Inloopavond wassen neus' 241 zeeland G. van boven Einde aan cursus duurzaam ondernemen Heilsleger in Sint-Maartensdijk zet de deuren elke vrijdag open Gemeenten willen helderheid over hagel kanon Veel kritiek op plan sportpark Schenge Goes Ajax-AZ Showroomkeukens woensdag, 18 januari 2012 door Luc Oggel GOES - Een wassen neus. Dat ge voel hielden veel bewoners van de oostrand van de Goese Polder gis teren over aan de drukbezochte in loopavond over het masterplan Sportpark Het Schenge. De gemeente wil het sportpark herinrichten en de hockey- en rug- byvereniging verplaatsen naar een akker die tegen de woonwijk aan ligt. Veel bewoners hebben daar vanwege verwachte licht- en ge luidsoverlast grote moeite mee en legden wethouder Jo-Annes de Bat het vuur aan de schenen. Groot pijnpunt bleek onder meer het gevoel dat alles al in kannen en kruiken is, terwijl de bewoners niet op de hoogte waren van de plannen. In welk opzicht is reke ning met ons gehouden, kreeg De Bat meer dan ens te horen. Dat er al lang en breed een raadsbesluit ligt, hielp hem niet in zijn pogin gen de gemoederen te bedaren. Dat de inpassing van de velden (dus bijvoorbeeld horizontaal of verticaal) nog niet vaststaat, zoals De Bat keer op keer herhaalde, maakte ook niet veel uit. 'We wil len het niet, wat kunnen we nog doen om dit tegen te houden', wil de een aantal aanwezigen weten. Dat zijn volgens de wethouder twee dingen: een alternatief plan indienen of meedenken met de in passing. Alternatieve plannen ma ken overigens alleen kans als die binrten de door de gemeente zelf vastgestelde kaders passen. 'We kennen die kaders niet, dus hoe kunnen we dan met een plan ko men', riposteerde een bewoonster. De Bat zei 'een totale belangenaf weging te hebben gemaakt' en 'nu eenmaal niet iedereen tevreden te kunnen houden'. Het ergerde menigeen dat was ge kozen voor een inloopavond in plaats van een informatieavond. Daardoor was het moeilijk om ge richte vragen te stellen of collectief iets in te brengen. Ook werd een plenaire uitleg vanuit de gemeente gemist. De Bat zei het verschil tus sen een inloopavond en een infor matieavond niet te zien, maar toonde zich bereid om een micro foon te pakken. Zover kwam het echter niet. De gemeente bood de mogelijk heid om zitting te nemén in een klankbordgroep en had daar inte kenlijsten voor opgehangen. Heel veel namen prijkten daar geduren de de avond nog niet op, wellicht ter illustratie van het gevoel dat het toch weinig zin heeft. SINT-MAARTENSDIJK - De eerste koopavond bij het Leger des Heils in Sint-Maartensdijk is zo goed be vallen dat hij een structureel karak ter krijgt. Afgelopen vrijdag was de kring loopwinkel voor het eerst op vrij dagavond geopend. De vrijwilli gers zagen het steeds drukker wor den tijdens de reguliere openings tijden en wilden eens zien of ook een avondopenstelling lonend zou zijn. Dat bleek het geval. Het was een drukte van belang. De nodige vas te klanten kwamen een kijkje ne men, maar met name veel nieuwe mensen brachten een bezoek aan de kringloopwinkel. Voorlopig is deze elke tweede vrij dagavond van de maand open. In de zomer wordt beoordeel of de avondopenstelling blijvend een toegevoegde waarde heeft. Het dienstencentrum is sinds het voorjaar van 2011 gevestigd in de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat in Sint-Maar tensdijk. Behalve een kringloopwinkel zijn er onder meer een ontmoetings- hoek en een raad- en daadbalie. door Rob Paardekam THOLEN - De zevende cursus duur zaam ondernemen, die de gemeen te Tholen vanaf volgende maand houdt, is meteen de laatste. Er zijn geen financiële middelen om nieu we cursussen te betalen. Het is de vraag of dat erg is, want heel veel Thoolse ondernemers hebben de cursus inmiddels ge volgd. Sinds 2005 zijn dat er al 150. Daarmee is de gemeente Tholen naar eigen zeggen koploper in Zee land. Dat de cursus stopt, wil niet zeg gen dat Tholen duurzaamheid niet hoog meer in het vaandel heeft staan. Het zou meer om een ver schuiving gaan. In plaats van het investeren in cursussen wil de ge meente het accent nu leggen op het behoud van duurzaamheid bij de ondernemers. Het college wil continu in overleg blijven met deze groep om samen te bekijken hoe op een duurzame manier kan worden gewerkt. Ver der wordt gekeken of er kan wor den samengewerkt met het onder wijs. Thoolse ondernemers die de cur sus nog willen volgen, hebben dus nog één kans. Inschrijven voor de zevende editie kan door een mail te sturen naar cak@tholen.nl. THOLEN - De gemeenten Kapelle en Tholen hebben de fracties in de Tweede Kamer een mail gestuurd waarin ze om duidelijke normen voor het gebruik van anti-hagelka- nonnen vragen. De kamer nam vorig jaar een mo tie aan waarin de minister werd verzocht het gebruik van anti-ha- gelkanonnen via het zogeheten Ac- tiviteitenbesluit te regelen. Ge meenten zouden dit laagdrempe lig moeten kunnen toepassen. Tholen en Kapelle zeggen dat hier- mee de indruk wordt gewekt dat de reguliere maximale geluidsnor men worden losgelaten. Om willekeur te voorkomen, moe ten er volgens de twee gemeenten wel nieuwe normen komen. „Op die manier wordt voorkomen dat de rechter straks bij elke indivu- duele situatie het laatste woord zal hebben." De bekerwedstrijd Ajax-AZ werd in december gestaakt nadat AZ-doelman Esteban werd aangevallen door een 'supporter' van Ajax. De Alkmaarse ploeg wilde daar na niet meer verder spelen. Bij het over te spelen duel mogen van de KNVB alleen kinderen op de tribunes. Xl SHOWROOM) o\8oomvtegen scherpe prijzen! KEUKENS SANITAIR BADKAMERS BADMEUBELS TEGELS STOOMCABINES SAUNA VERWARMING BOUWBEDRIJF ELECTRO INSTALLATIEBEDRIJF Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel, 0118-551Ó81 Vrijdagavond koopavond (zaterdagmiddag gesloten)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46