'Controles bij school werken' ftoptemete Innovation Island SCHOUWEN-DUIVELAND Verkeerspolitie verlegt focus van Calandweg naar Scheldestraat in Zierikzee Frijsplukker Provincie geeft laatste zetje voor aanschaf motor reddingsbrigade almanak Smetvrees WOENSDAG 18 januari 2012 21 Zilt en Fever zetten door ondanks sloopstof 22 door Joeri Wisse zierikzee - Wie niet horen wil, moet voelen. Dit steenoude op voedkundige adagium gaat lang niet altijd op, maar werkt in elk ge val wel voor mensen die geregeld over de Calandweg in Zierikzee rij den. Na vier jaar intensief controle ren, merkt de Zeeuwse verkeerspo litie dat passanten zich beter aan de maximumsnelheid van dertig kilometer per uur houden. Dinsdagmorgen, even na half twaalf. Terwijl de eerste schoolkin deren aan de hand van moeder de Calandweg oversteken, staan een paar meter verderop vier verkeers agenten opgesteld. Twee van hen richten hun lasergun op het ver keer dat uit beide richtingen voor bijrijdt. Verreweg de meeste au to's, maar ook lijnbussen, tracto ren en vrachtwagens rijden rond de dertig kilometer per uur en mo gen ongehinderd passeren. Zodra de cijfers op het display van de lasergun in de buurt komen van de veertig, worden bestuur ders aangesproken op hun gedrag. „We willen het rijgedrag beïnvloe den. Dat gaat het beste als je men sen er meteen op aan kunt spre ken. We zien dat dat effect met zich meebrengt", zegt Winfried Wijnholds van de verkeerspolitie. De Calandweg is wat Wijnholds noemt een klachtlocatie. De weg past prima in het programma 'Sub jectieve verkeersonveiligheid', waarvan hij projectleider is. „In sa menspraak met de wegbeheerder, in dit geval de gemeente Schou wen-Duiveland, kunnen we een straat in ons programma opne men waar veel klachten over te hard rijden over binnenkomen. Ge middeld controleren we hier zes tot tien keer per jaar." Voorwaarde is dat de wegbeheer der ook moeite heeft genomen om de straat zó in te richten dat het past bij de geldende snelheids limiet. In de-verkeersader van de wijk Malta is dat nu het geval. De weg is voorzien van obstakels, de kruisingen zijn iets verhoogd en vlak voor de Theo Thijssenschöol waarschuwt een knipperend bord voor overstekende kinderen. Dat voor sommige mensen on danks de waarschuwingen en de frequente controles de verleiding toch groot is om te gassen, blijkt ooit deze morgen. In drie uur tijd ontvangen tien automobilisten een prent. Een brommerrijder maakt het zelfs zo bont, dat hij de 78 kilometer aantikt. „Die mocht meteen z'n rijbewijs inleveren", zegt Wijnholds resoluut. De reeks van controles op de Ca landweg lopen dit jaar op z'n eind, alhoewel Wijnholds prikacties in de toekomst zeker niet uitsluit. „Binnenkort beginnen we aan een nieuw project. De Scheldestraat is ook een 30-kilometer straat met een school en daar wordt ook veel te hard gereden." De politie begint daar in eerste instantie met voor lichting. De ouders van leerlingen van 't Kofschip zijn dus gewaar schuwd. „In het begin waren het bij de Theo Thijssenschool ook vooral de moeders die te hard kwa men aanrijden." Winfried Wijnholds (midden) tijdens de verkeerscontrole op de Calandweg in Zierikzee. Intratmn Azalea hortmo. TT* Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, (Provinciaalsesveg tussen Vbssïngen en Koudekeike) 0118-551623. Nu ook donderdag en vrijdag koopavond. intratuin zierikzee - Met de gisteren door het provinciebestuur beschikbaar gestelde 1500 euro heeft de Red dingsbrigade Zierikzee-Duiveland genoeg geld om een 70 pk sterke, lichtgewicht buitenboordmotor aan te schaffen. „We gaan hem nog deze week be stellen. Dan kunnen we hem hope lijk eind maart bij de opening van het kreeftenseizoen in Zierikzee gebruiken", zegt voorzitter Taco Meeles van de reddingsbrigade. De oude buitenboordmotor heeft er tien seizoenen opzitten en ging veel brandstof verbruiken. Ook werd het vermogen minder. De nieuwe buitenboordmotor voor reddingboot Jan B kost tus sen de 10.000 en 11.000 euro. De stichting Renesse betaalt er het meest aan. De brigade had wat ge spaard en verder komen er bijdra gen uit diverse regionale fondsen. De bijdrage van de provincie komt uit het budget voor veiligheid. door Melita Lanting foto Dirk-Jan Cjeltema zierikzee - Het college van B en W trekt de stekker uit het project Innovation Island. Het college stelt de gemeenteraad voor de intentie overeenkomst met ontwikkelaar Prowonec te ontbinden. Het pro ject voldoet volgens het college niet meer aan de uitgangspunten die destijds zijn geformuleerd. Innovation Island was bedoeld om door middel van woningbouw een economische impuls aan Schou- wen-Duiveland te geven. Het ini tiatief kwam van een groep Zeeuw se bouwondernemers die de krach ten bundelden in Prowonec. Hoe wel het project over meerdere plaatsen ging (zoals Noordgouwe en Scharendijke) werd in eerste in stantie een plan voor Brouwersha ven uitgewerkt. Daar zouden. 130 nieuwe woningen worden ge bouwd, bovenop de 600 bestaan de woningen in de smalstad. Die gedachte bleek met het huidige economische tij niet haalbaar. Prowonec zocht naar alternatieven en kwam met het plan om luxe re creatiewoningen te bouwen. „Daar waren wij verbaasd over", zegt wethouder Ad Verseput. „Dit voorstel had een heel andere in steek." Met het beëindigen van de intentie-overeenkomst wordt de weg vrijgemaakt voor andere plan nen, legt Verseput uit. In de intentie-overeenkomst was een gebiedsclaim opgenomen en dat betekende dat andere ontwik kelaars niet zonder meer aan de slag konden. Volgens Verseput zijn er op dit moment bij de gemeente nog geen concrete plannen be kend van andere ontwikkelaars voor Brouwershaven. Prowonec wilde nog niet reageren op het besluit van het college van B en W. Tip? redactie@pzc.nl Een medewerker van dat Goese kan toor vond dat hij deze week wel iets heel vreemds had meegemaakt. Hij was bij een bouwmarkt en zag hoe twee jonge mannen een koevoet kochten. „Wat moeten twee van die jonge gas ten nou met een koevoet", vroeg hij zich af? Een discussie was geboren. Het tweetal moest haast wel slechte plannen hebben, was de misschien wat voorbarige conclusie. „Ze kochten trouwens ook nog een fes je desinfecterende spray", voegde de kantoormedewerker er plotseling aan toe. „Oh, maar dan is het duidelijk", rea geerde een collega. „Het zijn vast kra kers met smetvrees."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37