Veto over locaties voor brede school Contract met JVOZ is nadelig voor clubs Inwoners Veere lopen warm voor Oranjeplein de^Egelantier Middelburg/ worden verkocht voor slechts 25.= p.st. open: do/vr/za: 10-12 13-17 uur Wethouder Marin de Zwarte unieke verkoop: de restanten van Brede school Oost-Souburg w mmmanmmmm Als zulke belangrijke partners afhaken, valt het concept van de brede school om. Dus wat mij betreft ligt alles nu weer open.' door Maurits Sep VLISSINGEN - De komst van de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) naar Vlissingen zorgt voor problemen met het gebruik van voetbalvelden door drie Vlissingse voetbalclubs. Vooral VC Vlissin gen beklaagt zich daarover. Volgens Jamal Bouzambou, die het probleem maandagavond voor legde aan de commissie maatschap pelijke ontwikkeling van de ge meente Vlissingen, krijgt de JVOZ een voorkeursbehandeling die na delig is voor de andere clubs - VC Vlissingen, GPC en Zeeland Sport. JVOZ heeft met de gemeente een contract gesloten voor het alleen recht op het gebruik van de velden en 2 aan de Irislaan op zaterdag. De drie clubs moeten het doen met de velden 3 en 4 en met twee kunstgrasvelden die in zeer slechte staat verkeren. Op zaterdag, wan neer ook een team van VC Vlissin gen voetbalt, leidt dat soms tot pro blemen over wie wanneer waar mag voetballen. VC Vlissingen kan soms niet op het hoofdveld spelen terwijl ze dat wel wil. „Wij zijn niet tegen de komst van de JVOZ, maar waarom hebben we niet de zelfde rechten? Onze clubs zitten ook al tientallen jaren hier en zijn verankerd in de samenleving", be nadrukte Bouzambou. Volgens de JVOZ is er geen pro bleem met de capaciteit. Ook wet houder Marin de Zwarte zegt dat er ruimte genoeg is. Er zou slechts een keer of twee sprake zijn ge weest van een probleem. „Laten we de zaak niet groter maken dan die is", reageerde de wethouder. Se cretaris Wim Ovaa van de JVOZ benadrukt bovendien dat de voet- balschool inderdaad een contract heeft met de gemeente over het al leenrecht op de twee velden op za terdag. „En afspraak is afspraak." Zowel De Zwarte als Ovaa wijst er verder op dat de JVOZ voor dat al leenrecht ook meer huur betaalt dan de andere clubs. door Henk Postma VEERE - De toekomst van het Oran- jeplein in het stadje Veere is nog hoogst ongewis. Maar één ding is inmiddels zeker: de vraag wat er met het plein moet gebeuren 'leeft enorm'. Die conclusie kon de stads raad maandagavond trekken tij dens de inloopavond, waarop de raad drie verschillende plannen voor het plein presenteerde. Het zaaltje in het Akkoord was bijna te klein om de meer dan 120 belangstellenden te herbergen. Die bogen zich geanimeerd over de drie maquettes, respectievelijk van een dicht bebouwd, een licht be bouwd en een parkachtig plein. Waar de voorkeur van de Veere- naren naar uitgaat, wordt pas dui delijk na 23 januari. Tot die tijd kunnen belangstellenden hun op merkingen kwijt op de formulie ren die maandagavond gretig af trek vonden. De maquettes zijn tot die tijd nog te bezichtigen in de voormalige smederij in de Kapellestraat. Daar zijn ook nog inspraakformulieren verkrijgbaar. De stadsraad wil de uitkomsten van de volksraadpleging uiteinde lijk aan het gemeentebestuur over handigen, ook wanneer de menin gen verschillen. deze verkoop komt volledig toe aan het goede doel* *zie PZC Walcheren editie 17/1 jl. laat uw hart spreken, bezoek ons en steun onze aktie OOST-SOUBURG Groenstrook Bermweg/ Vlissingsestraat/lerse