Spoedeisende hulp voldoet aan normen 261 zeeland Streep door dwangsom fosforfabriek Thermphos Kamer wil reactie van kabinet op opschorten plannen kerncentrale Belangrijke veilig.heidswaarschuwing inspectie voor de Gezondheidszorg Romeinse brug bij kasteel Westhove klaar woensdag 18 januari 2012 mmammammaa MIDDELBURG - De provincie heeft drie lasten onder dwangsom voor fosforproducent Thermphos ge schrapt. Het gaat om één sanctie uit 2008 en twee uit 2010. Twee hebben betrekking op de uit stoot van cadmium en zink en de derde gaat over een als onvoldoen de beoordeeld noodplan. Voor de uitstoot van de twee zwa re metalen zijn de normen in de vergunning gewijzigd. Het nood plan voldoet nu aan de eisen, is bij hercontroles van de veligheidsre- gio gebleken. „Het is niet ongebruikelijk dat op gelegde lasten onder dwangsom worden ingetrokken", zegt gedepu teerde George van Heukelom (SGP, handhaving milieuregels). „Je stelt een dwangsom in het vooruitzicht als drukmiddel om een bedrijf verbeteringen te laten uitvoeren. In het geval van het noodplan is dat gebeurd. Bij uit stoot van cadmium en zink is de grond voor een dwangsom verval len door de gewijzigde vergun ning." Voor cadmium heeft Thermphos weliswaar een nieuwe dwangsom gekregen (Wegens overschrijding van de normen in de nieuwe ver gunning), maar die is ook ingetrok ken, omdat een half jaar lang geen overschrijdingen zijn gemeten. DEN HAAG - De Tweede Kamer wil een reactie van het kabinet op het opschorten van de plannen voor de bouw van een tweede kerncen trale door energiebedrijf Delta. Vlak voor de kerst bleek dat Delta niet langer de eerste viool speelt bij de eventuele bouw van een tweede kerncentrale. Delta-direc teur Peter Boerma stapte op en nam daarmee zijn verantwoorde lijkheid voor de verwarring over de vergunningaanvraag voor een tweede kerncentrale. GroenLinks en PW willen nu weten of en wel ke gevolgen het besluit van Delta heeft voor het kabinetsbeleid. Het kabinet wil, mits aan de voorwaar den wordt voldaan, deze periode een vergunning geven voor een nieuwe kerncentrale. Voor de be handeling van de aanvraag is geld gereserveerd. GL en PW willen weten wat daarmee gebeurt. Terugroep van de Massive klassieke kroonluchter, typenummer 38631/86/10 Een klein aantal klassieke kroonluchters van het merk Massive voldoet niet aan onze kwaliteitseisen. Het gaat om de O-ringen aan beide uiteinden van de ketting waarmee de kroonluchter aan het plafond hangt, die zouden kunnen breken. Als dit gebeurt kan de kroonluchter naar beneden vallen. Massive is een merknaam van Philips waaronder we een deel van onze consumenten-verlichting verkopen. Philips neemt alle voorzorgsmaatregelen om mogelijke risico's te voorkomen en daarom hebben we besloten de betreffende kroonluchters van de marktte halen en terug te roepen. Het gaat hierbij alleen om kroonluchters met het typenummer 38631/86/10, die zijn geproduceerd tussen 2005 en 2009. Andere lampen van Philips of Massive hebben dit probleem niet. Het betreft: Massive klassieke kroonluchter met typenummer 38631/86/10 De kroonluchter heeft negen armen, met op het uiteinde van elke arm een lampenkapje van wit glas. De kroonluchter is 1,375 m hoog en 0,9 m breed en er hangen kristallen van bruin glas aan. Hoe kunt u zien of het om een betreffende kroonluchter gaat? Of het om een betreffende kroonluchter gaat kunt u vaststellen aan de hand van het typenummer dat zich op de zilverkleurige sticker bevindt aan de binnenkant van het afdekkapje tegen het plafond. Is het typenummer 38631/86/10, dan