sport31 Wie stopt Dick Jaspers bij Masters in Kapelle? ■nu Vlissingen bekert verder, Hoek uitgeschakeld Ottens aan de slag bij Terneuzen Biljartdistrict heeft een interim-bestuur Samenwerking Middelkamp en Brabantse clubs Giedeons wint beide proeven in Renesse Eric Vanhijfte blijft trainer bij Hontenisse Reserves Sranang nipt langs SSV'65 Nieuwe spits voor Zaamslag Roadhouse Blues blijft winnen Kerhove naar tweede ronde Duitse future woensdag 18 januari 2012 door Koen de Vries KAPELLE - Wie stopt Dick Jaspers? Dat is de grote vraag bij de Mas ters, oftwel het NK driebanden, van 19 tot en met 22 januari in het nieuwe biljartwalhalla in De Vroone in Kapelle. Jaspers greep de titel al vijftien keer, waarvan vier keer in de laat ste vijf keer. Die ene editie dat de Brabander geen kampioen werd, was in 2007 toen de Masters in Goes werden gehouden. Jean- Paul de Bruijn uit Hulst snoepte hem de titel af. Het was meteen de enige keer dat De Bruijn de nationale drieban- dentitel greep. De Zeeuws-Vla ming is voor de dertiende keer van de partij. Hij plaatste zich via de vier nationale Grandprixtoer- nooien die Nederland rijk is. In het eindklassement werd hij vier de, wat betekent dat hij een be schermde status heeft. De Bruijn, die 14 maart 46 jaar wordt, is net als Dick Jaspers, Jean van Erp en Raimond Burgman ingeschaald als reekshoofd in zijn poule. De Masters beginnen morgenmid dag om 12.00 uur. Zaterdag zijn kwartfinales en halve finales. De fi nale is zondagmiddag vanaf 13.00 uur. Masters/NK driebanden In De Vroone in Kapelle worden van 19 tot en met 22 januari de Masters (NK) driebanden gehouden. Donderdag 12.00-22.30 uur poulewedstrijden Vrijdag 12.00-22.30 uur poulewedstrijden Zaterdag 12.00 en 15.30 Uur kwartfinales 19.00 uur halvefinale Zondag 13.00 uur finale Ranglijst De ranglijst van de meeste deelnames aan het NK driebanden ereklasse ziet er als volgt uit: 1Jan Sweering 28 keer. 2. Rini van Bracht 27 keer. 3. Hennyde Ruyter Herman Popeyus Jan Doggen 25 keer. 6. Christ v.d. Smissen 23 keer. 7. Jan Arnouts* Dick Jaspers* Raimond Burgman* 22 keer. Enigen die dit jaar nog meespelen. Laatste vijftien Masterskampioenscbappen Indeling poule* Poule A Pöulê B Dick Jaspers Jean van Erp Raimond Burgman Barry van Beers Dave Christian"! Glenn Hofman Ad Koorevaar Huub Wilköwski Jan Arnouts Jeffrey Jorissen Therese Klompen Herman Slikker houwer Martien v.d. Spoel Harriev.d. Ven torn Beemsterboer 2010 Nijverdal 2009 Nijverdal 2007 Goes 2006 Veghel 2005 .Weghel 2004 Veghel 2003 Veghel 2002 Veghel 2001 Veghel 2000 Veghel 1999 Veghel 1998 Veghel 1997 Veghel 1996 Veghel 1995 Veghel Dick Jaspers 1.944 Dick Jaspers 2.395 Jean-Paul de Bruijn 1.547 Dick Jaspers 1,758 Dick Jaspers 1.972 Frank van Kuyk 1.325 Raimond Burgman 1.443 Dick Jaspers Dick Jaspers Dick Jaspers Dick Jaspers Dick Jaspers Raimond Burgman 1.233 Dick Jaspers 1.846 Dick jaspers 1.454 2.000 2.027 2.056 1.512 1.675 Felix Binicewicz foto Willem Mieras bron Joop van den Oudenhoven DINTELOORD - Voetbalclub Vlissin gen had gisteravond weinig moei te om de laatste zestien te berei ken in de districtsbeker. De zon dag-eersteklasser sloot het eerder gestaakte duel met Dinteloord af met een 6-2-overwinning. Vorige maand werd de wedstrijd in Dinteloord na een klein kwar tier gestaakt, omdat de scheidsrech ter de verlichting onvoldoende vond. Vlissingen leidde op dat mo ment met 0-1 door een doelpunt van