Nieuwbouw Beatrixschool en De Meie SCHOUWEN-DUIVELAND Angstig muisje spreekt tot de verbeelding Geen weg terug voor verhuizing sportvelden in Zierikzee Prijs voor groep 7/8 Theo Thijssenschool Lezing watersnoden in historisch museum Beelden van overval te zien op internet almanak Groningen DONDERDAG 19 januari 2012 21 Door songfestival leren mensen Azerbeidzjan kennen 22 en 23 door ABi Pankow ZIERIKZEE - Met de ondertekening gistermiddag van de intentieverkla ring voor nieuwbouw van de Bea trixschool, De Meie én de gemeen telijke gymzaal in Zierikzee is het een voldongen feit dat de huidige accommodaties voor buitensport binnen afzienbare tijd verplaatst moeten worden. Voor hockey, handbal en korfbal is er nu geen weg meer terug naar de huidige locatie aan de Emil Sandströmweg/Banninklaan. Wethouder Ad Verseput laat we ten met de betrokken verenigin gen nog in overleg te zijn over de financiële tegemoetkoming' voor verplaatsing van de sportvelden naar de nieuwe concentratie van sportvoorzieningen aan de Lange Blokweg in Zierikzee. De wethou der zegt er vertrouwen in te heb ben dat het tot overeenstemming komt tussen de sportclubs en de gemeente, maar hij erkent dat er wel enige haast geboden is. Het is de bedoeling de gemeenteraad in april een definitief voorstel voor te leggen over verplaatsing van bui tensport en nieuwbouw van de scholen in Noorderpolder. De twee scholen voor speciaal on derwijs in Zierikzee, Beatrixschool (Zmlk) en De Meie (Sbo) en de tussen deze gebouwen liggende gymzaal, zijn alle aan vervanging toe. De scholen zijn nu gesitueerd aan de Grachtweg en de Mu- lockstraat. De twee scholen vervul len een regionale functie en heb ben een verkeersaantrekkende wer king. Het college van B en W acht het niet gewenst nieuwbouw op de huidige locatie te realiseren. Uit gangspunt voor de nieuwbouw in Noorderpolder is de twee scholen en de gymzaal in één gebouw on der te brengen. Directeur Ewald de Keijzer van de stichting Obase ziet in die concentratie goede mo gelijkheden voor het ontwikkelen van een expertisecentrum voor het zogeheten 'passend onder wijs'. Dat betreft het streven elk kind onderwijs te geven dat het beste bij zijn of haar talenten en beperkingen past. Directeur Bert Pasman van Stichting De Korre (Zmlk-school) benadrukt het be lang van een inpandige gymzaal voor speciaal en Zmlk-onderwijs. „Deze leerlingen hebben nog veel meer ruimte nodig dan kinderen in het regulier onderwijs." Wet houder Wim Stouten verwacht dat het nieuwe scholencomplex in januafi 2015 kan worden geopend. ZIERIKZEE - Enge geluiden die eigenlijk niet eng zijn. Daar draaide het gisteren om in het verhaal dat logopediste Monique Schol de peuters van peuterspeelzaal De Schouwse Poe- letjes voorlas. Het - door de kinderen adem loos beluisterde - verhaal is dat van een klei ne muis die een kraan hoort druppen, de wind hoort huilen en een keukendeur hoort knarsen. Geluiden die de voorleesster ook uit het boek van Stephanie Stansbie op deed klin ken. Het kleine muisje wordt er heel bang van en wordt uiteindelijk door mamamuis ge troost. Gelukkig dus een happy end. Bij de Schouwse Poeletjes werd voorgelezen in het kader van de Nationale Voorleesdagen. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE De hoogste groep van de Theo Thijssenschool in Zierikzee heeft de tweede prijs gewonnen in de 'lightpaintwedstrijd' van de Zeeuw se Fietsersbond. De kinderen 'schil derden' met schijnwerpers een rij tje fietsen in hef donker. Vandaag wordt een fiets verloot onder de klasgenoten en verder krijgen alle meisjes een bloemenkrans en de jongens een bidon voor op de fiets. GOES Museumgids Cees van den Boven- kamp geeft zaterdagmiddag 28 ja nuari om 13.30 uur een lezing in en een rondleiding door Historisch museum de Bevelanden in Goes. Er wordt aandacht besteed aan de watersnoodrampen die de afgelo pen eeuwen hebben plaatsgevon den. Aanmelden kan via de mail secretariaat@hmdb.nl of telefo nisch: 0113-228883. SINT JANSTEEN De daders van de overval op super markt Spar in Sint Jansteen zijn te zien op internet. De overval vond op de avond van 23 december plaats. De politie gaf snel foto's vrij van de daders, maar dit leverde geen resultaat op. Nu zijn de bewa- kingsbeelden op internet geplaatst, in de hoop dat de daders alsnog ge vonden worden. De beelden staan op www.hvzeeland.nl. Tip? redactie@pzc.nl Ze zijn gewend zich vooral per auto te verplaatsen, en dan nog op de ach terbank. Dus toen de Zuid-Holland se zusjes Daphne en Fabienne samen per trein naar Vlissingen reisden, was dat best een belevenis. Gelukkig konden ze via Ping en Whatsapp de vorderingen vrijwel continu doorge ven aan de Vlissingse broer en zus naar wie ze op weg waren. Het kostte nog wel watgepuzzel om wijs te worden uit hun tekstbood- schappen, die een zekere behoefte aan topografische bijscholing bloot legden. 'We rijden nu weg van sta tion Groningen-Yerseke', dat moest betekenen dat ze in Zeeland waren gearriveerd. En dat ze bijna bij Mid delburg waren, bleek uit de melding dat ze station 'Ijmuiden' verlieten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37