Kirstie vd Heijde Wij gaan lekker wél naar Ajax zeeland 25 Focus op grotere kernen in Reimerswaal Vrouwenkoor Cadans viert 25-jarig bestaan Kinderen leren meer over zorg en welzijn Muziekweekend met live optredens Zondagmiddag kamerconcerten Kiwanis knotten de wilgen bij de hoeve Bibliotheek houdt voorleesfeestjes Christelijk jeugdwerk houdt optocht Vervuild slib wordt uit kanaal verwijderd woensdag 18 januari 2012 'Per jaar mogen wij twee verlofaanvragen inwilligen. Met een vrije dag voor een familiefeest of een belangrijke sportwedstrijd heb ik doorgaans geen moeite. Zolang het maar bij maximaal twee dagen blijft.' Nick en Mart Pijpelink uit Ter- neuzen zijn al aardig zenuwach tig. Waar basisschool De Vlas wiek in Koewacht de acht voet ballertjes van de plaatselijke ver eniging pas gisteravond toestem ming gaf naar Ajax-AZ liet gaan, deed 'hun' Prins Willem van Oranjeschool niet moeilijk. door Raymond de Frel Ook de scholen van hun andere teamgenootjes gaan akkoord en dus gaat het complete F2-pupillenteam van Terneuzense Boys met de trein naar de Amster dam Arena, waar donderdagmid dag alleen kinderen naar de eerder gestaakte voetbal wedstrijd mogen kijken. Zes voetballertjes zitten op de Prins Willem van Oranjeschool. „Wij geven onze leerlingen niet te pas en te onpas vrij, maar ik be paal hooguit twee dagen per schooljaar zeifik of instem met een verlofverzoek. Wettelijk ge zien mag ik dat zelfs tien dagen per schooljaar, maar als het om meer dan twee dagen gaat leg ik het voor aan de leerplichtambte naar. Haar advies is dan bindend. Het moet ook echt wel ergens om gaan. Huwelijksjubilarissen of ouders die in vakantietijd geen vrij kunnen krijgen vanwege hun werk bijvoorbeeld. In dit geval zie ik er ook iets nuttigs in. Dat het Nick en Mart Pijpelink uit Terneu- zen zijn er helemaal klaar voor. Zij mogen van hun school donderdag wél naar Ajax-AZ. foto Mark Neelemans nodig is om bij een wedstrijd al leen kinderen toe te laten, is een aardige aanleiding om te praten over normen en waarden." Directeur Kirstie van der Heij- de-Güthe van De Hille denkt er bijna hetzelfde over. „Per jaar mo gen wij twee verlofaanvragen in willigen, zonder dat de leerplicht ambtenaar hiervan op de hoogte hoeft te worden gesteld. Scholen gaan heel verschillend om met het geven van toestemming. Met een vrije dag voor een familiefeest of een belangrijke sportwedstrijd heb ik doorgaans geen moeite. Zolang het maar bij maximaal twee dagen blijft. Ik vind het ook een mooie regeling, die bijvoorbeeld voor komt dat kinderen ziek worden ge meld en bij terugkomst op school moeten liegen over hun afwezig heid." Directeur Arriën Boes van de Gaspar van der Hey- denschool in Axel verleen de bij uitzondering ook permissie aan een leerling. „Het is goed dat er beleid is, maar we moeten ook niet naïef zijn. Er is veel voorgeval len rond deze wedstrijd. Op deze manier tonen wij maatschappelij ke betrokkenheid. De leerling moet wel een werkstuk over deze dag maken." Basisschool Het Molenbolwerk in IJzendijke laat de complete groep 8 naar Amsterdam reizen. „Dit ini tiatief past goed bij de doelen van de school", zegt directeur Frank Boerebach. „Denk bijvoorbeeld aan het bijbrengen van respect. De juf van groep 8 krijgt in de Arena een lespakket over sport en veilig heid, waarmee de leerlingen aan de slag gaan. Wij zien het als een vervangende lesdag." GOES Vrouwenkoor Cadans viert op 18 fe bruari haar 25-jarig bestaan met 140 zangers en zangeressen. Op de ze dag wordt om 19.30 uur een jubi leumconcert gehouden in de Grote Kerk in Goes. Kaarten kunnen voor 15 euro inclusief consumptie besteld via de infobalies van de Agrimarkten of per mail: 25@vrouwenkoorcadans.net. Elena Saenko en de muziekgroep van het Veerse Scheepstuig treden ook op. ZEELAND De basisscholen in Zeeland maken kennis met Zorg en Welzijn. Leer lingen uit groep acht volgen sinds kort het ontwikkelde lesprogram ma 'Zorgen en verzorgd worden'. Het programma van ViaZorg be staat uit