Geweld voetbalveld stijgt PZC Rutte hijst Belgische collega Di Rupo in jasje Kwart van de Zeeuwse scheidsrechters heeft te maken met agressie Aanpak sluizen kan Tholen voor probleem stellen Elf airbags gestolen uit auto's Yerseke 'Bijdrage Timmerfabriek blijft nodig' DONDERDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 19 januari 2012 I 254e jaargang nr. 16 - los nummer 1,60 - zaterdag €2,40 I Geregeld regen 9° BINNENLAND Eindrapport Deetman over seksueel mist onderwerp hoorzii in Tweede Kamer CULTUUR La rssons thrillers over seksueel misbruik worden niet onderwerp hoorzitting verknoeid door Hollywood 6 en 7 uitgids De agressie op en rond de Zeeuwse voetbalvelden neemt toe. Volgens veel scheidsrech ters worden de lontjes korter en is er steeds minder sprake van wederzijds respect. door Rudy Boogert en Maurice Steketee MIDDELBURG - Ruim een kwart van de scheidsrechters uit Zeeland mmmuemmsBrnamimmmmasmmmmm» heeft wel eens te maken gehad met fysiek geweld van spelers, trai ners of supporters. Dat blijkt uit onderzoek van de PZC. Ondanks de strengere straffen van de KNVB voor wangedrag gaat het toch nog vaak mis. Scheldpartijen, bedrei gingen, duwen en trekken en zelfs slaan; volgens de arbiters komt het steeds vaker voor. Volgens 67 procent van het Zeeuw se scheidsrechterskorps is de agres sie op de velden de laatste jaren toegenomen. Bij de KNVB zijn ze niet verrast door die cijfers, ze ma ken zich wel zorgen. Het beleid van de voetbalbond is er vorig jaar op aangepast. Wie zich misdraagt kan een zware sanctie tegemoet zien. „Het belangrijkste winstpunt van een zwaardere straf is dat spe lers die zich misdragen niet meer op het veld staan", zegt districts manager Mark van Berkum van Zuid 1, waar Zeeland onder valt., „We willen een signaal afgeven dat het zo niet verder kan. Deze cijfers moeten we serieus nemen." Uit het onderzoek blijkt verder dat een kwart van de arbiters wel eens heeft overwogen te stoppen met fluiten. Als dat inderdaad zou ge beuren, is er een groot probleem voor de clubs. „Het is misschien een goed idee om eens allemaal twee weken niet te fluiten", laat scheidsrechter Stoffel Schipper uit Grijpskerke we ten. „Dan kunnen ze of niet voet DEN HAAG - De Nederlandse premier Mark Rutte helpt zijn Belgische collega Elio Di Rupo in zijn jasje na hun ontmoeting in het-Catshuis in Den Haag. Het gesprek gisteren ging voor een groot deel over het onder water laten lopen van de Hedwigepolder, waarover Nederland en België al jaren twisten. pagina 3: België: Hedwige onder water YERSEKE - In Yerseke is in de nacht van dinsdag op woensdag een flink aantal auto's opengebroken, waarna de airbags eruit werden ge haald. Tot nu toe zijn er bij de Zeeuwse politie in totaal elf meldingen bin nengekomen van diefstal van air- bags. Uit twee auto's werd naast de ari- bags ook het navigatiesysteem ge stolen. De auto's van de gedupeerden stonden geparkeerd in Vroonland, de Fuchsialaan, de Fregatstraat, de Vletstraat, de Jolstraat, op De Burcht en op de Steeweg. De politie sluit niet uit dat nog meer gedupeerden melding zullen maken van diefstal van airbags. VLISSINGEN - Wethouder Piet Pol derman (Vlissingen) vindt dat de provincie medeverantwoordelijk blijft voor een goede invulling van de Timmerfabriek op het Schelde- terrein. Hij vindt dat de provincie ver plicht is een substantiële finan ciële bijdrage te leveren zodat het mogelijk wordt een publiekstrek ballen of ze moeten zelf fluiten." Om de misstanden uit te bannen heeft de KNVB het afgelopen jaar verschillende initiatieven ont plooid. De voetbalbond publiceert op zijn website wekelijks een zwar te lijst met teams die zich hebben misdragen en sinds vorige week is er een landelijk, centraal meld punt voor excessen. pagina 2 en 3: klap op kaak na rode kaart MIDDELBURG - De buitendijkse wijk Waterfront in Tholen krijgt mogelijk last van maatregelen om de doorstroming van de scheep vaart in de Volkeraksluizen te ver beteren. Eén van de vier opties waar Rijks waterstaat naar kijkt, is (calamiti- teiten uitgezonderd) het perma nent open zetten van de sluisdeu ren. Dat zorgt voor een hogere wa terstand. In dat geval zijn extra maatregelen nodig om die gevol gen te compenseren, aldus project manager Tijs Dekker. De regionale stuurgroep komt in mei met een advies naar minister Schultz van Haegen. Hoe groot de kans is dat voor de open doorlaat wordt gekozen, valt volgens Dek ker nu nog niet te zeggen. pagina 26: knooppunt Volkeraksluis DE STELLING Voetbal gaat kapot aan agressie Reageer op pzc.nl UW MENING 557 reacties Homotherapie is belachelijk foto Rob Keeris/AP oneens ■■12% HHB89SSB9BBB gSSSm$8SS8SSi ker te huisvesten in de Timmerfa briek. Omroep Zeeland haakte gis teren af, omdat provincie en ge meente onvoldoende geld beschik baar hebben om het gebouw ge schikt te maken. De omroep gaat zoeken naar een nieuwe locatie. pagina 24 en 25: omroep verhuist toch niet naar Timmerfabriek Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 8 7 1688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1