Piet Polderman Omroep niet in fabriek 241 zeeland Raad van State wijst protest bewoners tegen visbedrijf af Protest tegen woningen 's-Heerenhoeksedijk Jongensdroom komt uit win met sweetdeal.nl donderdag 19 januari 2012 SSKS8S53S5S MIDDELBURG - Docent Feyo van den Berg van de Stede lijke Scholengemeenschap Nehalennia kon een ritje ma ken in een Ferrari, een 348 GTB. De mentor van klas 1E van deze scholengemeenschap vertelde dat dat een jon gensdroom van hem was. Sanne Kluyfhout (12) vroeg door Adrie Klinkenberg DEN HAAG - Twee bewoners van de Boogerdweg in Kerkwerve zijn gis teren door de Raad van State met lege handen naar huis gestuurd met hun bezwaren tegen de bouw van het visverwerkingsbedrijf aan de Boogerdweg, dat er inmiddels al staat. Volgens de hoogste bestuursrecht- bank vormen de visgroothandel en het visverwerkingsbedrijf van horecaondernemer Richard Snij der, eigenaar van visrestaurant De Heerenkeet aan de Boogerdweg, geen aanslag op de vogels in het Natura 2000-gebied Oosterschel- de. De Raad van State is het eens met de provincie Zeeland dat het visbe drijf van Snijder weinig toevoegt aan de bestaande recreatieve druk op het natuurgebiedTureluur langs de oevers van Oosterschelde. De provincie vindt het bedrijf goed als promotie van het Zeeuwse streekproduct. Het nieuwe bedrijf van Snijders onder aan de dijk ziet er ook uit als een zwarte Zeeuwse schuur. Omwonenden H. Aarnoudse en R. Canters bestrijden dit. Zij kwa men een jaar of tien geleden voor hun rust aan de Boogerdweg wo nen. Begin deze maand stapten ze naar de Raad van State om te voor komen dat Snijder zijn visverwer kingsbedrijf gaat opstarten. Behalve voor druk op de natuur vrezen de bewoners voor stank overlast van Snijders frituuroven MAAK KANS OP EEN 3-DAAGS PRETPARKARRANGEMENT VOOR 2 IN DISNEYLAND PARIJS! 'Een combinatie van cultuurinstellingen en horeca kan de oplossing zijn om de Timmerfabriek een nieuwe gebruiksfunctie te geven.' daarop haar vader of zij haar klassenmentor op zijn ver jaardag mocht verrassen door hem een rit aan te bie den in hun auto. En zo kwam het dat gisterochtend Van den Berg door zijn klas naar de Ferrari werd geleid. foto Lex de Meester en geluidshinder door aan- en afrij dend vrachtverkeer door het weg getje, dat de Boogerdweg in feite is. De Raad van State wees hun eis gisteren af Maar er komt over een paar maan den nog wel een bodemprocedure waarin een meervoudige kamer van de Raad van State de kwestie gaat bekijken. Daarna volgt een de finitieve uitspraak. Het blijft allemaal kleinschalig, zegt groothandelaar Snijder die le vert aan de horeca op Schou- wen-Duiveland en de Bevelanden. „Ik ga er geen knipperende neonre clame op zetten." Eerder verkocht Snijders onberei de vis vanuit zijn restaurant. Het schoonmaken deed hij in een vrachtauto achter De Heerenkeet. Omroep Zeeland trekt niet in de Timmerfabriek. Hij gaat op zoek naar nieuwe locatie nu de gemeente Vlissingen en de pro vincie geen geld hebben om de verhuizing mogelijk te maken. door Emile Calon De gemeente Vlissin gen moet opzoek naar een nieuwe pu bliekstrekker voor de Timmerfabriek nu Omroep Zeeland besloten heeft niet' te verhuizen naar dat markante gebouw op het Schelde- terrein. Gedeputeerde Ben de Reu heeft wel een idee, zo liet hij gisteren desgevraagd weten. Hij werkt mo menteel aan een plan om het Cen trum Beeldende Kunsten (CBK), de Cultuurwerf en de Vleeshal om te vormen tot een instelling. In zijn visie zouden die drie culturele instellingen