een leskist waarin zich een bordspel, opdrachtkaarten en lees-wekboekjes bevinden. De be doeling is dat kinderen leren hoe leuk een baan in de zorg kan zijn. COLIJNSPLAAT In café De Patrijs in Colijnsplaat wordt een muziekweekend gehou den. Op zaterdag 21 januari treed li ve de Zeeuwse band LZRS op. Aan vang 21.00 uur. Op zondag 22 januari is er een live optreden van vier bands uit het he den en verleden van Colijnsplaat met onder andere Molly Malone, minirock en een knallende afslui ter. Aanvang 15.00 uur. COLIJNSPLAAT In Colijnsplaat wordt er iedere maand een Barbara Haringman concert gegeven. Op zondagmid dag 11 februari treedt het Rotter dam Chamber Ensemble in de dorpskerk te Colijnsplaat op. In de pauze en na afloop wordt er koffie, thee of een ander drankje geschon ken. Toegangsprijs is 15,00 euro. Voor kinderen is het gratis. 'S-HEER ABTSKERKE Serviceclub Kiwanis gaat op zater dag 21 februari bomen knotten bij Hoeve van der Meulen in 's-Heer Abtskerke. Tussen 09.30 uur en 16.00 uur worden zowel de wilgen aan de Oude Zuidweg als in de boomgaard geknot. De vrijgeko men takken worden verwerkt tot 'musters' voor de 'houtvuume'. De begeleiding van deze dag is in han den van het Zeeuwse Landschap, ei genaar van de hoeve. HEINKENSZAND De nationale voorleesdagen zijn be gonnen en daar doet ook Biblio theek Oosterschelde aan mee. In de periode van 18 tot 28 januari vin den er leuke activiteiten plaats. Centraal staat het boek: 'Mama kwijt'. Alle kinderen van 3 tot 7 jaar worden met hun ouders uitge nodigd op vandaag om 14.30 uur in bibliotheek Oosterschelde in Hein- kenszand. THOLEN De jaarlijkse lampionnenoptocht door Tholen komt er weer aan. Ie dereen wordt uitgenodigd om op 4 februari om 19.30 uur aanwezig te zijn bij de Koninklijke Muziekvere niging 'Concordia' aan de Zoek weg. 'Concordia' zal ook dit keer de lampionnentocht begeleiden met muziek. Om 20.30 zal de tocht eindigen in centrum 'Ten Anker'. Er wordt voor iets lekkers gezorgd. MIDDELBURG Baggeraar Boskalis begint volgende week in opdracht van Rijkswater staat met de sanering van het Ka naal door Walcheren en de havens van Middelburg. Het uitbaggeren is nodig om met koper vervuild slib te verwijderen. De kopervervui ling is een erfenis van de Vitritefa- briek, die in de jaren veertig en vijf tig langs het kanaal stond. KOOP VANDAAG OP SWEETDEAL.NL door Lilian Dominicus KRUININGEN - De komende jaren zullen de grotere kernen Yerseke, Kruiningen en Krabbendijke in de gemeente Reimerswaal zoveel mo gelijk voorzieningen behouden en daarmee óók de omliggende, klei nere dorpen bedienen. Dat bleek gisteravond tijdens een informatiebijeenkomst over de Structuurvisie Kernen van Rei merswaal in het gemeentehuis van Kruiningen. Kleinere dorpen als Oostdijk, Waarde en Hansweert worden af hankelijker van deze grotere plaat sen, maar behouden wel basisvoor- ziningen. De focus op de allerklein ste kernen, denk aan Völckendorp, Gawege, Stationsbuurt en Bath, ligt niet op behoud van voorzie ningen. Daar mogen mensen ge woon wonen, maar willen ze meer, dan zullen ze het dorp uit moeten. Als voorbeeld werden de sportvel den genoemd, die nu nog in alle kernen bestaan. Op termijn denkt de gemeente aan sportcomplexen in de drie grotere kernen, bewo ners uit de andere dorpen zullen voor hun sportactiviteiten daar naar toe moeten. In de hele ge meente zal verder ruimte blijven voor één zwembad, één biblio theek en één sporthal. De winkeliers en ondernemers, die speciaal voor deze avond wa ren uitgenodigd en in groten geta le aanwezig waren, gaven aan dat parkeren en toegankelijkheid van de dorpen heel belangrijk is om klanten te blijven trekken. Als voorbeeld gaven ze Kapelle, waar de winkels geconcentreerd zijn en waar tegelijkertijd vlak voor de deur kan worden geparkeerd. SWEETDEAL VAN DE DAG Ga met een nieuw kapsel het voorjaar in! Profiteer van 61 korting op een Fuente Wellness behandeling bij Cosmo Hairstyling in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47