Zeilmeisje is zaterdag de wereld rond zeeland27 GS: salaris directeur Juvent is juist e1l_ woensdag 18 januari 2012 Zeilmeisje Laura Dekker vol tooit naar verwachting za terdag haar soloreis om de wereld. Het 16-jarige meisje ver trok een jaar geleden vanaf Sint Maarten en is, als zij daar aan komt, de jongste solozeilster die rond de wereld heeft gevaren. Vijf vragen over de tiener. Heeft Laura Dekker nu het officiële record in handen? Dat moet een vertegenwoordiger van het Guinness Book of Records gaan bepalen, op basis van haar scheepsjournaal en de stempels in haar paspoort. Maar in principe heeft Dekker zaterdag het record, dat nu nog op naam staat van de Australische zeilster Jessica Watson. Zij voltooide de reis drie dagen voordat ze 17 werd. Laura wordt op 20 september 201217 jaar. Laura mocht vertrekken op voor waarde dat zij zou blijven leren. Laura Dekker Hoe staat het met haar schoolwerk? Het meisje heeft zeker op de Atlan tische Oceaan niet zoveel aan haar schoolwerk gedaan als ze had ge pland. Zij beschouwt het zeilen en de hele reis als een praktijkleer school. Toch heeft Dekker nog wel de intentie haar HAVO-diploma te gaan halen. Zij wil dat vermoede lijk doen op Aruba, waar zij de ko mende tijd bijkomt van haar reis. Welke nationaliteit voert Laura on dertussen? Het meisje heeft drie nationalitei ten: Nederlands, Duits (de nationa liteit van haar moeder) en Nieuw-Zeeland (omdat ze daar ge boren is). Zij maakt op haar reis ge bruik van haar Nieuw-Zeelandse paspoort. Formeel staat Dekker sinds haar vertrek uit Nederland medio 2010 niet meer in Neder land ingeschreven, al geldt dat nog wel voor haar boot. Het is niet dui delijk waar zij na haar reis gaat wo nen. Hoeveel heeft de reis Laura gekost? Dat blijft een mysterie. Zij heeft de afgelopen twee jaar giften gekre gen van sympathisanten. Maar ver der doet vader Dick Dekker er het zwijgen toe: „Dat gaat niemand wat aan." In december 2010 deed hij wel een oproep in de Volkskrant voor gif ten, omdat het geld op zou zijn. Maar in maart 2011 stelde Laura op de Hiswa dat er geen financiële problemen meer waren. „Je hoeft geen miljonair te zijn voor zo'n reis." Gaat er nog iets gebeuren met de beelden die Laura van haar reis heeft gemaakt? Ja, dat is wel de bedoeling. De Amerikaanse regisseuse Jillian Schlesinger maakt in samenwer king met het Nederlandse bedrijf Qua Media een documentaire van de solotocht. Het is niet duidelijk wanneer en hoe de film te zien zal zijn. Eerder wilde producent Eye- works een programma maken van de beelden, maar die onderhande lingen strandden. niet om er overheen te lopen. De kosten voor de bouw werden deels betaald uit een potje voor land schapsherstel. Camping In de Bon gerd betaalde er ook aan mee, in ruil voor uitbreiding van standplaat sen. foto Marcelle Davidse middelburg - Volgens het dage lijks provinciebestuur ontvangt di recteur Hein Abbing van jeugd- hulpdienst Juvent in Middelburg geen buitensporig hoog salaris. Het blijft binnen de normen van de Wet openbaarmaking uit pu blieke middelen gefinancierde top inkomens (Wopt). De statenfractie van de SP kaartte de beloning van Abbing (161.073 euro in 2010 en een auto van de zaak van 34.495 euro) aan bij dage lijks provinciebestuur. De SP vond dat het salaris niet hoger mag zijn dan dat van een minister (144.000 euro). Het dagelijks provinciebestuur te kent bij de door de SP genoemde bedragen aan dat het normbedrag 193.000 euro is. Dat komt omdat de pensioenbijdrage, de bijtelling voor de dienstauto en onkostenver goedingen worden meegeteld. Sinds ruim een jaar is de Wopt ook van toepassing op de .algeme ne subsidieverordening van de pro vincie. Overigens tekenen Gedepu teerde Staten hierbij aan dat de raad van toezicht van Juvent het sa laris bepaalt. Win ook je aankoopbedrag terug! Koop in december of januari een occasion viaAutoTrack.nl en win net als Michael, winnaar van 2009, het aankoopbedrag terug. Kijk op AutoTrack.nl voor de actie en de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27