buitenland I ii Diabetes nieuw probleem in Afrika 3 functies voor de prijs van 1! regime Efl prominent In 4 stappen naar een bank op üw maat. Kom proefzitten! Wandelaars vinden hoofd in Hollywood Hills Bon voor een gratis brochure donderdag 19 januari 2012 door onze correspondent Frans van den Houdt NAIROBI - Malaria, tuberculose (tb) en aids zijn 'bekende' Afrikaanse ziekten. Maar diabetes? Toch is dat een nieuw groot probleem aan het worden stelt James Gesami, de Ke- niaanse staatssecretaris voor Volks gezondheid. „Veel mensen lijden aan de ziekte zonder het te weten. In de eerste jaren zijn er geen noe menswaardige symptomen, waar door mensen niet naar een dokter gaan voor behandeling." Van de Kenianen heeft 5 procent officieel diabetes, aldus Gesami. Een even groot percentage heeft de kwaal onder de leden zonder het te weten. Welvaartskwalen als diabetes maar ook hartproblemen, kanker, longaandoeningen en obesitas ruk ken snel op. „Drie decennia geleden waren de ze ziekten zeldzaam", benadrukt Gesami. „Maar door de toename van het gebruik van alcohol, siga- Kinderen bij voedseluitdeling in Nairobi in 2009. De weivaart is in Afrika ongelijk verdeeld. foto AP retten, fastfood en andere ongezon de producten in combinatie met gebrek aan lichaamsbeweging; zijn we het Westen snel aan het inha len." Het aantal Kenianen met diabetes overstijgt inmiddels de groep die lijdt aan hiv/aids, tb en malaria te zamen, aldus de bewindsman. Overal in de hoofdstad Nairobi zijn hamburger-, kip- en pizzares taurants uit de grond gestampt. En de klanten, jong en oud, staan in de rij. De gevolgen van de over consumptie aan vet voedsel zijn te rug te zien op de scholen, waar het aantal te dikke kinderen snel toeneemt. Kevin Ndururi (14) is er één van. De lunch op school is vies, zegt hij, dus koopt hij patat, een meat- pie of een stuk pizza. Ook als hij na school met zijn moe der naar de supermarkt gaat zeurt hij om snacks. „Het is veel lekker der dan maïs of groenten." „Deze kinderen ontwikkelen bo vendien vaak diabetes", stelt dr. Eva Njenga van het Kenya Diabe tes Management and Information Centre. „Het is daarom belangrijk dat we voorlichtingscampagnes houden op scholen en jeugdkam pen, zodat jongeren al vroeg be wust gemaakt worden van de geva ren van ongezond eten." Wereldwijd is het aantal diabetes patiënten vorig jaar met zo'n 80 miljoen toegenomen tot 366 mil joen. In 2025 zullen dat er 522 mil joen zijn. Een toename die vooral in ontwik kelingslanden plaatsvindt. Dat zijn vaak landen met een gebrekkige ge zondheidszorg. Dr. Njenga: „De overheid moet de burgers afraden te veel zout, suiker, vet en alcohol te gebruiken en aangeven hoe je gezond kunt leven. Alleen zo kun nen we kosten besparen en het aantal 'welvaartsdoden' terugdrin gen." wisten na een vuurgevecht te ontko men naar Pakistan. foto Raminder Pal Singh/EPA tot andere gevaren voor het regi me leiden." Volgens analisten brengt Kim Jong Nam zoveel tijd in het buitenland door dat er in Noord-Korea weinig belang wordt gehecht aan zijn me ning. Kim Jong Nam gold lange tijd als de opvolger van zijn vader. Daar kwam in 2001 een einde aan, toen hij met een vervalst paspoort pro beerde Japan binnen te komen. Toen hij werd betrapt zei hij naar Disneyland in Tokio te willen. LOS ANGELES - Wandelaars hebben dinsdag in de Hollywood Hills in Los Angeles het hoofd van een mens in een plastic zak gevonden. De vrouwen deden de gruwelijke ontdekking toen hun honden met de zak begonnen te spelen. Dat heeft de politie gezegd. De vrouwen troffen het afgehou wen hoofd aan op een populair wandelpad onder de grote witte letters die de naam Hollywood spellen. Het gaat vermoedelijk om het hoofd van een man. Het lag er waarschijnlijk nog niet zo lang. „Er zijn nog niet veel tekenen van ont binding", aldus de politie. Lijkschouwers zullen proberen de man aan de hand van zijn gebit te identificeren. De politie hoopt snel een schets van het slachtoffer te maken om te helpen bij de identifi catie. De politie zoekt ondertussen in het gebied naar eventuele ande re menselijke resten. Gratis brochure? Bel 0341 - 26 06 76 j www.prominent.nu Ontdek verstelbare banken die zich aanpassen aan het moment. U kunt ze gebruiken als fauteuil of als sofa. We hebben ergonomisch zitten en volslagen ontspannen loungen bij elkaar gebracht. Drie functies in één bank: zitten, relaxen, liggen en alles wat ertussen zit. Dankzij de hoge kwaliteit, gaat u jarenlang van uw bank genieten. Elke dag. Bel 0341 - 26 06 76 voor een uitgebreide brochure of kom snel naar de showroom. Kies de opstelling i, 2, 2V2 of 3-zits? Prominent heeft banken in iedere op stelling. Ze passen dus altijd! fjp Kies de armleggers De vorm van de relaxbank wordt vooral bepaalt door de armleg gers. Wij bieden u de keuze! Kies de hoogtes ïjj|| Kies de bekleding Klein of groot? De banken van Prominent worden gemaakt voor iedere lichaamslengte. Prominent heeft een zeer grote collectie leder- en stofsoorten en kleuren. Bezoek een winkel bij u in de buurt ma. t.'m vr. open van 10-18 uur - za: van 10-17 uur Eerst thuis proefzitten? Sfr- 13ff ustrldaan 17c TST JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Dhr Mevr www.prominent.nu 0341-260676 Niets is zo prettig als de producten vrijblijvend bij i u thuis uit te proberen. Zo 1 ziet u direct of het past! 0341 - 26 06 76 Naam Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk03 P3 pzc I Zonder postzegel opsturen naar. Prominent, Antw nt 707,8070 WB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11