'Leg bak bij het spoor toch aan' 24 Aantal vossen neemt nog steeds toe in Zeeuws-Vlaanderen G. van Boven Oproep van bewoners woensdag 18 januari 2012 A S!fflK3BSÊ28S®iSS8aS SS& s SS8S5S -t -Ïiv 1 sgssssss ss >\y^s- s-ts» z mi door Frank van Cooten GOES - De Belangenvereniging Aan- wonenden Spoorlijn (BAS) gaat een brede actie voeren voor de aan leg van een spoorbak in Goes. De vereniging benadert alle politie ke partijen met het verzoek de bak toch te realiseren ondanks het ne gatieve advies van het college. De dertig opgehangen spandoeken met de tekst 'Goes aan de bak, Nu' aan gevels en hekwerken van wo ningen bij het spoor spreken boek delen. De fracties bespreken het ad vies op 26 januari tijdens een com missievergadering. „Als de bak niet "wordt aangelegd, zijn we na acht jaar nog geen stap verder", zei voorzitter Peter Gruij- ters van de BAS gisteravond tij dens een informatieavond. Burgemeester René Verhulst vond dat te negatief gesteld. Het recent ste onderzoek toont weliswaar aan dat de tunnelbak bij lange na niet de gewenste trillingsreductie be reikt van vijftig procent, maar stelt wel dat de waarden zijn overschre den. „Dat is onze reddingsboei richting het ministerie en Prorail om toch maatregelen te treffen. We moeten nu niet het touwtje in het bootje gooien", vulde gemeen telijk projectleider Ad Potter aan. Uit trillingsonderzoeken van TNO en het bureau Peutz blijkt dat een bovengrondse betonnen spoorbak de trillingen met 37 procent redu ceert. Dat is voor burgemeester en wethouders te weinig. Uitgangs punt voor de rond 40 miljoen eu ro kostende bak is dat de trillingen met minimaal de helft moeten worden verminderd. „Wij vinden de reductie met 37 procent vol doende", aldus Gruijters. Andreas Pol rijdt voor RTL Autowereld in de meest luxe auto's, maar zelf zweert hij bij zijn klassieke Ford Escort MK2: „Voor een leek oud, groen ding. Maar voor de kenner is het een unieke auto." foto is het maar een Raymond de Frel www.vanbovenkeukens.nl Tramstraat 1-3 (centrum), Koudekerke, Tel. 0118-551681 Vrijdagavond koopavond (zaterdagmiddag yesloton) door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Ondanks het feit dat jagers nogal wat vossen afschieten, neemt de populatie van deze roof dieren in Zeeuws-Vlaanderen nog steeds toe. Dat zegt secretaris Paul Prince van de Wildbeheereenheid (WBE) Koewacht. Anderzijds krijgen de WBE's in de regio minder meldingen binnen van vossenplunderingen dan een paar jaar geleden. Prince denkt dat mensen die hob- bydieren houden, het minder vaak doorgeven als een vos weer eens een slachting heeft aangericht in een kippenren. „Er is een soort be rusting. Het lijkt wel of de vos ge accepteerd is. Zo van 'de vos is er nu eenmaal en daar is niets aan te doen'. Maar waarschijnlijk zijn er ook daadwerkelijk minder plunde ringen. Wij hebben in het verle den vaak adviezen gegeven hoe je hokken en volières beter kunt be schermen tegen vossen. Ik denk dat veel mensen die raad ook heb ben opgevolgd." Dat werkt niet altijd, want on danks een beveiliging met stroom draad wist een vos de kippenren van de familie Pijcke in het Zeeuws-Vlaamse buurtschap 't Zand binnen te dringen. „Vorige week waren er ineens een paar kippen verdwenen", zegt Roos Pijcke. „We dachten dat we misschien niet goed geteld had den, maar gisteren vonden we zes dode kippen in de ren. We heb ben geen idee hoe die vos is bin nengekomen." Paul Prince weet zelf ook van een recent geval in Sint Jansteen, waar bij kippen zijn afgeslacht. Dat ge beurde ook in Zaamslag. Hij bena drukt dat mensen vossenplunde ringen moeten blijven melden. Dat melden kan via e-mailadres wbekoewacht@zeelandnet.nl. Prin ce: „Voor het slagen van onze vos- seninventarisatie zijn we voor een groot deel afhankelijk van de mel dingen die we krijgen." Daarnaast voeren de gezamenlijke WBE's regelmatig tellingen uit. In heel Zeeuws-Vlaanderen gaan ja gers dan op dezelfde avond op pad volgens steeds dezelfde vastom- schreven route en er wordt dan steeds tussen 22.00 en 24.00 uur geteld. Tijdens de recente telavond op 27 december werden alleen in het ge bied van WBE Koewacht al 25 vos sen geteld. Prince: Maar als je er 25 ziet, dan zitten er in het gebied misschien wel 75 dieren." Alleen al in Smitsschorre werden 10 vossen geteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24