Sinan Coban, die gisteravond overigens niet meespeelde. Zijn plaats in de spits werd overge nomen door Said Bouzambou, die van de gelegenheid gebruikmaakte om drie keer te scoren. Kort voor 'S-HEERENHOEK - Wielervereniging Theo Middelkamp uit Goes gaat het komende seizoen samenwer ken met de Brabantse wielerver enigingen De Zuidwesthoek en Breda. Door de samenwerking kunnen de Junioren en Beloften mooie bin nen- en buitenlandse wedstrijden rijden. Omdat de drie clubs samen veel contacten hebben, zijn er meer ingangen bij de organisaties van grote wedstrijden. Bovendien kunnen er sterke teams gefor meerd worden. Het programma van de junioren telt naast alle na tionale klassiekers, dertien buiten landse wedstrijden waaronder twee meerdaagse wedstrijden. Bij de Beloften wordt de samen werking eerst aangegaan voor het deelnemen aan de Beloftencompe- titie. Aan de jarenlange samenwer king met De Mol uit Dordrecht komt hierdoor een einde. rust verdubbelde hij de aanvangs- score (0-2), kort na rust maakte hij 1-3 en na ruim een uur voetballen maakte hij ook de 1-5. De wedstrijd werd op hetzelfde veld met dezelfde verlichting als vorige maand gespeeld. Ditmaal vonden de lampen wel genade in de ogen van de scheidsrechter. „Het scheelde dat het weer helder was", vond trainer Karl Vergou wen. „Vorige keer regende het." Vergouwen was tevreden over het vertoonde spel van zijn ploeg, ook al speelde Vlissingen behalve Co- ban ook zonder Arjan Human, Da vy van Geersdaele, Hoessein Bou zambou, Sander Goedegebure, Tim van Hasselt en Randy de TERNEUZEN - Henk Ottens fun geert de rest van het seizoen als in terim-trainer bij Terneuzen. Hij was sinds dit seizoen terug bij de club, als trainer van de Ai. Ottens vult het gat dat Diederik Hiensch vorige week achterliet na dat hij door het bestuur van Ter- neuzen was ontslagen. Ottens was tussen 1994 en 1996 ook al trainer van Terneuzen. Des tijds werd hij in zijn eerste seizoen kampioen in de derde klasse. Een seizoen later verloor hij met zijn ploeg een beslissingswedstrijd voor promotie naar eerste klasse. Ottens was daarna trainer van on der meer Aardenburg, Amemui- den, Temeuzense Boys en IJzendij- ke. Hij maakt het seizoen af samen met assistent Tom Nieuwelink. Dreu. „We hebben goed posi tiespel gespëeld en de bal het werk laten doen." Gelegenheidsspits Bouzambou scoorde drie keer. De 1-4 was een kopbal van Björn Langeveld, ter wijl de 1-6 een eigen doelpunt van Marco Schillemans was na een strakke voorzet van Khalid el Hat- tach. Voor zaterdag-tweedeklasser Dinteloord scoorden Willem van de Wegen (1-2) en Iwan Hoefna- gels (-2-6). Hoek werd op eigen veld verras send uitgeschakeld door zon dag-derdeklasser Terheijden. Op een keihard veld, bij een gevoel stemperatuur ver onder nul, werd in anderhalf uur gevuld met glij partijen, een handvol gemiste kan sen en flink wat momenten vol frustratie, niet gescoord. Strafschoppen moesten de beslis sing brengen en daarin ging de hoofdklasser hard onderuit. Terhe ijden scoorde vier keer, namens Hoek misten Ferry Alfons en Jari Vyaene. Terheijden was in de tweede ron de al verantwoordelijk geweest voor de uitschakeling van ASWH, de ploeg die aanstaande zaterdag de tegenstander is van Hoek. Destijds, op 26 november, werd het 1-1 en was de nummer drie van de derde klasse B in het zon dagvoetbal ook het sterkst bij het nemen van strafschoppen. door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Het