'Een auto is een vorm van rijdende kunst' zeeland 125 61% Debat PvdA/GroenLinks over Golfplan Domburg Sloebos weer stukje groter €19,- Inbrekers stelen sieraden en parfum Nieuwe doeken voor beter zicht op rotonde Salud! beste tapper Zuid-West-Nederland Politie zoekt getuigen overval sigarenwinkel JE BESPAART €29,50 w M y f •85® n *,A v-s g$ MBSMSS^g^MMl MMWHHÉ! woensdag 18 januari 2012 NIEUWDORP - De Borselse wethouder Marga Vermue heeft gisteren de eer ste twee fruitbomen voor uitbreiding van het Sloebos geplant. Bij Nieuw- dorp worden de komende tijd meer dan 6200 bomen handmatig neergezet door cliënten psychiatrie van Vereniging Psyiënt Nederland in 's-Gravenpol- der. Het Sloebos, dat in totaal 200 hectare groot moet worden, dient als natuurbuffer tussen de Zak van Zuid-Beveland en industriezone Vlissingen- Oost. Er is nu zo'n 110 hectare verwezenlijkt. foto Ronald den Dekker Andreas Pol is presentator en eindredacteur van RTL Autowereld op RTL7 en eindredacteur van Neder land op Wielen op SBS6. De oud-Terneuzenaar kan in die programma's zijn lief de voor auto's meer dan kwijt. „Ik ben nog steeds een soort verkoper, maar dan anders." door Raymond de Frel Wat een stank, wat een rook! Maar Andreas Pol (29) krijgt er nooit genoeg van. Hij trapt op het parkeerter rein in 'standje vrij' nog wat gas bij. Als presentator en eindredac teur van RTL Autowereld op RTL7 en eindredacteur van Nederland op Wielen op SBS6 rijdt hij vaak in het nieuwste van het nieuwste blik, maar er gaat niets boven het geronk van zijn klassieke Ford Es cort MK2. Hij heeft wel even tijd om zijn groene scheurmonster te laten brullen, want het is rustig op de re dactie van de Pilarczyk Media Groep in Hilversum. Het voelt als een 'tussenweek'. De oud-Terneu- zenaar is net terug uit Oostenrijk en deze week wacht een tripje naar Scandinavië. Achter Japan, Zwitserland, Duitsland, Spanje, Ita lië, Estland, Letland, Litouwen, Noorwegen en Finland mocht hij vorig jaar ook een streepje zetten. Het zijn vaak maar bliksembezoek- jes, maar Pol doet niets liever. Al les draait immers om zijn passie die zich als kleine jongen op de achterbank bij zijn ouders voor het eerst liet gelden. Pol is verliefd op auto's. Hij kan er uren over uit weiden. 'Lullen', zoals hij dat zelf noemt. En lullen? Dat kan Pol als de beste. Het kan dan ook geen toeval zijn geweest dat hij tijdens zijn middel bare schooltijd op het Zeldenrust- Steelantcollege al eens als presenta tor van de Bonte Avond mocht fungeren. En als autoverkoper bij garage Verlinde in Terneuzen kwam het wel goed uit dat hij zijn mondje mee heeft. Het leek er dan ook op dat zijn toekomst in het sleutelwerk lag. „Ik wilde HTS Au totechniek gaan doen, maar ik bleek niet wiskundig genoeg. Film en tv vond ik ook interessant, dus ging ik film- en tv-wetenschappen studeren. Maar in het achterhoofd hield ik altijd dat dit een manier kon zijn om toch iets met auto's te doen." En dus zit Pol nu in het oude kan toor van zijn voormalige baas, Mi chael Pilarczyk. Toen De Telegraaf zijn Media Groep overnam, ver trok Pilarczyk en liet daarmee een lege ruimte in het pand achter. Na een stage bij het televisie programma Gotcha! kreeg Pol de mogelijkheid om te gen een stagevergoeding redactie- en productieassistent te worden bij Pilarczyk. „Ik kon tegen een sa laris ook bij The Entertainment Group (waaronder Gotcha! viel) blijven, maar ik ben voor mijn pas sie gegaan. Nu doe ik dus wat ik ei genlijk bij Verlinde ook al deed: over auto's lullen. Ik ben nog steeds een soort verkoper, maar dan anders. Met alle respect, maar ik ben geen kantoormens. Ik kan niet de hele tijd wachten tot er ie mand langskomt. Daarvoor ben ik veel te ongeduldig." 