Onrust over verhuizing ROC-kantoor zwelt aan Onderhoud dijken duurder Vaarwel PZC De krant 6 weken voor 18 euro! Laura's reis zit er bijna op. Nog even en de droom die ze haar jonge leven lang koesterde komt uit. Ze is het jongste meisje dat ooit solo rond de wereld zeilde. Ik kan er maar één ding op zeggen, in de taal die Laura het beste begrijpt: boeien..! Nederland hoeft helemaal niet trots te zijn op Laura's prestatie. Wanneer het zeilavontuur achter de rug is, zal ze - zo heeft ze aange kondigd - Nederland links laten liggen. Op haar boot wappert niet langer de Nederlandse of Zeeuw se vlag, maar de Nieuw-Zeeland- se. Of Nieuw-Zeeuwse, zo u wilt. Laura is Nederland al lang ont groeid. Volgens haar advocaat is Laura nog bezig een heleboel din gen te verwerken die ze in het kleinburgerlijke Nederland voor haar kiezen kreeg. Nederland, het kneuterige, aange harkte landje dat volgens pappa en dochter Dekker zich maar be zig bleef houden met ambtelijke regeltjes en niet keek naar het gro tere belang: het breken van een re cord. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Nou en?! Ik heb het in de hele juridische carrousel nog niemand horen zeg gen: hoe onbelangrijk het breken van het record van jongste solozei- lend meisje eigenlijk is. Hoewel Laura in haar boot braaf zou doorstuderen, kwam er niet veel van. En dat moeten die kler ken in Nederland ook maar begrij pen: je kunt nu eenmaal niet we reldzeeën bevaren en tegelijk je Franse woordjes oefenen. Een brief van de bezorgde Goese wet houder werd door de al evenzeer puberende vader genegeerd. En hoewel het nu allemaal lijkt alsof ik geen begrip heb voor va der en dochter Dekker: toch wel. Tien jaar geleden sleepten we tij dens een vakantie in Istanboel een puberend meisje voort. Aya Sofya bekijken? 'Geen zin'. Naar het paleis van de Sultan? 'Meuh'. Slofslof. Als zij tóen aan de Bosporus het idee had opgedaan om solo de we reld rond te varen, zou ook ik haar daarin van harte onder steund hebben. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda Familieberichten: 088- 0139 999 Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.ni Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28> een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal inms) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon treft u nadere informatie aan. De medewerkers van de onder steunende diensten van het ROC Zeeland vragen de directie in een open brief af te zien van verhuizing van het hoofdkantoor naar Terneuzen. Het besluit is onlogisch en onder druk geno men, vindt het personeel. door Cornelleke Blok en Marcel Modde De duimschroeven worden verder aan gedraaid. Kwam vori ge week de onderne mingsraad (OR) van het ROC Zeeland al in verzet, nu heeft ook het ondersteunend per soneel zich tegen de directie ge keerd. De medewerkers die boven de Westerschelde werken, voelen er absoluut niets voor straks te ver kassen naar Terneuzen. Niet zo zeer vanwege de afstand, heeft OR-voorzitter Ed Dijkhuizen bij herhaling benadrukt. Maar boven al omdat 660.000 euro uit het ei gen budget op gaat aan de verplaat ste huisvesting en reiskosten. En dat is tegen de toezegging van het college van bestuur in, stelt het on dersteunend personeel in een geza menlijk ondertekende brief aan het fusiebestuur van de ROC's Zee land en Westerschelde. De medewerkers van het ROC Zee land beweren dat het besluit voor de vestiging van het hoofdkantoor in Terneuzen in de kerstvakantie is genomen onder druk van de raad van toezicht van het ROC Westerschelde. 'Die zou anders niet instemmen met de fusie.' Bestuursvoorzitter Hennievan Meerkerk heeft van meet af aan 'klip en klaar gecommuniceerd' dat de verhuizing niet doorgaat als de 3,5 miljoen (later 2,7 miljoen) euro aan meerkosten voor het hoofdkantoor in Terneuzen niet door derden zou worden opge bracht. En daar houdt het personeel haar nu aan. Door deze voorwaarde los te laten, wordt het 'vertrouwen in de verdere ontwikkeling van de fu sie danig op de proef gesteld', al dus de getergde medewerkers in de brief Ze vinden dat het be stuurscollege 'op zijn schreden móet terugkeren zo lang aan de voorwaarden niet is voldaan' en dat de keuze voor Terneuzen op z'n minst moet worden opge schort tot 1 augustus 2015. Dat kan