'Leg bak bij het spoor toch aan' Energiezuinig wonen moet ook 22 zee Reimerswaal waarschuwt Pol5tie zoekt mor bobbeltn.es SSlïT' Oproep van bewoners Delta Marina wil alleen korten op liggeld bij langdurig contract woensdag 18 januari 2012 door Frank van Cooten GOES - De Belangenvereniging Aan- wonenden Spoorlijn (BAS) gaat een brede actie voeren voor de aan leg van een spoorbak in Goes. De vereniging benadert alle politie ke partijen met het verzoek de bak toch te realiseren ondanks het ne gatieve advies van het college. De dertig opgehangen spandoeken met de tekst 'Goes aan de bak, Nu' aan gevels en hekwerken van wo ningen bij het spoor spreken boek delen. De fracties bespreken het ad vies op 26 januari tijdens een com missievergadering. „Als de bak niet wordt aangelegd, zijn we na acht jaar nog geen stap verder", zei voorzitter Peter Gruij- ters van de BAS gisteravond tij dens een informatieavond. Burgemeester René Verhulst vond dat te negatief gesteld. Het meest recente onderzoek toont welis waar aan dat de tunnelbak bij lan ge na niet de gewenste trillingsre ductie befeikt van vijftig procent, maar stelt wel klip en klaar dat de waarden zijn overschreden. „Dat is onze reddingsboei richting het mi nisterie en Prorail om toch maatre gelen te treffen. We moeten nu niet het touwtje in het bootje gooien", vulde gemeentelijk pro jectleider Ad Potter aan. Uit trillingsonderzoeken van TNO en het bureau Peutz blijkt dat een bovengrondse betonnen spoorbak de trillingen met 37 procent redu ceert. Dat is voor het college van burgemeester en wethouders te weinig. Uitgangspunt voor de rond 40 miljoen euro kostende bak is dat de trillingen met mini maal de helft moeten worden ver minderd. „Wij vinden de reductie met 37 procent echter voldoende", aldus Gruijters. „Dan blijft het ge luid van de treinen binnen de nor men en daar is het ons om te doen." Hij kreeg applaus van de toehoorders. De bewoners van de eerste duurzame straat in Heinkenszand krij gen voor de bouwvak de sleutel van hun nieuwe woning. „Je kunt wel een waterbesparende douchekop hebben, maar dan moet je na tuurlijk niet drie keer langer douchen." door Frank van Cooten Wethouder Conny Miermans metselde gisteren de eerste symbolische steen met haar naam-erop in de muur van de CO2 neutrale woningen aan de Kruizemuntstraat. Het zijn woningen die zelf de energie pro duceren die de bewoners nodig hebben. De buitenmuren en da ken zijn extra geïsoleerd, waardoor de warmte langer wordt vastgehou den. Er liggen standaard zonnepa nelen op het dak alsmede een zon necollector en er wordt een warm- te-terug-win-installatie toegepast. De animo voor de acht starters- en acht eensgezinswoningen is groot. Bij R8cB Wonen zijn 107 reacties binnengekomen. Er zijn zes gegadigden voor een koopwo ning. Voor de overige tien wonin gen staan ruim honderd kandida ten in de rij. De woningtoewijzing start deze maand. „Veel kandidaten zijn ook zelf ener- giebewust. Ze hebben bijvoor beeld energiezuinige apparaten in huis", zegt woordvoerster Inge Huiszoon van R8cB. De bewoners van de duurzame straat geven gedurende twee jaar elke maand inzage in de gegevens over het energieverbruik aan 'Vanaf 2020 moeten alle woningen energiezuinig worden gebouwd. We zijn daar nu klaar voor' door Luc Oggel KRUININGEN - De gemeente Rei merswaal waarschuwt inwoners voor dieven die met zogeheten babbeltrucs hun slag slaan. In Rilland zijn deze en vorige maand twee oudere vrouwen het slachtoffer geworden van deze tac tiek, maar het gebeurt in heel Zee land met enige regelmaat. De da ders bellen met een smoesje aan om zo een huis binnen te komen. Soms vragen ze om een glaasje wa ter of om pen en papier en terwijl de bewoner hiermee bezig is, glipt een handlanger intussen het huis in. Ook doen dieven zich wel voor als hulpverlener, meteropnemer,. reparateur, koerier of postbode. De dieven kunnen mannen, vrou wen of zelfs kinderen zijn. Vaak zijn oudere mensen het slachtoffer van deze praktijken. De gemeente raadt inwoners aan nooit zomaar een onbekende bin nen te laten en de buitendeur te sluiten wanneer er iets wordt ge haald. Ook adviseert ze om hulp verleners, meteropnemers en repa rateurs altijd naar hun legitimatie te vragen en wordt gewaarschuwd voor (nepkoeriers en -postbodes en de verkoop van goederen en/of diensten 'aan de deur'. Het devies is zo snel mogelijk aangifte doen. GOES - De politie is op zoek naar getuigen van de overval op de siga renwinkel van Jo van Kalmthout aan de Voorstad in Goes. Kort na de overval, die maandag middag plaatsvond, kon de politie in Brabant al twee verdachten aan houden. Het gaat om inwoners van de Belgische gemeente Zemst. Ze zijn 21 en 31 jaar oud. Om de puzzel compleet te krijgen, wil de politie toch nog spreken met mensen die meer kunnen ver tellen over de inzittenden van de paarse Mazda, waar de verdachten in reden. Ook wil ze weten waar de twee mannen en hun auto alle maal zijn geweest. door Claudia Sondervan KORTGENE - Havenexploitant Delta Marina in Kortgene wil alleen af spraken maken met de Watersport vereniging Kortgene als die kan aantonen dat de verenigingskas de huurlasten kan dragen. Van kor ting op de huur kan alleen sprake zijn als de vereniging de huur voor lange tijd aangaat. Dat schrijft Delta Marina aan de Watersportvereniging Kortgene in antwoord op diens claim op toe gang tot de haven. De havenexploi tant wil precies weten welke leden een plaats in de haven zouden wil len en hoe lang de schepen zijn die de leden meebrengen. Delta Marina ziet niet in waarom de wa tersportvereniging die ledenlijst niet wil verstrekken, terwijl dat wel afgesproken zou zijn als voor waarde voor een overleg tussen de haveneigenaar en de vereniging. De watersportvereniging zal huur moeten betalen voor alle ligplaat sen, ongeacht of die gebruikt wor den, benadrukt Delta Marina. De vereniging claimt het recht op vijf tig ligplaatsen in de Kortgeense ha ven op basis van afspraken die de gemeente met Delta Marina maak te bij de verkoop van de haven in 2000. Delta Marina zou de haven gebruikers - waaronder de water sportvereniging - met zoveel lig plaatsen faciliteren. De vereniging wil dat uitgevoerd zien, maar liefst om niet. Delta Marina weigert dat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44