'Nu doe ik dus wat ik ei genlijk bij Garage Verlin de in Terneuzen ook al deed: over auto's lullen' Met Terneuzen heeft Pol niet zo veel meer. Zijn ouders en zus wo nen er, maar verder richt hij zijn vizier volledig op zijn woning in Utrecht, de redactie in Hilversum en vooral de programma's RTL Au towereld (RTL7) en Nederland op Wielen (SBS6). Bij RTL Autowe reld heeft hij een dubbelrol; Pol is eindredacteur en presentator. Dat presenteren is soms een bewuste keuze en soms een gevolg van praktische problemen. Tom Coronel en Al- lard Kalff zijn onze vaste presenta toren, maar het is niet altijd mak kelijk om hen vrij te maken voor bijvoorbeeld een hele week opna mes in Tokio. Dan kom ik in beeld. Maar presenteren is voor mij geen doel op zich. Als ik nu bij voorbeeld een muziekprogramma aangeboden krijg, doe ik het niet. Mijn drijfveer is de auto, die liefde wil ik met anderen delen. En dan is het een cadeautje dat ik daarbij, hoe vluchtig het vaak ook is, ook nog eens op mooie locaties kom." Op opnamedagen is het vaak ren nen en vliegen, op een kantoordag als vandaag kan Pol wat relaxter werken. Het is vandaag een dag van redige ren en monteren. Eind van de dag sluit hij in zijn Ford weer aan in de file naar huis. „Ik ben een lief hebber van auto's, maar aan files heb ik een gruwelijke hekel. Een wagen moet rijden, niet stilstaan. Als-ie rijdt, zie ik een auto als een vorm van kunst. Veel mensen zeg gen dat alle auto's op elkaar lijken. Zo zie ik dat niet, ik zie alleen maar verschillen. Neem nou mijn Ford. Voor een leek is het een oud ding. Maar voor de kenner is-ie uniek." Andreas Pol is elke zondag te zien in RTL Autowereld op RTL7 (17.30 uur). Dit programma wordt de zater dag erna herhaald bij RTL4 (11.30 uur). Nederland op Wielen is mo menteel niet op tv. DOMBURG - Hoe denkt de bevol king van Domburg over de plan nen voor uitbreiding van de golf baan, te financieren met de bouw van een hotel en recreatiewonin gen? De gemeenteraadsfractie van PvdA/GroenLinks is daar be nieuwd naar. Om de meningen te peilen houdt de fractie donderdag 26 januari een openbaar debat. Aanvang 19.30 uur in het clubhuis van de Domburgsche Golf Club aan de Schelpweg. Panelleden zijn: Willem Doore- waard namens de Stadsraad Dom burg; Anne Mast, voorzitter On dernemersvereniging Domburg; KOUDEKERKE Inbrekers hebben maandagavond toegeslagen in een woning aan de Evertsenstraat in Koudekerke. Terwijl de bewoners van het huis afwezig waren, verschaften de in brekers zich toegang. In de woning doorzochten de die ven diverse vertrekken. Ze gingen er vandoor met sieraden, gereed schap en parfum. Het is nog niet bekend hoeveel de gestolen spullen precies waard zijn. MIDDELBURG Op de rotonde op de Schroeweg in Middelburg zijn twee nieuwe doe ken opgehangen. Enerzijds zijn ze een middel voor stadspromotie, an derzijds dienen ze ook voor de ver keersveiligheid. Door de doeken kunnen automobi listen minder goed over de roton de heen kijken en zien ze beter dat er een obstakel is. Toen de rotonde net was aangelegd, gebeurden er ongelukken omdat mensen te laat in de gaten hadden dat er een ro tonde was met een stenen muuur aan de binnenkant. Govert Janzen, algemeen directeur Badhotel Domburg; Karei Leef- tink, Staatsbosbeheer; Anton van Haperen, lid PvdA-fractie Provin ciale Staten. Ze geven eerst elk hun eigen visie, en gaan daarna met elkaar in dis cussie, tenslotte ook met het pu bliek. Debatleider is oud-PvdA- raadslid Doede Holtkamp. Aan de orde komen onder meer de gevolgen voor de leefbaarheid (verkeersafwikkeling), voor het on dernemersklimaat, en voor het landschap. Ook de economische haalbaarheid komt aan de orde, en de vraag of er maatschappelijk draagvlak voor is. SCHARENDIJKE Gwen en Maurice van Goudoever van Eterij Tapperij Salud! in Scha- rendijke zijn door bierbrouwer Heineken bekroond met de Gou den Tapknop en uitgeroepen tot Top Horecazaak 2011 van Zuid- West-Nederland. Aanstaande zondag strijden de biertappers van Salud! samen met honderd andere horecaonderne mers voor de landelijke titel Gou den Fust. Dat gebeurt in Ahoy in Rotterdam. GOES De politie is op zoek naar getuigen van de overval op de sigarenwinkel van Jo van Kalmthout aan de Voor stad in Goes. Kort na de overval, die maandagmiddag plaatsvond, kon de politie in Brabant al twee verdachten aanhouden. Het gaat om inwoners van de Belgische ge meente Zemst. Ze zijn 21 en 31 jaar oud. Om de puzzel compleet te krij gen, wil de politie toch nog spre ken met mensen die meer kunnen vertellen over waar de twee man nen en hun auto (een paarse Maz da) allemaal zijn geweest. SWEETDEAL VAN DE DAG Ga met een nieuw kapsel het voorjaar in! Profiteer van 61 korting op een Fuente Wellness behandeling bij Cosmo Hairstyling in Goes. IN PLAATS VAN 48,50 KORTING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25