heel goed, zegt Dijkhui zen in een toelichting op de brief „Het besluit mag dan in principe al wel genomen zijn. Maar we zit ten er nog niet!" Het protest van de medewerkers loopt naast de ju ridische procedure die de onderne- 'Het besluit mag dan in principe al wel genomen zijn. Maar we zitten er nog niet!' mingsraad tegen het vestigingsbe- sluit heeft aangekondigd. „Deze brief komt echt van de medewer kers zelf We kunnen achter de kof fietafel blijven praten, maar we kunnen ook duidelijk laten weten wat we er van vinden. Noem het voortschrijdend inzicht en gezond verstand." Dat het personeel in de brief au gustus 2015 als vooruitgeschoven datum heeft genoemd, is volgens Dijkhuizen omdat in dat jaar het fusieproces helemaal moet zijn af gerond. „Blijkt het op dat moment de slimste en goedkoopste optie, dan moet je het gewoon doen." De voorzitter van de onderne mingsraad benadrukt dat de brief niet moet worden gezien als een motie van wantrouwen aan het adres van het bestuur. De OR is nog steeds 'on speaking terms' met de directie en heeft vorige week nog het vertrouwen in de ei gen bestuurders uitgesproken. „De brief is opgesteld in de sfeer van: kijk nog eens goed naar de moge lijkheden." Tegelijkertijd beseft Dijkhuizen dat het personeel geen poot heeft om op te staan, als de directie voet bij stuk houdt met de verhuizing. „Wanneer je wordt gezegd dat je daar naartoe moet gaan, heb je te gaan." Bestuursvoorzitter Van Meerkerk wilde gisteren nog niet reageren op de brief van de medewerkers. Ze liet weten eerst een gesprek te willen met de medewerkers. Vestiging hoofdkantoor gefuseerd Zeeuws ROC in Terneuzen Het ROC Zeeland en het ROC Wes terschelde zijn Gp 1 januari 2012 officieel gefuseerd. De directies spraken af dat het hoofdkantoor in Terneuzen zou ko men, op voorwaarde dat de meer kosten door externe partijen (pro vincie, gemeenten en bedrijven) be taald zouden worden. De vestiging van het hoofdkantoor in Terneuzen kost de komende tien jaar 2,7 miljoen meer dan een hoofdkantoor boven de Wester schelde. BI .e BH 'J- De meerkosten worden voor het grootste gedeelte opgebracht door de gemeente Terneuzen (500.000 euro plus een garantstelling van 450.000 euro), Hulst (100.000 eu ro), Sluis (100.000 euro), Zorg- saam (100.000 euro), Dow Chemi cal (200.000 euro) en de provin cie Zeeland (500.000 euro). De bijdragen van de provincie en de gemeente Sluis en de garantstel ling van de gemeente Terneuzen moeten nog goedgekeurd worden door respectievelijk Provinciale Sta- ten en de gemeenteraden van Sluis en Terneuzen. Het ROC betaalt 660.000 euro uit het eigen onderhoudsfonds. Het bestaande gebouw van het ROC Westerschelde aan de Vliet- straat in Terneuzen wordt inge richt als hoofdkantoor. In het hoofdkantoor werken de di rectie en vijf ondersteunende af delingen: de bestuursdienst, finan ce control, de personeelsafde ling, het facilitair bedrijf en de stu dieadviesdienst. door Edith Ramakers MIDDELBURG - Dijkgraaf Toine Pop- pelaars van Waterschap Schelde- stromen is teleurgesteld in zijn col lega's. Alleen de waterschappen die aan de dijken en duinen lig gen, zullen moeten meebetalen aan de onderhoudskosten van de dijklichamen. Het gaat om 10 pro cent van de totale kosten. „Het soli dariteitsbeginsel onder waterschap pen is losgelaten. Alleen Friesland stond aan onze zijde om de bijdra gen hoofdelijk onder de water schappen om te slaan", zei Poppel- aars. Voor de korte termijn voorziet Poppelaars geen problemen. „De dijken zijn op orde en grote werk zaamheden zijn uitgevoerd." Maar wat er na tien, vijftien jaar gebeurt, is ongewis. „Dan zouden de veiligheidsvoorwaarden veran derd kunnen zijn en het onder houd duurder." Op dit moment doet een onafhankelijk bureau on derzoek naar de financiële gevol gen van de bezuinigingsmaatregel van het Rijk. „Het is nog geen gelopen race. Een conclusie uit het onderzoek kan zijn dat Scheldestromen en dus de Zeeuwse burgers onevenredig zwaar belast worden. Als wij niet goed voor de dijken zouden zor gen, loopt Nederland voor twee derde onder water." De nieuwe regeling gaat in 2017 in. „Eerder werd over 2015 gesproken. We hebben even respijt om alle ge- 3R volgen goed in kaart te brengen." Hf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2