Aantal vossen neemt nog steeds toe Krachtige knol voor kunstenaar TJ O Toch naar Ajax - AZ Gestolen wagen ZEEUWS-VLAANDEREN Wel minder meldingen van slachtingen onder hobbydieren 9 snel weer terug WOENSDAG 18 januari 2012 21 En af en toe een pintje vo6 de hroöten dust 24 door Eugène Verstraetem TERNEUZEN - Ondanks het feit dat jagers nogal wat vossen afschieten neemt de populatie van deze roof dieren in Zeeuws-Vlaanderen nog steeds toe. Dat zegt secretaris Paul Prince van de Wildbeheereenheid (WBE) Koewacht. Anderzijds krijgen de WBE's in de regio minder meldingen binnen van vossenplunderingen dan een paar jaar geleden. Prince denkt dat door Christel Tuin mensen die hobbydieren houden het minder vaak doorgeven als een vos weer eens een slachting heeft aangericht in een kippenren. „Er is een soort berusting. Het lijkt wel of de vos geaccepteerd is. Zo van: de vos is er nu eenmaal en daar is niets aan te doen. Maar waarschijnlijk zijn er ook daadwer kelijk minder plunderingen. Wij hebben in het verleden vaak advie zen gegeven hoe je hokken en vo lières beter kunt beschermen te gen vossen. Ik denk dat veel men sen die raad ook hebben opge volgd." Dat werkt niet altijd, want on danks een beveiliging met stroom draad wist een vos in de kippen ren van de familie Pijcke in de buurtschap Zandstraat door te dringen. „Vorige week waren er in eens een paar kippen verdwenen", zegt Roos Pijcke. „We dachten dat we misschien niet goed geteld had den, maar gisteren vonden we zes dode kippen in de ren. We heb ben geen idee hoe die vos is bin nengekomen." Prince weet zelf ook van een recent geval in Sint Jansteen, waarbij kippen zijn afge slacht. Dat gebeurde ook in Zaam- slag. Hij benadrukt dat mensen vossen plunderingen moeten blijven mel den. Dat kan via de website wbekoewacht@zeelandnet.nl. Prin ce: „Voor het slagen van onze vos- seninventarisatie zijn we voor een groot deel afhankelijk van de mel dingen die we krijgen." Daarnaast voeren de gezamenlijke WBE's regelmatig tellingen uit. In heel Zeeuws-Vlaanderen gaan ja gers dan op dezelfde avond op pad volgens steeds dezelfde vastom- schreven route en wordt er tussen 22.00 en 24.00 uur geteld. Tijdens de meest recente telavond op 27 de cember zijn alleen in het gebied van WBE Koewacht al 25 vossen geteld. Prince: „Maar als je er 25 ziet, zitten er in het gebied mis schien wel 75 dieren." Alleen al in Smitsschorre zijn tien vossen ge teld. HENGSTDIJK - Toen kunstenaar Bram de Meijer tijdens het interna tionaal kunstweekend in novem ber de Catharinakerk in Hengst dijk binnenliep, trof een schilderij met een paard meteen zijn oog. „Ik werd er hebberig van", aldus De Meijer, die werd geboren in Biervliet. Het schilderij is gemaakt door twee leerlingen van ba- sischool 't Vogelnest uit Hengst dijk in het kader van 850 jaar paro chie in het dorp. De Meijer wilde -het schilderij graag in zijn bezit hebben en nam daarom contact op met de school. Die had daar wel oren naar en gis teren mocht hij het schilderij op de school in ontvangst nemen. Als tegenprestatie gaat de kunstenaar een workshop op de school verzor gen. De makers, Delano van Dijk uit groep 7 en Louis Thiron uit groep ^6, schilderden de 'Hengst van Hengstdijk'. Deze hengst is terug te vinden op de kerktoren van de Catharinakerk. Tijdens de viering van 850 jaar parochie was het schil derij volgens juf Lia Roulans al het klapstuk en maakte het veel bezoe kers aan het lachen. De 'verkoop' is nu de ultieme waardering. Kunstenaar Bram de Meijer bekijkt zijn nieuwste aanwinst enthousiast: „Het is echt een prachtig paard, een krachtige Zeeuwse knol." Makers Delano van Dijk (links) en Louis Thiron (rechts) zijn erg trots op het succes van hun schilderij. foto Mark Neelemans Intratuin Koudekerke Galgeweg 5. (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) 0118-551623. Nu ook donderdag en vrijdag koopavond. intratuin KOEWACHT - Acht leerlingen van basisschool de Vlaswiek in Koe wacht mogen samen met zes ande re F-jes van de voetbalvereniging Koewacht morgen onder school tijd toch naar de bekerwedstrijd tussen Ajax en AZ. Dat is het resultaat van een over leg tussen de school, de voetbalver eniging en een delegatie van ouders. Aanvankelijk wilde de school de kinderen geen vrij geven om de wedstrijd bij te wonen. Er is nu wel afgesproken dat de gemis te uren op een ander moment wor den ingevuld. Over de wijze waar op laat de school zich leiden door de antwoorden op de vragen die aan de minister van Onderwijs zijn gesteld. Het lespakket over vei ligheid en voetbal kan bij de invul ling van de in te halen lesuren een belangrijke rol vervullen, zegt schooldirecteur Joop Lijbaert in een samen met de voetbalclub op gestelde verklaring. pagina 22: 't Zit zo: 'Wij gaan wel naar Ajax' AXEL - De dief van een in Axel ge stolen bestelwagen heeft kortston dig 'plezier' gehad van zijn daad. Gisterochtend vroeg bleek de auto, met daaraan gekoppeld een strooi- kar, van een terrein aan de Drie- schouwen verdwenen. De combi natie is overdag zwaar beschadigd teruggevonden op de Papdijk in het Belgische Moerbeke. De be stuurder was op een betonblok ge reden, waardoor de aandrijfas van de bestelwagen is gebroken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49