misschien onderdak kunnen vinden in de Timmerfa briek en daar ook exposities hou den. Hij tekende daar wel bij aan dat, wat hem betreft, de Vleeshal ook blijft exposeren in Middelburg omdat dat 'een werkelijk unieke lo catie is'. De gedeputeerde erkent dat die drie culturele instellingen samen nooit die publiekstrekker kunnen worden die Vlissingen voor ogen heeft om het Scheldeterrein een impuls te geven. Hij hoopt dan ook dat een particulier bedrijf ook de mogelijkheden van de Timmer fabriek inziet en durft te investe ren. Wethouder Piet Polderman (Vlis singen) vindt het zeer jammer dat de omroep is afgehaakt. Hij geeft echter de moed niet op en ziet een combinatie van cultuurinstellin gen en horeca als de oplossing om de Timmerfabriek een nieuwe ge bruiksfunctie te geven. Polderman zegt dat nu beter gekeken moet worden naar de aanpassingen die nodig zijn voor nieuwe gebruikers. „Een omroep huisvesten of een ho tel in dat gebouw, dat is te duur. We moeten iets zoeken waarbij we niet te veel moeten aanpassen aan het pand." Bijna twee jaar geleden onderte kenden wethouder Piet Polder man (Vlissingen) en directeur Mo nique Schoonen (Omroep Zee land) een intentieovereenkomst waarin ze lieten weten dat de om roep graag wilde verhuizen naar de Timmerfabriek. Eind vorig jaar werd duidelijk dat de provincie geen geld had voor het gebruiks klaar maken van de Timmerfa briek. Daar is '2,9 miljoen euro voor nodig. De gemeente hoopte dat de provincie met minimaal twee miljoen over de brug zou ko men. De Reu liet toen al weten dat hij dat geld niet had. Misschien, zo zei hij, zou hij in januari nog wat kunnen vinden. Dat blijkt niet het geval te zijn. Deze week vroeg wet houder Piet Polderman aan De Reu om duidelijkheid, omdat de omroep en restaurateur Boei van avond een gesprek zouden hebben over de voortgang. De gedeputeer de liet daarop weten dat hij het be nodigde geld niet heeft en dat hij ook niet voorziet dat dat geld op termijn beschikbaar is. Ook de ge meente heeft geen geld om ervoor te zorgen dat het gebouw gebruiks klaar wordt voor de omroep. Om die reden heeft directeur Schoo nen het plan voor verhuizing naar het Scheldekwartier laten varen. Gedeputeerde De Reu: 'Misschien kunnen drie culturele instellingen in de Timmerfabriek' DEN HAAG - Vier bewoners van de 's-Heerenhoeksedijk in 's-Heeren- hoek protesteren bij de Raad van State in Den Haag tegen de bouw van twee nieuwe woonhuizen recht tegenover hun woningen. De twee nieuwe huizen die de ge meente Borsele in een nieuw be stemmingsplan heeft toegestaan aan de dijk passen volgens de ge meente precies in de lintbebou wing aan de dijk. Een gevolg is dat de vier bewoners hun huidige uit zicht over de polder kwijtraken. Woordvoerster L. Paree erkent dat er geen eeuwigdurend recht op uit zicht bestaat. „Maar in De Blikken -II liggen nog tientallen bouwka- vels die niet benut zijn." Van de Raad van State hoeven de vier te genstanders niet veel te verwach ten. Staatsraad D. Slump, die in de zaak moet beslissen, zei dat de af- stand tussen de bestaande dijkwo ningen en de twee nieuwe zö'n achttien tot dertig meter is. „Als je een paar lichte gordijntjes voor de ramen hangt, ziet niemand iets van elkaar." De twee nieuwe dijk woningen worden als alles door gaat ontwikkeld door ondernemer Paree. Die is naar eigen zeggen geen directe familie van de protes terende mevrouw Paree die zelf in Kwadendamme woont. Uitspraak binnen zes weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40