Kostenpost carnaval in Sas maakt tongen los 22 'Wij gaan wél naar Ajax' 't zit zo almanak Smetvrees Heropening dorpshuis Cursus schrijven woensdag 18 januari 2012 vssBsast^assssaaxssssssssfSfs. door Raymond de Frel In de rubriek 't Zit zo wordt een actueel onderwerp nader belicht Deskundigen, mensen die betrokken zijn of om een andere reden een mening hebben over de kwestie, laten hun licht schijnen op het onder werp. In aflevering 3: het wel of niet vrij geven aan basisscholieren om donderdagmiddag de bekerwedstrijd Ajax-AZ te bezoeken. MEEST GELEZEN 1Aantal vossen neemt nog altijd toe 2. Breskens vecht voor behoud bieb 3. Kinderen Koewacht niet naar Ajax TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Nick en Mart Pijpelink uit Terneuzen zijn er helemaal klaar voor. Zij mogen van hun school donderdag wél naar Ajax-AZ. foto Mark Neelemans Nick en Mart Pijpelink uit Terneuzen zijn al aardig zenuwachtig. Waar basisschool De Vlaswiek in Koewacht de acht voetballertjes van de plaatselijke vereniging niet zomaar naar de be kerwedstrijd Ajax-AZ liet gaan, deed 'hun' Prins Willem van Oranjeschool niet moeilijk. Ook de scholen van hun andere team- genootjesen dus gaat het com plete F2-pupillenteam van Terneu- zense Boys met de trein naar de Amsterdam Arena, waar donder dagmiddag alleen kinderen naar de eerder gestaakte wedstrijd mo gen kijken. Zes voetballertjes zitten op de Prins Willem van Oranjeschool. 'Dit initiatief past goed bij onze doelen, zoals het bijbrengen van respect' „Wij geven onze leerlingen niet te pas en te onpas vrij, maar ik be paal hooguit twee dagen per schooljaar zeifik of instem met een verlofverzoek. Wettelijk ge zien mag ik dat zelfs tien dagen per schooljaar, maar als het om meer dan twee dagen gaat leg ik het voor aan de leerplichtambte naar. Haar advies is dan bindend. Het moet ook echt wel ergens om gaan. Huwelijksjubilarissen of ouders die in vakantietijd geen vrij kunnen krijgen vanwege hun werk bijvoorbeeld. In dit geval zie ik er ook iets nuttigs in. Dat het nodig is om bij een wedstrijd al- leen kinderen toe te laten, is een aardige aanleiding om te praten over normen en waarden." Directeur Kirstie van der Heij- de-Güthe van De Hille denkt er bijna hetzelfde over. „Per jaar mo gen wij twee verlofaanvragen in willigen, zonder dat de leerplicht ambtenaar hiervan op de hoogte hoeft te worden gesteld. Scholen gaan heel verschillend om met het geven van toestemming. Met een vrije dag voor een familie feest of een belangrijke sportwed strijd heb ik doorgaans geen moei te. Zolang het maar bij maximaal twee dagen blijft. Ik vind het ook een mooie regeling, die bijvoor beeld voorkomt dat kinderen ziek worden gemeld en bij terugkomst op school moeten liegen over hun afwezigheid." Directeur Arriën Boes van de Gas par van der Heydenschool in Axel verleende bij uitzondering ook permissie aan een leerling. „Het is goed dat er beleid is, maar we moeten ook niet naïef zijn. Er is veel voorgevallen rond deze wed strijd. Op deze manier tonen wij maatschappelijke betrokkenheid. De leerling moet wel een werk stuk over deze dag maken." Basisschool Het Molenbolwerk in IJzendijke laat de complete groep 8 naar Amsterdam reizen. „Dit ini tiatief past goed bij de doelen van de school", zegt directeur Frank Boerebach. „Denk bijvoorbeeld aan het bijbrengen van respect. De juf van groep 8 krijgt in de Are na een lespakket over sport en vei ligheid, waarmee de leerlingen aan de slag gaan. Wij zien het als een vervangende lesdag." Tip? redactie@pzc.nl Een medewerker van dat Goese kan toor vond dat hij deze week wel iets heel vreemds had meegemaakt. Hij was bij een bouwmarkt en zag hoe twee jonge mannen een koevoet kochten. „Wat moeten twee van die jonge gas ten nou met een koevoet", vroeg hij zich af? Een discussie was geboren. Het tweetal moest haast wel slechte plannen hebben, was de misschien wat voorbarige conclusie. „Ze kochten trouwens ook nog een fesje desinfecterende spray", voegde de kantoormedewerker er plotseling aan toe. „Oh, maar dan is het duidelijk", rea geerde een collega vol overtuiging. „Het zijn vast krakers met smet vrees." door Raymond de Frel SAS VAN CENT - Carnavalsstichting De Betekoppen en wethouder Jaap Bos hebben vrijdag een ge sprek over de geraamde kosten voor de inzet van de gemeente Ter neuzen tijdens de carnavalsdagen in Sas van Gent. Terneuzen brengt vanwege bezui nigingen sinds dit jaar vooral de manuren in rekening. Tekenen or ganisaties van evenementen zelf voor schoonmaak- en opruimwerk- zaamheden, dan zijn de kosten veel lager. De Betekoppen denken dat de inzet van meer vrijwilligers onhaalbaar is, ook omdat de wijzi ging van het evenementenbeleid pas begin januari werd bekendge maakt. Doet de gemeente hetzelf de werk als in 2011, dan krijgen De Betekoppen een rekening van 20.289,50 euro. Zo'n rekening bete kent volgens de stichting het einde van het georganiseerd leutvieren. Dat bericht zorgde in Sas voor vee! commotie. Zo richtte Grootvorst der Betekoppen Adelein I (Ad de Block, die elf keer prins der Bete koppen was) zich in scherpe taal schriftelijk tot het college van B en W en de gemeenteraad. „Waar schijnlijk heeft u geen idee van de impact op de bevolking als het ge organiseerde carnaval door deze maatregel tot het verleden gaat be horen. En als u denkt hierdoor het carnaval an sich de nek om te draaien, dan heeft u een heel ver keerde denkwijze. Zelfs Hitier heeft niet kunnen verhinderen dat de Sassenaren carnaval vierden tij dens de Tweede Wereldoorlog, dus dat zal ook het huidige college niet lukken. Carnaval zit in het DNA van de Sassenaren en dat zal nooit verdwijnen." Burgemeester Jacques Suurmond opent het vernieuwde Turpsuus van Hoofdplaat zaterdag om 15 uur. „Het is wat laat voor een nieuwjaarsreceptie, maar we hopen toch veel krabben (inwoners van Hoofdplaat, redte kunnen verwel komen", zegt penningmeester Marie Louise Steijaert. BIERVLIET - In Biervliet wordt op 21 januari en 4 februari een tweedaag se workshop Kort Verhaal gegeven door schrijfdocente Marjon Sar- neel. In de cursus is aandacht vöor structuur, inspiratie, personages en conflict. Info via www.mar- jonsameel.nl of 0115-613647. mssmmmaasamsmamimiamtmmmgasrKBm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50