biljartdis trict Delta Zuid-West heeft een nieuw bestuur. Het volgt tijdelijk het bestuur op dat eind vorig jaar aftrad uit onvrede met het uitstel len van wedstrijden, het niet hou den aan kledingvoorschriften, fou tieve speelvolgordes en gemanipu leerde uitslagenlijsten. Het interimbestuur werd in Tappe rij 's Lands Welvaren gepresen teerd aan een drukbezochte leden- vergadering. Tijdens de vergade ring werd besloten de kledingvoor schriften per direct in overeen stemming te brengen met die van de biljartbond, de KNBB. Een lich te versoepeling van de bstaande re gels. Voorstellen om meerdere re gels te versoepelen, werden door de voorzitter van de vergadering Jaap Labrujère, voorzitter van de vereniging carambole van de Jaap Labrujère KNBB, naar de prullenmand ver wezen. Het interim-bestuur dat als taak heeft meegekregen de lopen de zaken te behartigen en zo spoe dig mogelijk een algemene leden vergadering uit te schrijven, ziet er als volgt uit: Sylvia Eckel penning meester, Sjaak Walhout jeugdza ken, Pierre van den Berg webmas ter, Eric Niewenhuyse en Piet Bom wedstrijdleiding. RENESSE Walcherse dressuurcombinaties eis ten in de wedstrijd van de Schouw- se Ruiters in Renesse een hoofdriol op. Zo won Corné Gie deons uit Serooskerke met de ruin Mistral beide proeven in de Z2-klas- se. In de Zi-klasse wonnen Arian- ne Francke uit Grijpskerke met Winston en Tony van der Hiele uit Kamperland met Veersedams bei den een proef. KLOOSTERZANDE Eric Vanhijfte zal ook volgend sei zoen hoofdtrainer zijn bij voetbal club Hontenisse. Hij is aan een pri ma eerste seizoen bezig. Hontenis se deelt de eerste plaats in de vier de klasse A met Jong Ambon. Angelo Verbraeken blijft trainer van Hulsterloo. Hij gaat dan bij de club uit Nieuw-Namen aan zijn tweede seizoen beginnen. GOES In de strijd om lijfsbehoud sloegen de zaalvoetballers van FM Sranang 2 een belangrijke slag tegen SSV'65: 6-5. Bij rust leidde Sranang 2 met 3-0, daarna kwam SSV'65 sterk te rug. Yordi Matondo (2x), Peter Overdulve (2x), Johnny Allemekin- ders en Pito Bernadina scoorden voor Sranang 2. Voor SSV'65 scoor den Jan Baaij ens, Pim Bruins (2x), Eric Flore en Thomas Mattheijer. ZAAMSLAG Zaterdag-eersteklasser Zaamslag kan per direct beschikken over Ka- rim El Bodmossi, een spits van Ma rokkaanse afkomst. Hij speelde eer der voor Belgische clubs als Zele, Lokeren en Kemzeke. El Bodmossi was vrij omdat hij er het afgelopen jaar niet in slaagde een club in Marokko te vinden. Hij blijft in elk geval tot het eind van het seizoen bij Zaamslag. MIDDELBURG De hervatting van het seizoen was voor de poolbiljarters van Road house Blues een voortzetting van de goede resultaten voor de winter stop. Tilburg Jokers werd met 5-1 te rug naar de wolstad gestuurd. Dennis van Belzen verloor als eni ge van zijn team. Jan Roskam won met moeite, een goedspelende Bas Berg na veel spanning en de opper machtige Martien Neumann en Jeroen Damman wonnen simpel. STUTTGART-STAMMHEIM Tennisster Lesley Kerkhove heeft tijdens het futuretoernooi van Stut- tgart-Stammheim haar eerste duel gewonnen. De twintigjarige Zierik- zeese klopte de Duitse Jana Nabel met 6-3 7-6. De ongeplaatste Kerk hove stuit in de tweede ronde op de als tweede geplaatste Dinah Pfï- zenmaier. Die Duitse staat 265e op de wereldranglijst, Kerkhove is de nummer 422.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31