80 'Afspraak moet nagekomen worden' Groots onthaal voor zeilmeisje Laura Dekker commentaar Homotherapie Meer reizen door verhuizing hoofdkantoor Consternatie in Kamer over Hedwigebrief woensdag 18 januari 2012 procent van het ondersteunend per soneel van het ROC Zeeland onder tekende de brief aan de directie. Mocht de gelopen gang van zaken een voorbode zijn van hoe de fusiepartners in de toekomst met elkaar omgaan, dan wordt het vertrouwen in de verdere ontwikkeling van de fusie danig op de proef gesteld.' Uit de brief van de medewerkers van het ROC Zeeland Rolant Quist foto's Sat5Neo, Lex de Meester en Peter Nicolai Als je een afspraak maakt, dan moet je 'm nakomen. Dik Schipper, tot de fu sie januari dit jaar) voorzitter van de raad van toezicht van het ROC Westerschelde, is duidelijk. „Tijdens alle fiisiediscussies is ge zegd dat het hoofdkantoor in Terneuzen zou komen, maar dat de extra kosten niet uit het onderwijsbudget mochten komen. Nu de extra kosten zijn overbrugd, komt het hoofdkantoor dus in Terneuzen." De medewerkers van het ROC Zeeland bena drukken juist dat de meerkosten door externen bijeen gebracht moest worden. Over de 660.000 euro die het ROC zélf bijdraagt aan het hoofdkantoor zegt Schipper: „Dat is achter stallig onderhoud van het gebouw in Terneu zen. Dat hadden ze toch moeten doen." Schipper noemt het 'vreemd' dat het personeel van het ROC Zeeland beweert dat de raad van toezicht van het ROC Westerschelde het colle ge van bestuur van het ROC Zeeland onder druk zou hebben gezet om het hoofdkantoor in Terneuzen te vestigen. „Wat is onder druk zetten? We hadden een afspraak. Dan kan je niet zeggen: we gaan het anders doen." Schipper is ook plantmanager bij Dow Chemi cal. Het chemieconcern draagt twee ton bij aan de vestiging van het ROC-kantoor in Terneu zen. „Dat geld is voor het hoofdkantoor, niet voor het onderwijs", benadrukt Schipper. „Als het hoofdkantoor niet in Terneuzen komt, dan betalen we niet." Schipper noemt de komst van het hoofdkan toor 'cruciaal' voor Zeeuws-Vlaanderen. „Voor de samenwerking tussen onderwijs, gemeen ten en bedrijfsleven en voor de leefbaarheid en bedrijvigheid in deze krimpregio. Alles gaat hier weg, en als dat gebeurt, komt het nooit meer terug." Schipper vreest bovendien dat zonder hoofdkantoor op den duur mbo-oplei- dingen uit Zeeuws-Vlaanderen verdwijnen. „Die kans is heel groot." Christelijke homo's krij gen hulp vergoed die hun gevoelens onder drukt. De ontkenning van het bestaan van deze homo therapie door de hulpverleners is doorzichtig. Alleen al de aan geboden literatuur druipt van de onderwerping aan de zwaar-christelijke mores. De verontwaardiging over deze praktijken is terecht groot In sommige kerkgemeenschap pen is nog steeds geen plaats voor homoseksualiteit. De ho mo's die graag in zo'n sociale omgeving blijven, moeten te gen zichzelf kiezen. Als ze dat niet willen of kunnen, hebben ze er geen toekomst. Want deze religieuze groepen zullen waar schijnlijk nooit leren dat hun dogma's op dit terrein achter haald zijn en hun pogingen om homoseksualiteit in te dam men inhumaan. De homo's die de pech hebben te worden geboren in deze be klemmende kringen, hebben as- sertiviteitstraining nodig, niet deze gevaarlijke 'therapie'. DEN HAAG - De Tweede Kamer wil een afschrift van de brief over de Hedwigepolder die staatssecretaris Henk Bleker (Natuur) binnenkort naar Europa stuurt. Internationale onderzoekers heb ben de alternatieve ontpolderings- plannen van het kabinet tegen het licht gehouden. Bleker wil Brussel laten zien dat Nederland weten schappelijk onderbouwde maatre gelen neemt om de natuur in de Westerschelde te herstellen. De uit komsten van de 'contra-expertise' stuurt Bleker waarschijnlijk deze week naar Brussel. De Kamer wil een afschrift daarvan. Dat is niet gebruikelijk, omdat corresponden tie tussen Nederland en Europa vertrouwelijk is. D66, Groenlinks en de Partij voor de Dieren willen vooraf inzage in de brief aan de Eu ropese Commissie. Maar daarvoor is geen Kamermeerderheid. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl COLUMNS Voor uw dagelijkse portie columns: zie www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ZIERIKZEE - Zeilster Laura Dekker arriveert zaterdag in Sint Maarten. Dan is ze de jongste solozeiler die om de wereld is gevaren. Het zeil meisje wordt aan de finish ontvan gen door de minister-president van Sint Maarten, Sarah Wes- cot-Williams. Vader Dick Dekker verwacht ongeveer duizend men sen op de wal. „Alleen van journa listen hebbben we al honderden aanvragen binnen." Voor de bijna onttroonde recordhoudster Jessica Watson uit Australië kwam bij de finish 30.000 man op -de been. Dekker: „Watson vindt de media leuk. Laura en ik niet. Ik vind het reuzeknap wat ze heeft gedaan, maar dat hoeft niet in de media. Laura wilde de wereld en zichzelf leren kennen." Laura Dekker ver trok op 6 augustus 2010 vanuit de Zeeuwse jachthaven Den Osse. pagina 27: het officiële record

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3