijtje zijn gezet. In de leeftijds categorie van 95 tot 99 jaar werden op 1 januari 40 inwoners (14 man nen en 26 vrouwen) geteld. Verder waren er negen inwoners die 100 jaar of ouder zijn. Het betreft alle maal vrouwen. Een jaar geleden telde Hulst nog vijf inwoners van 100 jaar en ouder. Het afgelopen jaar overleden er in de gemeente Hulst meer mensen dan er geboren werden. In totaal werden 297 overlijdens geregis treerd, van wie 132 mannen en 165 vrouwen. In 2010 overleden er in de gemeenten Hulst 288 inwoners. Datzelfde jaar was wel vruchtbaar der dan 2011. Er werden toen 198 baby's geboren en vorig jaar waren er 164 pasgeborenen, 82 jongetjes en 82 meisjes. Kijkend naar de bevolkingsop bouw was op 1 januari 2012 bijna 19 procent van alle Hulstenaren jonger dan 18 jaar, ruim 60 pro cent in de leeftijd tussen 18 en 65 jaar en bijna 21 procent 65 jaar of ouder. Het aantal inwoners met de Bel gische nationaliteit is nog altijd hoog. Op 1 januari woonden er in de gemeenten 1.953 Belgen. Dat zijn er 61 meer dan vorig jaar. De gemeente Hulst telde op 1 ja nuari in totaal 27.632 inwoners, waarvan 13.780 mannen en 13.852 vrouwen. In vergelijking met ja nuari vorig jaar is dat een daling van het aantal inwoners met 88. Op 1 januari 2011 had de gemeente 27.720 inwoners, 13.808 mannen en 13.852 vrouwen. Met een mts-opleiding elektronica en hts werktuigbouwkunde had Remco Bruijns vijf jaar geleden een gedegen, bre de technische ondergrond. Tijdens stages had hij al gemerkt dat het bedenken van oplossingen voor technische problemen en het wer ken aan nieuwe projecten hem het meest bevielen. En omdat hij het liefst 'alleen dingen doet, die ik leuk vind', besloot hij een eigen be drijfje op te zetten. Zijn toenmalige woonplaats Et- ten-Leur leek hem niet de meest ideale vestigingsplaats, al was het maar omdat de woning te klein Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. VandaagrWe-Design 8c Engineer werd voor Bruijns, vriendin en op komst zijnde kleine. „De vesti gingsplaats doet er voor een con sultant en ontwikkelaar niet zo veel toe. Voor een goedkope wo ning moesten we naar Zeeuws- Vlaanderen of Groningen. Gronin gen is wel erg ver weg", legt Bruijns droogjes uit. Het gezin van Bruijns, intussen be staande uit vier personen, kan zo model staan voor de promotie- en wervingscampagne uwnieuwetoe- komst. Na vijf jaar in Axel te heb ben gewoond, heeft Remco Bruijns nu een woning annex kan toor aan het Keizer Karelplein in Sas van Gent. Het huis uit de jaren dertig van de vorige eeuw wordt het komende half jaar opgeknapt, maar functioneert per direct als bedrijfspand voor we-Design 8c Engineer (we-DE). We-DE is, aldus de website van het bedrijf, een 'creatief ingenieurs Remco Bruijns voor het Sasse woon- annex werkpand. foto Mark Neelemans MAAK KANS OP EEN 3-DAAGS PRETPARKARRANGEMENT VOOR 2 IN DISNEYLAND PARIJS! door René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52