Kopzorg door bezuiniging 221 zeeland CDA wil opheldering over sloop Mondragon Game-avond in Brouw Rommelig Invoering wet Werken naar Vermogen Rampherdenking op Goeree Kerkkoor zingt ambtsdragers toe woensdag 18 januari 2012 1 S door Melita Lanting ZIERIKZEE - De nieuwe wet Wer ken naar Vermogen geeft de ge meente flink wat kopzorgen. De wet moet er voor zorgen dat zo veel mogelijk mensen met een ar- beidsbeperking aan de slag gaan bij reguliere werkgevers en niet te rechtkomen bij de sociale werk voorziening. De gemeente is met De Zuidhoek (die de sociale werk voorziening regelt voor Schoü- wen-Duiveland) in de slag om een plan op te stellen. „Het is een mega-operatie", zegt wethouder Gilles Houtekamer. „Het behelst een grote omslag en dat heeft de maken met de rijksbe zuinigingen." De gemeente raakt 1,5 miljoen euro kwijt doordat de rijksbijdrage per arbeidsplaats om laag gaat. Daarnaast verliest de ge meente de helft van het budget voor bijvoorbeeld re-integratiepro- jecten. Dat is een grote bezuini ging op de sociale werkvoorzie ning. Het doel van de wetgever is dat minder mensen bij de sociale werkvoorziening werken. Voor Schouwen-Duiveland betekent dit dat van de huidige 300 mensen die bij De Zuidhoek werken, er straks nog maar 100 over zijn. De overige mensen die werken vol gens de regeling wet Sociale Werk voorzieningen (wsw) en een hele kleine groep jonge Wao-ers (Wa- jong) moeten uitstromen naar een reguliere werkomgeving. Dat is een hele opgave, volgens wethouder Ad Verseput. „Wij gaan ook hier binnen onze eigen organisatie kijken waar mensen te recht kunnen." Daarnaast zal de gemeente actief ondernemers be naderen om werkplekken te vin den. Dat gebeurt door voorlich ting. Maar het wordt ook aantrek kelijk gemaakt voor ondernemers door hen bijvoorbeeld administra tieve rompslomp uit handen te ne men. Voor de huidige werknemers van De Zuidhoek zal er niet veel veran deren. „De oude doelgroep be houdt de rechten en het salaris", zegt Houtekamer. „In de baan ver andert er niets. Mogelijk zal alleen de werkplaats veranderen." Met de oude doelgroep worden de men sen bedoeld die voor 1-1-2012 een indicatie hadden. Mensen die na 1 januari zijn geïndiceerd, krijgen an dere rechten en een lagere belo ning. De komende maanden gaan de gemeente en De Zuidhoek be kijken hoe de nieuwe wet exact wordt ingevuld. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De CDA-ffactie wil van het college van B en W weten of de eisen die de Rijksdienst Erf goed stelt aan de herontwikkeling van Mondragon al eerder bekend waren bij de gemeente. Onlangs werd bekend dat de rijks dienst niet kan instemmen met de sloop van het monumentale pand. Woningbouwvereniging Zeeuw- land wilde het pand (met uitzon dering van de voorgevel) slopen om appartementen en stadswonin gen neer te zetten. Raadslid Ad Schouw brengt de kwestie rond het voormalige thea tercomplex aan de Oude Haven in verband met het ontbreken van een monumentenbeleid. Schouw heeft namens zijn partij eerder bij het college aangedrongen op het opstellen van een momumenten- nota. Mede daarop heeft wethou der Wim Stouten toegezegd voor juli met het beleidsstuk naar de ge meenteraad te komen. Een verbouwing brengt ongetwijfeld rommel met zich mee. Voor gemengd koor Zilt is dat een uitdaging een 'Verbouwingsconcert' te geven. Zo lang de grote zaal van Dorpshuis De Schutse beschikbaar is, kan er im mers gezongen worden. DE STELLINO Gokhallen horen niet thuis op Schouwen-Duiveland Reageer op pzc.nl uw MENING 376 reacties Schouwen-Duiveland is toe aan een links blok eens onHHSBHHi 41% oneens HHHBB 59% STELLENDAM - In Stellendam wordt woensdag 1 februari de watersnoodramp van 1953 her dacht. Dat gebeurt bij het herden kingsmonument aan de Briel- sestraat. De gemeente Goedereede werd zwaar getroffen door de ramp. Het water nam vele levens en richtte enorme schade aan. Ter nagedach tenis aan de slachtoffers van de wa tersnoodramp houdt burgemees ter Ger van der Velde-de Wilde van Goedereede woensdag 1 fe bruari een toespraak en legt het college van B en W een krans bij het monument. Aansluitend wordt 1 minuut stilte in acht geno men, waarna een hoornblazer de Last Post speelt. door Esme Soesman BROUWERSHAVEN - Het is de aftrap van een lange lijst aan activiteiten. Vrijdag 20 januari wordt in het Tonnenmagazijn in Brouwersha ven een game-avond voor jonge ren vanaf twaalf jaar gehouden. Initiatiefnemer is de Stadsraad Brouwershaven, die de schouders doelbewust onder de leefbaarheid van de smalstad zet. „We willen reuring. Er moet iets gebeuren, ze ker ook voor de jeugd", licht Antoi nette Laheij de insteek toe. Jongeren vanaf een jaar of twaalf vallen al snel tussen wal en schip. Te oud om nog te spelen, te jong om al te stappen. De game-avond speelt daar op in. Er hebben zich tot nu toe al een stuk of twintig jongeren aange meld. De stadsraad is van plan om meer op poten te zetten, ook voor ande re leeftijdsgroepen. „Maar we ho pen bijvoorbeeld ook dat oudere inwoners van Brouwershaven een kijkje komen nemen bij de game- avond. Dat het een soort happe ning wordt." De game-avond houdt in dat deel nemers zich met hun eigen spel computer (playstation, Wii, X-box) bij het Tonnenmagazijn melden en tegen elkaar gaan ga- men. Wie wil meedoen kan zich nog aanmelden bij Corina Jansen, Spui- slop 16 of bij Maxx Power PC. De zaal gaat om 18.30 uur open en spelen kan tot ongeveer 23.00 uur. RENESSE - Tijdens een gezamenlij ke kerkdienst zondag 22 januari in de Jacobuskerk in Renesse zingt het kerkkoor scheidende ambtsdra gers toe. Na acht jaar trouwe dienst nemen diaken Carla Visser, kerkrentmees- ters Martin Krijger en Leo Braber (tevens voorzitter van de kerken raad) en scriba Letty Simons af scheid. Tegelijkertijd treden vijf nieuwe ambtsdragers toe tot de kerkenraad. Het gaat om Peter jon ker (diaken), Gean Huttinga en Bert van den Bos (kerkrentmees- ters) Marja Fennet (ouderling) en Frans Dudok (scriba). Jur Heeres wordt de nieuwe voorzitter. Voor ganger in de dienst is ds. Piter Goodijk. Aanvang 9.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38