Krajicek enige lichtpuntje 281 sport Koeman langer bij Feyenoord Spanjaarden lopen niet echt warm meer voor de zoveelste El Clasico Excelsior maakt kans op deelname Europa League Roddick stuurt Haase naar huis woensdag 18 januari 2012 ROTTERDAM - Ronald Koeman (48) blijft nog anderhalf seizoen trainer van Feyenoord. En wat er in die tijd ook mag gebeuren, een vacatu re bij Oranje bijvoorbeeld mocht Bert van Marwijk iets anders gaan doen na het EK, Koeman blijft ge woon in Rotterdam. „Als je met el kaar iets voor anderhalf jaar af spreekt, moet je je daar ook aan houden. Dan kun je niet ook nog eens met clausules gaan werken." De directie lichtte gisterochtend de spelersgroep in, Koeman werd vervolgens door zijn selectie gefeli citeerd. Koeman: „De meesten wa ren er wel blij mee geloof ik, al zul len er altijd een paar tussen zitten voor wie dat niet geldt. De samen werking met deze groep is goed, dat is altijd prettig voor een trai ner. En er zit nog rek in, we kun nen een stuk meer dan we nu doen. Bovendien wordt er weer positief over Feyenoord gepraat en geschreven." Waarom er nu wel en afgelopen vrijdag - toen een akkoord werd verwacht - niét getekend kon wor den, zegt Koeman niet. Ook de club doet daarover geen medede lingen, maar aangezien clausules geen rol speelden en Koeman voor volgend jaar naar verluidt onge veer hetzelfde salaris vroeg als de Vertrokken Mario Been, heeft Feye noord wellicht moeite gehad dat geld te vinden. Koeman: „Weet je, geld is niet het belangrijkste geweest. Niet afgelo pen zomer, toen ik kwam, en niet de laatste weken. Plezier in je werk is het allerbelangrijkste. En dat heb ik hier. Ik heb een geweldige technische staf. Daar lopen ook contracten af en ik heb de clublei ding dringend gevraagd er alles aan te doen deze staf bij elkaar te houden. De spelers staan open voor de leiding, het loopt allemaal lekker." „De ingrediënten voor een hele mooie Feyenoordperiode zijn aan wezig. Als we tegen Ajax spelen staat al niet meer van tevoren vast wie er wint." Michaëlla Krajicek bereikt als enige Nederlandse de tweede ronde van het Australian Open tennistoernooi. Ze verslaat de Duitse Barrois in twee spannen de sets. Robin Haase is kansloos tegen Andy Roddick. Hij verliest in drie sets. door Geert Langendorff DEN HAAG/MELBOURNE - Michaëlla Krajicek bereikte gisteren de twee de ronde van de Australian Open. Op baan elf versloeg de tennisster, de nummer 91 van de wereld, de Duitse Kristina Barrois, die vier plaatsen hoger staat (6-3 7-6). De overige drie Nederlanders struikel den over de eerste horde. Op Arantxa Rus en Jesse Huta Galung volgde Robin Haase, die verloor van Andy Roddick (6-3 6-4 6-1). Krajicek liet zich op Melbourne Park van haar beste kant zien. Op karakter maakte ze in de eerste set een 3-1-achterstand goed, om in het tweede bedrijf vijf setpoints te overleven en in de tiebreak toe te slaan. Met de zege presteerde Kraji cek beter dan ze in lange tijd had gedaan. De laatste maal dat ze in Australië de eerste ronde overleef de was in 2006. In de volgende ronde moet Krajicek tonen of haar opleving berust op toeval. Dan wacht Ana Ivanovic, voormalig nummer één van de wereld. In elk geval kan Krajicek bogen op een knappe opmars. Voor Robin Haase geldt het omgekeerde. De Hagenaar won sinds 2 november 2011 geen wedstrijd meer op ATP-niveau en gaf daar in Mel bourne een vervolg aan. De Ameri kaan Roddick, allang niet meer de topper van weleer, rekende zonder moeite met hem af, al zag Haase dat anders. In zijn optiek ontbrak het hem op cruciale momenten aan geluk, waardoor hij het mo mentum verloor. Als Haase, kopman van het Davis Cup-team, de beelden terugkijkt, komt hij ongetwijfeld tot een ande re conclusie. Hij miste geen geluk, maar de conditie die past bij een profspeler. Ook dat interpreteerde hij anders. Doordat Roddick hem in de eerste set van links naar rechts over de baan liet rennen, miste hij het in het vervolg de energie om er een strijd van te ma ken. Zijn optreden riep in elk geval veel vragen op. Haase, die veelvuldig en langdurig in de lappenmand zat, greep herhaaldelijk naar zijn linkerknie. Zou het gewricht dat hem eerder parten speelde, zijn winterse voorbereiding in het hon derd hebben gestuurd? Of probeer de de nationale kampioen zich een houding tijdens de martel gang? De fans zal het niet zijn opgeval len. Voor hen woog de uitschake ling van Samantha Stosur veel zwaarder. De lokale favoriete, win nares van de laatste US