25 Hulst in actie tegen windmolens aan grens Volop feestelijke ideeën voor jubileumjaar 2014 Mammoet in de ochtendzon woensdag 18 januari 2012 'Ik doe dingen waar ik geld mee verdien en ik doe dingen omdat ik er vrolijk van word. Dit is een project in de laatste categorie' Schrijver, artiest, ondernemer en levensgenieter Petra de Boevere door Pascalle Cappetti De stand van zaken wordt van uur tot uur bijgehouden. Dinsdagmiddag zit de nieuwe apres-ski- hit Alp voor de Zeeuwse Kust op al meer dan 18.000 hits op internet. Via Twitter komen tientallen en thousiaste reacties binnen over de jongste carnavalskraker. Petra de Boevere uit Breskens is voor dit liedje in de rol gekropen van Heidi Weinhaus, een pronte dame met flinke boezem op be zoek vanuit de Alpen in het Zeeuwse. Daar treft ze Peter die haar vol trots 'onze' Zeeuwse Alp voor de kust laat zien. Wie het videoclipje op internet be kijkt, kan gegrinnik of tenminste een grijns op z'n gezicht niet on derdrukken. Het carnavalsliedje werd afgelopen week gelanceerd via Youtube en is via www.dieberg- komter.nl tegen een kleine vergoe ding als MP3 te downloaden. Het liedje speelt in op het steeds serieu zer' wordende plan van sport foto Dirk Kruyder door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst gaat bezwaar maken tegen plannen voor de bouw van zes windmo lens op honderd meter van de ge meentegrens in België. Burgemeester en wethouders vre zen voor overlast voor de omge ving en vinden het plan strijdig met het concentratiebeleid voor windmolens van de provincie Zee land. Bovendien doorkruist het plan de investeringen om de Staats-Spaanse Linie meer toeris tisch te promoten. De aanvraag voor de molens is bij het Vlaams Gewest ingediend door het bedrijf Nimby Projects/ EDF Luminus. De turbines zijn ge pland langs de Koningsdijk tussen Clinge en Nieuw-Namen, net over de grens met de gemeente Sint-Gil lis-Waas. De zes molens krijgen in clusief de rotorbladen een hoogte van 150 meter. De bedoeling is dat de molens parallel aan de Konings dijk worden opgesteld. Op diezelf de Koningsdijk, die de Neder lands-Belgische grens volgt, wordt dit voorjaar een vier kilometer lang recreatief fietspad aangelegd in het kader van een project om de Staats-Spaanse linie voor een breed publiek beleefbaar te ma ken. De molens komen op hon derd meter afstand van de Ko ningsdijk. Sint-Gillis-Waas moet een advies uitbrengen over de verguningaan- vraag, die tot en met 26 januari ter inzage ligt. Tot die tijd kan ook be zwaar ingediend worden. Inmiddels zijn ook bewoners van de Molenhoekstraat een actie ge start tegen de komst van de wind molens. Zij krijgen de tubines bijna letterlijk in hun achtertuin. journalist en oud- wielrenner Thijs Zonneveld om voor de kust een twee kilometer hoge berg aan te leggen. Zanger Bennie Hek, ar tiestennaam van Edy van Driel, oorspronkelijk uit Terneuzen, schreef het liedje. Hij benaderde Petra de Boevere om mee te doen. Die was wel te porren voor zo'n geintje: in 2007 deden ze samen al de Boemlala, een hitje waarmee ze zelfs bij Paul de Leeuw belandden. En in 2009 was er de Zeeuwierbal- lade. De videoclip Alp voor de Zeeuwse Kust is low bud get opgenomen in een stu dio in Zaandam. Met schrijver/zanger Edy van Driel, ge luidsman Thijs de Melker en came raman Dirk Kruyder is het een Zeeuwse productie geworden. „Omdat ik zelf geen tijd had, is Thijs met een mobiele studio naar Breskens gekomen om het num mer op te nemen." Petra ziet