Zeestraat alternatieve locatie Kromwegesingel/ Vlissingsestraat oorspronkelijke locatie Voorkeurslocatie van Burcht-Rietheim en kinderopvang Walcheren Drie locaties voor een nieuwe brede school in Oost-Souburg stuiten op een veto van één van de scholen en van de kinder opvang. Zij willen naar een heel andere piek, aan de andere zijde van de rijksweg A58, tussen Oost-Souburg en Ritthem in. Basisschool De Burcht-Rietheim en Kinderopvang Walcheren vin den alle onderzochte plekken voor een brede school in Sou burg-Zuid 'onacceptabel'. Ze wil len veel liever naar de overkant van de A58, tussen Souburg en Ritthem in. door Maurits Sep Als een konijn uit een ho ge hoed presenteert di rectrice Nelly van de Velde van De Burcht- Rietheim een nieuwe locatie voor een brede school in Souburg-Zuid. Niet in het dorp, maar erbuiten, langs de weg naar Ritthem, het dorp waar De Burcht-Rietheim ook een "school heeft, waarvan de toekomst door teruglopende aan meldingen onzeker is. De politiek is verrast en de wet houder van onderwijs is terug bij af: „Als zulke belangrijke partners afhaken, valt het concept van de brede school om. Dus wat mij be treft ligt alles nu weer open." Wethouder Marin de Zwarte kan ook niet veel anders, want De Burcht-Rietheim en Stichting Kin deropvang Walcheren weten zich in de rug gesteund door ouders, docenten, de bibliotheek, de Sport raad en de dorpsraad Ritthem. Archipel, het bestuur van de ande re school die in het complex moet komen, heeft nog geen standpunt over deze nieuwe locatie, zegt be stuursvoorzitter Cees Corstanje. „Dat moeten we nog met ouders en docenten bespreken. Maar als voor de gemeente nu alles open ligt, geldt dat voor ons ook en kun nen we dus overal naar kijken." De gemeente Vlissingen heeft drie locaties in de dorpskern van Sou burg laten onderzoeken. Alledrie School en kinderopvang hebben steun van ouders, docenten, bibliotheek, Sportraad en dorpsraad. zijn ze niet aanvaardbaar voor De Burcht-Rietheim en de kinderop vang. De ene ligt te dicht bij de snelweg met overlast van geluid en fijnstof als gevolg; de andere ligt excentrisch; en in de derde optie zou de brede school worden ver spreid over twee gebouwen die een stukje van elkaar afliggen. Hun voorkeur ligt dan wel buiten het dorp, maar ook dichter bij Rit them. „Daar is voldoende ruimte voor parkeren, er kan een toe- komstbestendig gebouw worden neergezet dat duurzaam is, waar je van 7 tot 19 uur terecht kunt, waar een goede sporthal bij kan, waar het rustiger is voor de gebruikers én voor de omgeving en die plek is beter bereikbaar", somt Van de Velde de voordelen op. En dat de school dan niet eens aan de rand van Souburg komt maar nog ver der weg? „Wat weegt uiteindelijk zwaarder: die twintig minuten ha len en brengen, of die zes uur dat kinderen en leerkrachten in een gebouw moeten werken? Wij den ken dat we dat kunnen uitleggen." Waar komt de school? Dat er een nieuwe brede school in Souburg-Zuid moet komen, daar van zijri alle betrokkenen over tuigd; ze kunnen het alleen niet eens worden over de juiste loca tie. De voorkeur van de gemeente gaat uit naar een gebied tussen de Kromwegesingel en de rijksweg A58; die stuit echter op verzet van ouders en scholen omdat dat leidt tot overlast van geluid en fijnstof door het voorbijrazende verkeer. Donja Odijk Gecombineerde locaties J. de Priesterstraat/ Braamstraat alternatieve locatie Ritthem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22