Open, ging ten onder tegen de Roemeense So- rana Cirstea (6-7 3-6). Daarmee verdween de belangrijkste troef van Australië van het toneel. Sto sur hield een traditie in ere. Nooit kwam ze in Melbourne verder dan de vierde ronde. Nu Stosur is uitgeschakeld, richt al le aandacht zich op Bernard To- mic, het talent (19) dat afrekende met Fernando Verdasco. In zijn schaduw laven de mensen zich aan Lleyton Hewitt, wiens hoogte punten dateren van een decen nium geleden. Ook hij bereikte de tweede ronde. Robin Haase is de wanhoop nabij tij dens zijn partij tegen Andy Roddick. De Hagenaar verloor in drie sets: 3-6 4-6 1-6. foto Joe Castro/EPA CADIZ - In Spanje telt maar één voetbalwedstrijd: El Clasico. Als Real Madrid en Barcelona tegen over elkaar staan, zijn de straten uitgestorven en zitten de cafés vol. Maar met de zoveelste klassieker op het programma, nummer vier al weer van het lopende seizoen, wordt het vuur minder hoog opge pord dan normaal. De inzet van vanavond en volgen de week (terugwedstrijd) - is een plek in de halve finale van het Spaanse bekertoernooi, de Copa del Rey. Barca en Madrid stonden sinds de zomer al tegenover elkaar in twee duels om de Super Cup en twee in de competitie. Met Barcelo na als grote winnaar. Barcelona is met name de laatste jaren de angstgegner van Madrid. Hoe hard trainer Mourinho van de Koninklijke ook zijn best doet de laatste dagen om dat te ont krachten. In de competitie staat Madrid op vijf punten voorsprong, maar in directe confrontaties is Barca vrijwel onverslaanbaar. Vo rig seizoen stonden de clubs vijf keer tegenover elkaar. Alleen in de finale van de Copa del Rey, na twee verlengingen, pakte Madrid de winst. In de competitie en in de halve finale van de Champions League was Barqa te sterk. De Spaanse dagbladen hebben El Clasico voor deze keer verbannen naar het sportkatern, terwijl er ge woonlijk een deel voorpagina voor wordt ingeruimd. Maar de sport kranten pakken ouderwets uit. Het blad Sport kopt groot, onder een foto van een juichende Lionel Messi, dat hij al dertien doelpun ten in de klassiekers op zijn naam heeft staan. Terwijl de 'geblokkeer de' Christiano, somber kijkend met zijn handen op de knieën, tot nu toe slechts twee keer heeft ge scoord. Marca heeft een pagina gro te, huilende Di Maria (Real) op de voorpagina. De Argentijn blesseer de zich op de training en mist zo goed als zeker de wedstrijd. Een drama. Hoe roerig de geschiedenis van de klassieker ook is, en hoe opgefokt de spelers eerder dit jaar ook tegen over elkaar stonden, het lijkt er niet op dat de wedstrijd vanavond uit de hand zal lopen. Daarvoor is de inzet niet hoog genoeg. De Co pa del Rey is bijzaak, alles draait om het kampioenschap in de Liga. Ook Manuel, fervent Madrid-aan- hanger, merkt dat de interesse min der is dan normaal. „Mensen pra ten over de ramp met het cruise schip en dat de belastingen om hoog gaan. Maar je zal zien: uitein delijk gaat de hele wereld om tien uur toch zitten en kijken." door Roel Wiche DEN HAAG - Excelsior koerst welis waar regelrecht op degradatie uit de eredivisie af, maar het kleine clubje uit Rotterdam mag dromen van een topnotering in een ande re, vergeten competitie: het Fair Play-klassement. En die geeft, zo als de zaken er nu voor staan, recht op deelname aan de Europa League. De Uefa schenkt tickets voor het Europese bekertoernooi aan de drie landen die bovenaan het inter nationale Fair Play-klassement ein digen. Die landen mogen vervolgens de club afvaardigen die het nationale klassement heeft gewonnen. Ne derland neemt in de tussenstand een podiumplaats in, achter Noor wegen en Finland. Handhaven we ons in de top drie, dan mag de sportiefste van de eredivisieploe- gen in ons land naar de eerste voorronde van de Europa League. FC Twente gaat momenteel met 8,29 punten aan kop, maar zal zich zeer waarschijnlijk via de reguliere ranglijst al voor Europa kwalifice ren. Het ticket wordt dan doorgege ven aan de nummer twee. En dat is halverwege het seizoen streekge noot en aartsrivaal Heracles (8,06 punten), dat in zijn 108-jarige his torie nog nooit Europees voetbal speeldef De trots van Almelo wordt, op de hielen gezeten door de club die met afstand de kleinste begroting heeft. Excelsior, met een schamele acht puntjes hekkensluiter van de eredi visie, staat in de ranking derde (7,97)- Ook Heërenveen (7,93) en het trio Roda, NAC en FC Gronin gen (7,90) zijn nog kansrijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28