de clip als een eenmalige grap. „Ik ben altijd in voor grap pen. Soms doe je dingen die geld opleveren en soms doe je dingen die gewoon heel leuk zijn." En leuk was het zeker: de opnames van het videoclipje in een veel te kleine studio en het inzingen van de tekst in 'Zomerzeeuws': Wan ik weun er op un alp vod de Zeeuwse kust. Ik oöp moa voö m'n Heidi da ze mossels lust. En af en toe un pint je voö de hroöten dust. Op den Alp voö de Zeeuwse kust. Petra vindt het idee van Zonne veld voor de aanleg van de berg fantastisch. „Ik heb veel respect voor mensen die out of the box denken, die ideeën hebben die misschien belachelijk lijken maar er toch voor gaan. Als het dan toch lukt om mensen achter je te krijgen: dat is toch geweldig!" De reacties op internet bewijzen de kracht van social media. Dank zij Facebook en Twitter werd het nummer mal veelvuldig rondge stuurd. „Maar het is niet de bedoe ling dat ik ga optreden. Ik heb dit project afgesloten en ben nu weer met iets anders bezig." SWEETDEAL VAN DE DAG Ga met een nieuw kapsel het voorjaar in! Profiteer van 61% korting op een Fuente Wellness behandeling bij Cosmo Hairstyling in Goes. door Henk Boot HULST - Het verenigingsleven in Hulst en omstreken heeft in 2014 wel zin in een verjaarsfeestje. Dan bestaat Zeeuws-Vlaanderen twee honderd jaar. De herdenking mag van de organiserende stichting Zeeuws-Vlaanderen 2014 een waar volksfeest worden. Met drie regionale brainstormses sie voor het verenigingsleven wil ze clubs en verenigingen daarin meekrijgen. Deze opzet slaat in Hulst in elk geval aan. „De streek is een ruwe diamant, waar we met zijn allen nog een beetje aan willen slijpen", pept stichtingvoórzitter Frans Reijniers maandagavond in De Halve Maan in Hulst zijn gehoor op. Om de wereld te laten zien dat Zeeuws-Vlaanderen leeft en poten tie heeft, Van d' Ee tot Hontenisse, van Hulst tot aan Cadzand; dat was hun eigen landje, maar deel van Nederland!, zoals het volkslied wil, geschreven door J.N. Pattist en J. Vreeken kort na 1918, toen België Zeeuws-Vlaanderen wilde annexe ren. „We zoeken hiermee naar draag vlak", zegt coördinator Peter Oggel van dezelfde stichting op deze eer ste regionale bijeenkomst voor ver enigingen. Zo'n zeventig clubmen sen breken zich het hoofd over leu ke, leerzame, boeiende evenemen ten in 2014. De creatieve suggesties vliegen door de zaal. Van de komst van prinses Maxima per veerboot in Breskens tot een heus artistiek pro test tegen Vlaanderen door kunste naar Christie opdracht te geven de Hedwigepolder in plastic te ver pakken. Anderen voelen meer voor een historisch kijk- en luister spel of een oost-westroute, waarin carnaval, landschap, sport en kunst een rol spelen. Ook in Oost burg (Ledeltheater, maandag 23 ja nuari) en Terneuzen (De Brouw- zaele, maandag 30 januari) volgen nog sessies; aanvang 19.15 uur. Uit alle suggesties wordt dit voor jaar een keuze gemaakt. Haalbaar heid en betaalbaarheid staan daar bij voorop. De stichting is druk doende met fondsenwerving. http://www.zeeuws-vlaande- ren2014.nl SLUISKIL - Autoruiten moesten gisterochtend eerst van een laagje ijs wor den ontdaan, voordat bestuurders weg konden rijden. Het extra werk was niet voor niets. Het eindelijk ietwat winterse weer leverde in de vroege och tend luchten op als 'een plaatje', zoals hier boven de testlocatie van Mam- moet-megakranen aan het Kanaal Gent-Terneuzen. foto Harmen van der Werf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53