Betonbedrijf blijft voorlopig zitten AED komt naast deur dorpshuis BEVELANDEN/THOLEN Sloebos wordt weer een stukje groter Haringman mag nog tot minimaal 2021 activiteiten ontplooien in Goes' havenindustriegebied almanak CDA'er Faasse wil publiek tuinieren op nog braakliggende bouwkavels Smetvrees - jü WOENSDAG 18 januari 2012 21 PZC Energiezuinig wonen moet ook tussen de oren zitten 22 A\ door Luc Oggel COES - Betonbedrijf Haringman in het Goese havenindustriegebied mag nog minimaal tien jaar op de huidige locatie blijven. De gemeen te Goes en Haringman hebben een convenant ondertekend waar in dat is vastgelegd. schopstoel vanwege Waterstad Goese Schans. Het vinden van een andere locatie bleek tot nu toe ech ter een crime en bovendien wil Ha ringman zelf het liefst op de huidi ge plek blijven. Het was de bedoe ling dat de (watergebonden) bedrij ven in het gebied per 1 januari 2014 zouden zijn verplaatst, maar sinds het ambitieuze woningbouw- De betonfabriek zit al jaren op de project tot nader order in de ijs kast is gezet, is dat een stuk min der dringend. Goes en de andere partners in het project doen er mo menteel achter de schermen welis waar alles aan om het project links- of rechtsom toch te realise ren, maar dat zal in een aangepas te vorm gebeuren en de doorloop tijd zal mogelijk verdubbelen. Daarom is nu afgesproken dat Ha ringman nog tot minimaal 2021 ac tiviteiten mag blijven ontplooien in het havenindustriegebied. Door dat besluit hoeft de provin cie ook niet langer garant te staan voor de helft van de kosten die ge moeid zouden zijn met een even tuele opgelegde bedrijfsbeëindi ging van in totaal acht "bedrijven in het gebied. Het gaat om een ge reserveerd bedrag van ruim 3,5 mil joen euro, dat nu zal worden terug gestort in de algemene middelen van de provincie. Bestuurlijk is voorgesteld het bedrag voor een ander project in Goes te bestem men, mogelijk voor de tekorten op de tweede afslag van de A58 aan de zuidkant van de stad. Daarvoor zal de gemeente wel een nieuwe aanvraag moeten indienen bij de provincie, die hem op zijn meritis zal beoordelen. door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - Hoedekensker- ke heeft een calamiteitenteam. Dit team van nu al zestien dorpsbewo ners krijgt de verantwoordelijk heid over de Automatische Exter ne Defibrillator (AED). Dit draagbare toestel wordt ge bruikt bij het reanimeren van een persoon. De AED is door wethou der Jan Zandee overgedragen aan het calamiteitenteam en komt te hangen in een kast naast de voor deur van dorpshuis de Griend. Leo Fakkert van de dorpsraad hoopt op meer aanmeldingen. In het dorpshuis is woensdag 25 ja nuari een bijeenkomst waar wordt gebrainstormd over onder meer de protocollen rondom het ge bruik van de AED. „We hopen na tuurlijk dat we het apparaat nooit hoeven te gebruiken maar het is wel belangrijk goede afspraken te maken." De dorpsraad kon het apparaat aanschaffen door diverse sponsor bijdragen. ^,De dorpsraad heeft dit adequaat opgepakt", aldus wethou der Jan Zandee. NIEUWDORP - De Borselse wethou der Marga Vermue heeft gisteren de eerste twee fruitbomen voor uitbrei ding van het Sloebos geplant. Op een perceel tussen de Westerschel- detunnelweg en de Jurjaneweg bij Nieuwdorp worden de komende maanden in totaal meer dan 6200 bomen handmatig neergezet door cliënten psychiatrie van Vereniging Psyiënt Nederland in 's-Gravenpol- der. Het Sloebos, dat uiteindelijk twee honderd hectare groot moet wor den, dient als natuurbuffer tussen de Zak van Zuid-Beveland en indus triezone Vlissingen-Oost. Er is nu zo'n 110 hectare verwezenlijkt. foto Ronald den Dekker zie ook www.z2.nl door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Liever dorpskrui dentuinen dan braakliggende bouwgrond. Dat vindt. CDA'er Mark Faasse van de gemeenteraad Noord-Beveland. Hij wil bouwterreinen in Kamper land gebruiken als openbare tuin tjes zolang de bouwplannen door stilstand op de woningmarkt niet worden uitgevoerd. „Iedereen zou er kunnen oogsten. Ik ken vol doende mensen in de buurt die voor die tuintjes willen zorgen", zegt Faasse. Hij doelt op de al drie jaar lege kavels aan de Veer weg, de Campervelden en de plek van het oude dorpshuis. De bouwputten met soms omgevallen hekken die als onofficiële stortplaats dienen, zijn ,de dorpsraad een doorn in het oog. Ideeën als die van Faasse zijn de dorpsraad welkom. Wet houder Adrie van der Maas heeft de suggesties in overweging. Tip? redactie@pzc.nl Een medewerker van dat Goese kan toor vond dat hij deze week wel iets heel vreemds had meegemaakt. Hij was bij een bouwmarkt en zag hoe twee jonge mannen een koevoet kochten. „Wat moeten twee van die jonge gas ten nou met een koevoet", vroeg hij zich af? Een discussie was geboren. Het tweetal moest haast wel slechte plannen hebben, was de misschien wat voorbarige conclusie. „Ze kochten trouwens ook nog een fesje desinfecterende spray", voegde de kantoormedewerker er plotseling aan toe. „Oh, maar dan is het duidelijk", rea geerde een collega. „Het zijn vast kra kers met smetvrees." 5ÏÜS Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) 0118-551623. Nu ook donderdag en vrijdag koopavond. intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43