moet de kroonluchter worden gerepareerd. Wat moet u vervolgens doen? Als u een betreffende Massive klassieke kroonluchter in bezit hebt, wordt u verzocht de kroonluchter van het plafond te halen en te bellen met ons gratis telefoonnummer: 00800 - 7445 4775. U krijgt dan nadere instructies over hoe u uw kroonluchter (kostenloos) kunt laten repareren. Ons telefoonnummer is bereikbaar van maandag t/m vrijdag tussen 9:00 en 18:00 uur. Meer informatie vindt u ook op www.massive.eu. Bij Philips nemen we de kwaliteit van onze producten en de service aan onze klanten uiterst serieus. We bieden u onze verontschuldigingen aan voor de eventuele overlast. De Inspectie voor de Gezond heidszorg (IGZ) heeft de afdelin gen spoedeisende hulp van de Zeeuwse ziekenhuizen een vol doende gegeven. Ze voldoen nu aan de minimumeisen van de IGZ, zoals die in 2009 werden opgesteld. door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - De afdelingen spoed eisende hulp van de Zeeuwse zie kenhuizen voldoen aan de kwali teitsnormen van de Inspectie voor de Gezpndheidszorg (IGZ). Die normen houden onder meer in dat op de spoedeisende hulp speciaal opgeleide artsen en ver pleegkundigen werken. Ook moet binnen vijf minuten een arts aan wezig kunnen zijn die een lucht weg kan zekeren. Verpleegkundi gen moeten in staat zijn om te bea demen met een zuurstofkap. De IGZ nam een steekproef onder 33 van de bijna 100 ziekenhuizen in Nederland. Zorgsaam in Terneuzen en het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes kregen op 8 ja nuari 2011 bezoek van de IGZ. Bij het ADRZ bleek dat de richtlijnen voor handelen bij een hartaanval niet consequent werden nageleefd. Schriftelijke procedures waren niet algemeen bekend en richtlijnen werden niet regelmatig geëvalu eerd en bijgesteld. Hetzelfde gold voor de protocollen acute verward heid en/of psychiatrische aandoe ningen. Inmiddels is alles naar te vredenheid opgelost, laat de IGZ weten. Hetzelfde geldt voor de proble men die geconstateerd werden bij het bezoek aan Zorgsaam in Ter- neuzen. Daar was IGZ niet tevre den over de protocollen voor een hartaanval, voor kinderen die in tensive care behoeven, verloskun de en psychiatrie. Bovendien moest het zorgbeleidsplan voor de spoedeisende eerste hulp nog goedgekeurd worden door de me dische staf en Raad van Bestuur. In zo'n plan staat het profiel van de SEH en wordt duidelijk aange geven welke zorg wel en niet bij de spoedeisende eerste hulp thuis hoort. Ook was niet direct duide lijk of er goed afspraken waren over de inzet van extra personeel bij een plotseling toenemende zorgvraag, bijvoorbeeld bij een ket tingbotsing of extreme gladheid. De IGZ roept medische beroeps verenigingen en ziekenhuizen op om de kwaliteitsnormen verder aan te scherpen. OOSTKAPELLE - De meer dan twee honderd jaar oude 'Romeinse' brug over de vijversloot bij kasteel West hove is herbouwd. In november be sloot Staatsbosbeheer om de ern stig verzakte brug te slopen om die daarna door Bouwbedrijf Meliskerke weer in de stijl van het origineel op te laten bouwen. Dat is nu dus ge beurd. Het origineel lag al eens eer der in puin. Dat was nadat de terug trekkende Duitsers het in 1944 had den opgeblazen. Zeventien jaar later raapte boswachter Schoe de puin- brokken bij elkaar, en metselde daar- i mee de brug weer op, zij het met een wat grotere boog. Nu de brug is herbouwd, heeft de boog weer de omvang van de originele grootte. De brug werd oorspronkelijk ge bouwd omdat men daar zin in had,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42