Zakjes tegen hondenpoep tussen de oren zitten zeeland 123 Politie betrapt oesterstropers Informatieavond over buurtauto wijk Noord Nieuwe doeken voor beter zicht op rotonde Wegsleepregeling in gemeente Reimerswaal Inschrijven voor Tholen's Got Talent Slappe Arm der Wet op de planken gezet Insluipster in woning Vlissingen OP DE GROTE MARKT IN GOES van 9.00 -17.00 uur woensdag 18 januari 2012 Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl R&B. De corporatie wil graag we ten of de maatregelen effect heb-, ben. „Want vanaf 2020 moeten al le woningen energiezuinig worden gebouwd", zegt directeur Peter Be vers van R&B. „Wij zijn daar nu al klaar voor." Energiezuinig bouwen is één ding, ernaar leven is een an der, gaf wethouder Conny Miermans als boodschap mee. „Het moet vooral tussen de oren zitten van de bewoners. Je kunt wel een waterbesparende douche kop hebben, maar dan moet je niet drie keer langer gaan douchen. En een trui aantrekken in plaats van de verwarming een tandje hoger te zetten. We moeten toe naar een systeem waarbij de mensen kijken naar de totale woonlasten in plaats van alleen naar de huur of de hypotheek." De duurzame straat is het resultaat van een intensieve samenwerking tussen onder andere R&B, de ge meente Borsele, de Zeeuwse Mi lieu Federatie (ZMF) en Architec ten Alliantie. „In de gemeenten Veere en Borsele is het concept een paar jaar geleden geïntrodu ceerd. In Grijpskerke was het eer ste project en nu in Heinkenszand het tweede. Daar zijn we uiteraard blij mee", aldus Tsjeu van Mierlo van de ZMF. Als het aan wethouder Miermans ligt volgen er meer van dit soort feestjes. „Ondanks de recessie staan mensen voor dit soort wo ningen in de rij." door Lilian Dominicus KRUININGEN - Hondenbezitters in de gemeente Reimerswaal moeten binnenkort poepzakjes gebruiken als ze hun huisdier willen uitlaten. Het college van burgemeester en wethouders wil bijna 40.000 euro investeren in nieuw hondenbeleid. Bij de introductie van het nieuwe hondenbeleid zullen aan de hon denbezitters dispenser poepzakjes worden uitgedeeld. Ook komen er overal in de gemeente extra afval bakken te staan. Het nieuwe be leid zal worden aangekondigd met een folder voor het publiek, be richtgeving in het huis-aan-huis- blad en op de website www.rei- merswaal.nl. Een deel van de investering van' 40.000 euro zal worden opgeno men ten laste van een pot in de ge meentelijke begroting die bestemd is voor openbaar groen (openbare toiletten). Dat is circa 25.000 euro. De rest, ruim 14.000 euro, zal wor den gefinancierd uit de opbreng sten van de hondenbelasting. De jaarlijks terugkerende kosten voor het legen van de afvalbakken moet ook uit de hondenbelasting be taald worden. Omdat de opbrengst van de hon denbelasting nu gebruikt wordt als algemeen dekkingsmiddel, ont staat wel een tekort op de begro ting. Dat zal moeten worden gefi nancierd uit de post onvoorzien structureel. De gemeenteraad zal er nog wel mee moeten instemmen. Volgens een woordvoerder van de gemeen te wordt het nieuwe hondenbeleid van de gemeente Reimerswaal in februari in de raadsvergadering be sproken. Reimerswaal is overigens niet de eerste gemeente in de regio die hondenpoep aanpakt. Goes heeft al jaren dispensers in de binnen stad staan en controleerde vorig jaar verscheidene malen nog eens extra op het naleven van de regels. Honden moeten er binnen de be bouwde kom aangelijnd lopen en er geldt een opruimplicht voor hondenpoep. Ook Kapelle is al ge ruime tijd bezig met een kruis tocht tegen de hondenpoep. SINT-ANNALAND Nabij de Molendijk in Sint-Anna- land zijn in de nacht van maandag op dinsdag oesterstropers aange houden. De twee mannen werden om streeks 02.45 uur op heterdaad be trapt tijdens een controle. Tegen hen wordt proces-verbaal opge maakt. De buitgemaakte oesters zijn in beslag genomen De mannen zijn 25 en 26 jaar oud en afkomstig uit de gemeente Ka pelle en uit Yerseke. GOES De gemeente Goes en \Vheels4all houden morgen een informatiebij eenkomst over de buurtauto in wijkgebouw De Spinne in de Goe- se Polder. Tijdens de avond wordt uitleg gegeven over de buurtauto en zal worden bekeken of het haal baar is om zo'n auto te plaatsen in de wijk. Op dit moment staan er al buurtauto's in de wijken Overzuid en Goes-Oost De informatieavond in De Spinne begint om 19.30 uur. MIDDELBURG Op de grote rotonde op de Schroe- weg in Middelburg zijn twee nieu we doeken opgehangen. Enerzijds zijn ze een middel voor stadspro motie, anderzijds dienen ze ook voor de verkeersveiligheid. Door de doeken kunnen automobi listen minder goed over de roton de heen kijken en zien ze beter dat er een obstakel is. Toen de rotonde net was aange- legd, gebeurden er ongelukken. RILLAND Foutparkeerders in de gemeente Reimerswaal riskeren sinds giste ren dat hun auto zal worden wegge sleept Burgemeester Jan Huisman en au tobedrijf Van Hoek uit Rilland heb ben gistermiddag een overeen komst getekend die dat mogelijk maakt Bij hinderlijke of gevaarlijke situa ties kan de gemeente voortaan op treden. Dat was voorheen niet mogelijk. OUD-VOSSEMEER De Thoolse jongerenraad houdt za terdag 31 maart voor de derde keer het evenement Tholen's Got Ta lent. Jongeren tot 23 jaar kunnen meedoen vijf categoriën: zang, dans, muziek, toneel en overig. Het evenement wordt net als de vorige edities gehouden in dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vosssmeer. In schrijven kan via de site van de jon gerenraad. Daarop staan ook beel den van de vorige editie. www.jongerenrnadtholen.nl BAARLAND Toneelvereniging Baarland speelt De Slappe Arm der Wet, een klucht in vier bedrijven van Kamiel Ke mels. Tien acteurs spelen het stuk vrij dag 27 januari en zaterdag 28 janua ri in dorpshuis The Cameronian in Baarland (19.30 uur). Vooraf is er een diner bij Brasserie de Kleine Toren. Q www.toneelverenigingbaarland.nl. VLISSINGEN - Een vrouw is maan dagavond een woning aan de Mo lenstraat in Vlissingen binnenge drongen. Toen de bewoners van het pand de vrouw opmerkten, vluchtte zij vrijwel meteen naar buiten, achterna gezeten door een van de bewoners. De bewoners belden de politie, waarna de vrouw in de tuin van het huis aan gehouden kon worden. De vrouw bleek een tas met een portemon nee te hebben gestolen uit het huis. Na in de politieauto te zijn gezet, deed de vrouw nog een mis lukte poging te ontsnappen. MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45