Sanering kanaal en havens begint Kinderen controleren op hardrijders in de huurt van hun school WALCHEREN Rijkswaterstaat laat 220.000 kuub vervuild slib uit Kanaal door Walcheren en Middelburgse havens halen almanak Koevoet Insluipster in huis Vlissingen WOENSDAG 18 januari 2012 21 Voor Andreas Pol is de auto een vorm van rijdende kunst 24 door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Baggeraar Boskalis begint volgende week dinsdag in opdracht van Rijkswaterstaat met de sanering van het Kanaal door Walcheren en de havens van Mid delburg. Het uitbaggeren is nodig om met koper vervuild slib te verwijderen. Rijkswaterstaat houdt maandag een informatieavond voor omwo nenden. De kopervervuiling is een erfenis van de Vitritefabriek, die in de jaren veertig en vijftig van de vorige eeuw op de plek stond waar nu het Maisbaaigebied is. In die tijd is, volgens vergunning, pro ceswater geloosd op het kanaal. Door de sanering wordt versprei ding van koper naar het oppervlak tewater en naar relatief schone de len tegengegaan. Verwacht wordt dat hiermee de waterkwaliteit en het ecosysteem in het kanaal en de Middelburgse havens beter wor den. De baggerwerkzaamheden begin nen dinsdag in de Fittinghaven en de Dokhaven. De eigenaren van de boten die hier liggen, zijn al op de hoogte en hebben hun vaartui gen veelal al weggehaald. Daarna zijn de andere Middelburg se havens aan de beurt (Buitenha ven, Binnenhaven tot aan het brug getje bij de rechtbank en een deel van het Prins Hendrikdok). De kleine boten moeten hier ook tij delijk weg; de woonboten kunnen blijven liggen. De werkzaamheden in Middel burg zijn uiterlijk 30 april, voor het nieuwe watersportseizoen, af gerond. Het baggeren in het Ka naal door Walcheren en het Arne- kanaal gaat nog door tot eind de cember. Het scheepvaartverkeer zal geen hinder hebben van de werkzaamheden, zegt Lia van Dij- ke van Rijkswaterstaat. Het opgebaggerde vervuilde slib wordt met beunschepen afgevoerd naar een slibdepot in het Hollands Diep. Afgelopen najaar is het voorberei dende werk gedaan en is de bo dem onderzocht op niet gespron gen explosieven. Hierbij zijn geen explosieven gevonden. De informatiebijeenkomst voor di rect omwonenden van het kanaal en de havens wordt maandagavond ge houden in het kantoor van Rijkswa terstaat aan de Poelendaelesingel. Rijkswaterstaat en aannemer Boska lis lichten de baggerwerkzaamheden toe. Aanvang: 19.30 uur. mmmmsmmmm Miquel Crucq geeft een automobiliste een oranje sjaal en een groene kaart omdat zij zich goed aan de snelheidsbeperking van 30 kilometer per uur hield. Naast Miquel staat zijn klasgenoot Yari Eikenhout. Achter hen Piet Remijnse van Veilig Verkeer Nederland. foto Lex de Meester door Carla van de Merbel MIDDELBURG - „Dag mevrouw. Ik ben Miquel Crucq van de BeVer- burch. We houden een staande- houdactie om automobilisten erop te wijzen dat ze hier 30 kilometer per uur mogen rijden. U reed 29." En Miquel reikt haar door het auto raam een oranje sjaal, een groene kaart en een folder aan. Als een soort bedankje. Miquel Crucq had zich. gistermid dag met drie klasgenoten van groep 8 van de nabij gelegen basis school de Beverburch opgesteld langs de Grevelingenstraat, in de Stromenwijk in Middelburg. Sa men met Yari Eikenhout, Luna Brinkman en Nick Geldof en geas sisteerd door Piet Remijnse en Toos ten Hacken van Veilig Ver keer Nederland en de politie hiel den ze automobilisten aan. Van hen kregen 26 een groene kaart (die reden 30 of minder) en 23 een gele (voor snelheden tussen de 30 en 41). Vier automobilisten kregen een boete van de politie: zij reden harder dan 40 kilometer per uur. De staandehoudactie bij de Greve lingenstraat was de eerste dit jaar. Voor het achtste jaar organiseert de gemeente Middelburg de acties. Tot en met begin maart worden er nog zeven gehouden, deze ronde steeds in de middag. Wethouder Chris Simons zag een duidelijk ver schil met het ochtendverkeer. „In de ochtend is het drukker en zijn mensen veel gehaaster." Tip? redactie@pzc.nl Een medewerker van dat Goese kan toor vond dat hij deze week wel iets heel vreemds had meegemaakt. Hij was bij een plaatselijke bouwmarkt en had hoe gezien dat twee jonge mannen een koevoet afrekenden bij de kassa. „Wat moeten twee van die jonge gas ten nou met een koevoet", vroeg hij zich af? Een discussie over de reden van de aankoop was op het kantoor gebo ren De twee jonge gasten moesten haast wel slechte plannen hebben, was de misschien wat voorbarige conclusie van één van de collega's. „Ze kochten trouwens ook nog een fesje desinfecterende spray", voegde de kantoormedewerker er plotseling aan toe. „Oh, maar dan is het duidelijk", rea geerde een collega. „Het waren natuurlijk leerling-inbre kers met een vorm van ernstige smet vrees." VLISSINGEN - Een vrouw is maan dagavond een woning aan de Mo lenstraat in Vlissingen binnenge drongen. Toen de bewoners de vrouw opmerkten, vluchtte zij naar buiten, achterna gezeten door één van de bewoners. De politie hield de vrouw in de tuin van het huis aan. De vrouw bleek een tas met een portemonnee te hebben gestolen. Na in de politieauto te zijn gezet, deed de vrouw nog een mislukte poging te ontsnappen. Ze werd overgebracht naar Torentijd. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, (Provindaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) 0118-551623. Nu ook donderdag en vrijdag koopavond- intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21