De directeur: zeel I 23 'Tijdelijk werk is niet altijd passend' Nieuwe voorstellingen in huiskamertheater Koor houdt open repetitieavond Middag voor mantelzorgers in Polderhuis Inbraak in woning Wilhelminastraat WD houdt liberaal café OP DE GROTE MARKT IN GOES van 9.00 -17.00 uur woensdag 18 januari 2012 'Wat weegt uiteidelijk zwaarder: die twintig minuten halen en brengenof die zes uur dat kinderen en leerkrachten in een gebouw moeten werken? Wij denken dat we dat kun nen uitleggen.' a sa va s sss mmmmm Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl Daarom zijn twee alternatieve loca ties onderzocht: aan de Bermweg en een duolocatie aan de J. de Priesterstraat/Braamstraat. Beide alternatieven liggen in de driehoek tussen de A58, het Ka naal door Walcheren en de Burge meester Stemerdinglaan, de weg die Souburg in tweeën deelt. Dat alleen in dit gebied gezocht zou worden, was een afspraak die het college van B en W met de ge meenteraad heeft gemaakt. In de gemeenteraad is ook al eens een motie ingediend om een plek aan de andere zijde van de A58 te onderzoeken. Dat is niet gebeurd, omdat de motie geen meerderheid kreeg. Het bestuur van De Burcht-Riet- heim heeft eind 2011 aan wethou der Marin de Zwarte laten weten dat geen van de drie locaties aan vaardbaar is en dat er wel een voor keur is voor een piek tussen Sou burg en Ritthem in. Wethouder De Zwarte heeft het schoolbestuur toen al laten weten dat er een uitspraak van de ge meenteraad ligt dat de brede school in de genoemde driehoek moet komen. Wat hem betreft liggen nu toch al le opties weer op tafel, omdat het concept van de brede school niet haalbaar is zonder de medewer king van De Burcht-Rietheim en de Stichting Kinderopvang Wal cheren. door Maurits Sep en Henk Postma VLISSINGEN/DOMBURG - De druk om meer langdurig werklozen aan een baan te helpen is zo groot, dat die soms genoegen zullen moeten nemen met minder passend werk. Voorzitter Marin de Zwarte van Orionis Walcheren erkent dat er een verschil kan zijn tussen de vaardigheden en opleiding van ie mand en het werk dat als over brugging wordt aangeboden. Orionis Walcheren - verantwoor delijk voor de sociale dienst en de sociale werkvoorziening - moet de komende jaren fors bezuinigen. Dat vergt een goedkopere, meer 'rationele' aanpak bij het begelei den van mensen naar werk. Het aangepaste beleidsplan van Orionis passeert deze week de ge meenteraadscommissies in Vlissin- gen (afgelopen maandag), Veere (gisteravond) en Middelburg (van avond). Eén van de maatregelen is dat meer druk wordt gezet op mensen die al lange tijd geen baan hebben en dus afhankelijk zijn van een uit kering. „Het kan misschien niet al tijd passend werk zijn dat we aan bieden, maar we kunnen de ver plichting opleggen het toch te aan vaarden. Het is soms ook gewoon nodig om dat te doen, om mensen weer te laten wennen aan wer ken", zei De Zwarte maandaga vond op vragen van de SP in Vlis- singen, waar hij ook wethouder van sociale zaken is. Orionis zal ook strenger optreden tegen men sen als ze te weinig moeite doen om vanuit een uitkering aan werk te komen, bevestigde De Zwarte op vragen van de Christenunie in Vlissingen. „Maar de sancties bou wen in zwaarte op. Er is heel wat voor nodig voordat we besluiten een uitkering te stoppen." Hij voeg de eraan toe dat uitkeringsgerech tigden nadrukkelijker zullen wor den aangesproken op hun eigen verantwoordelijkheden, „je krijgt geld, maar daar moet wat tegen over staan." In Veere drongen zowel WD als PvdA gisteravond aan op voldoen de gemeentelijke projecten die uit keringsgerechtigden zinvolle moge lijkheden bieden om werkervaring op te doen, nu veel scholingsmoge lijkheden zijn wegbezuinigd. MIDDELBURG Poppentheater Parabel geeft de ko mende maanden elke twee weken een nieuwe voorstelling in het huiskamertheater aan de Heren gracht 66 in Middelburg. Op het programma staan de schim menspelen 'De beer en het varken tje' en 'Kikker is verliefd'. Beide zijn gebaseerd op de gelijknamige prentenboeken van Max Velthuijs en zijn geschikt voor kinderen van af vier jaar. Vanmiddag om 14.30 uur is de eerste voorstelling. Reser veren kan via 0118-552566. SEROOSKERKE Het christelijk gemengd koor Capel- la Veerensis houdt morgen een open avond in Serooskerke. Het koor kampt met een terugloop in het aantal leden. Om het le denaantal op peil te houden, zijn er dringend nieuwe sopranen en te noren nodig. Om nieuwe leden te werven houdt het koor een open repetitie-avond. Deelname aan de avond is geheel vrijblijvend en open voor iedereen die lid wil wor den of gewoon kennis wil maken met het koor. Aanvang: 19.30 uur in partycentrum De Zandput. WESTKAPELLE - Dijk- en poldermu- seum het Polderhuis in Westkapel- le opent vrijdag 27 januari de deu ren voor Walcherse mantelzorgers en degenen die ze verzorgen. Zij kunnen 's middags van 13.30 tot 16.00 uur gratis de tentoonstelling in het museum bezichtigen. In het museum wordt op diverse manie ren de geschiedenis van Westkapel- le belicht. Wie er die middag bij wil zijn, moet zich aanmelden bij Mante ling, de stichting voor mantelzorg en zorgvrijwilligers op Walcheren (0118-553530). In het museum is die middag ook een kraam van Manteling aanwezig. VLISSINGEN Aan de Wilhelminastraat in Vlissin gen is gisteren een inbraak in een woning gepleegd Het is niet bekend hoeveel daders er zijn. Wel is duidelijk dat de in braak tussen 06.00 uur en 17.00 uur plaats moet hebben gevonden. Bij de inbraak zijn een laptop en een fotocamera uit de woning ge stolen. Hoe de inbreker of inbrekers bin nen zijn gekomen, is nog onduide lijk. Buurtonderzoek hiernaar loopt nog. MIDDELBURG De WD-afdeling in Middelburg houdt morgen een liberaal café in café-tapperij De Mug aan de Vlas- markt. Tijdens de bijeenkomst kunnen be langstellenden onderwerpen die hen bezighouden, onder de aan dacht brengen bij de raadsfractie. Ook WD-wethouder Chris Simons zal aanwezig zijn. De politi ci kunnen op hun beurt de Middel burgse achterban in de gelegen heid stellen een liberale visie vast te stellen over actuele lokale vraag stukken. Aanvang: 17.00 uur. UIT Concerten, optredens, voorstellin gen: ga voor een overzicht naar www.pzc.nl/uit. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Op een weiland .laags,.de weg tussen Oost^Souburg en Ritthem - hier aan de overzijde van de weg - zou een nieuwe brede schoof moeten komen, vinden basisschool De Burcht-Rietheim en KinderopvangVyalcheren. toto Lex de Meester MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23