Hongarije in tang van EU buitenland I n 5.- korting per levensjaar! 690.- prominent EENMALIGE Toeristen in Ethiopië doodgeschoten Levenslang voor moord op Dink Aanhoudingen na protesten Roemenië Baby komt ter wereld in stampvolle trein EU-parlement kiest Schulz tot voorzitter Verkeersschaos ring Antwerpen Europese Commissie begint inbreukprocedure omstreden grondwet 4 daz&ftl Eerst thuis proefzitten? Bel 0341 - 26 06 76 WEEKAAN BIEDING! Bon voor een gratis brochure ADDIS ABEBA Gewapende mannen hebben maan dag in Ethiopië vijf buitenlandse toeristen doodgeschoten. Dit heb ben staatsmedia in het Afrikaanse land gisteren gemeld op gezag van veiligheidsdiensten. Onder de slachtoffers zijn in ieder geval Duit sers. Een toerist kon ongedeerd ont snappen. De daders wisten naar buurland Eritrea te vluchten ISTANBUL Een Turkse ultranationalist is giste ren veroordeeld tot levenslang, om dat hij een tiener heeft aangezet tot de moord op de Turks-Armeen se journalist Hrant Dink in 2007. Dink was omstreden, omdat hij de Turkse agressie tegen Armeniërs in de Eerste Wereldoorlog genoci de noemde. De moordenaar zelf kreeg vorig jaar 23 jaar cel. BOEKAREST De Roemeense politie heeft zeker honderd mensen aangehouden na de protesten maandag tegen de be zuinigingen. Dat heeft het ministe rie van Binnenlandse Zaken giste ren laten weten. Afgelopen week einde arresteerde de politie al tien tallen betogers na gewelddadige botsingen tussen de politie en ac tievoerders. NEW YORK In een volle stoptrein in New York heeft een vrouw een baby ter we reld gebracht. Ze kreeg daarbij de hulp van andere reizigers. De baby is kerngezond. Na de bevalling be sloot de machinist van de stop trein een sneltrein te maken. De trein reed langs tussengelegen sta tions rechtstreeks naar een halte bij het ziekenhuis. STRAATSBURG Het Europees Parlement in Straats burg heeft gisteren de Duitse Euro parlementariër Martin Schulz tot voorzitter gekozen. De verkiezing van Schulz (56) was verwacht. De christendemocraten en de sociaal democraten, die samen over een ruime meerderheid in het parle ment beschikken, hadden daar af spraken over gemaakt. ANTWERPEN - De Antwerpse ring richting Nederland is gisteren eni ge tijd volledig afgesloten geweest wegens een zwaar ongeval. Vier vrachtwagens en zeven personen auto's waren daarbij betrokken. Eén persoon kwam om, drie ande ren raakten zwaargewond. Automobilisten werden aan het be gin van de avond nog steeds opge roepen de regio Antwerpen te ver mijden. In de loop van de middag stonden tientallen kilometers file in de regio. woensdag 18 januari 2012 Vrees voor onafhankelijkheid van onder meer centrale bank en rechterlijke macht. Hongarije krijgt slechts een maand om op verwijten te rea geren. Premier Orban spreekt van daag Europees parlement toe. STRAATSBURG - De Europese Com missie neemt Hongarije in de tang. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie druisen drie nieuwe Hongaarse wetten in tegen Europese regelgeving, en daarom komt er een zogeheten inbreukpro cedure. Dat maakte commissievoorzitter José Manuel Barroso gisteren in Straatsburg wereldkundig. De Commissie vreest voor de onaf hankelijkheid van de Hongaarse centrale bank, van de rechterlijke macht en van de nieuwe toezicht houder op de bescherming van da ta. De conservatieve Hongaarse rege ring van Viktor Orban wil meer in vloed krijgen op de nationale bank. Brussel wil dat echter niet toestaan. Met het beperken van de onafhankelijkheid, brengt de rege ring Orban ook de internationale kredietverstrekking aan zijn land in gevaar. V\(at justitie betreft, vindt de com missie het niet goed dat de pen sioenleeftijd voor rechters en aan klagers verplicht wordt vervroegd van 70 naar 62 jaar. De maatregel zou namelijk neerkomen op leef tijdsdiscriminatie. Brussel heeft ook moeite met andere ingrepen in het juridisch systeem, en vraagt daar in een afzonderlijke brief op heldering over. Hongarije krijgt een maand de tijd om op de kritiek te reageren, en niet twee zoals gebruikelijk is bij inbreukprocedures. Barroso: „Hoe sneller deze kwestie is opgelost, hoe beter." Een in breukprocedure wordt gestart als wetgeving in een van de 27 EU-lan- den niet overeenkomt met Europe se regelgeving. In eerste instantie krijgt een lidstaat de tijd vrijwillig de wetgeving aan te passen. Als laatste stap kan de Europese Com missie de gang naar de rechter (het Europees Hof van Justitie) maken. De gewraakte nieuwe wetten ma ken deel uit van een nieuwe Hon gaarse grondwet. Deze en andere maatregelen zijn niet alleen buiten het land omstreden. Toen het Hon gaarse parlement met de verande ringen instemde, gingen tiendui zenden Hongaren de straat op uit protest tegen de gang van zaken. Gesprekken voor financiële hulp aan het in geldnood zittende Oost-Europese land werden opge schort. Premier Orban wil zijn aanpak vandaag uitleggen in het Europees Parlement. Hij wil zich dan boven dien verdedigen tegen de aanval len van links Europa, zoals hij de kritiek omschreef Ook spreekt Or ban op 24 januari met de Europe se Commissie. De commissie benadrukt dat de in breukprocedures niet bedoeld zijn om Hongarije te straffen, maar dat ze ertoe moeten leiden dat het voormalige Oostblokland zich als nog aan de Europese regels gaat houden. In een eerste reactie zegt de Hon gaarse regering blij te zijn dat het verhitte politieke debat wordt te ruggebracht tot een zakelijke dia loog over technische en juridische aspecten. Mocht het nodig blijken, dan zal Hongarije omstreden wet ten aanpassen. 10 - 18 u 10 - 18 u 10 - 18 u 10 - 17 u nog, T dagg www.prominent.nu 0341 - 26 06 76 fCfe-m of groot? A'iijJ o&n favf&v'tl op »W maaÜ gz-wsakt1 Hebt u geen vervoer? Kijk en vergelijk gewoon thuis! Bel 0341 - 26 06 76. Onze adviseur komt langs met een aantal fauteuils en geeft meteen maatwerkadvies. Elke demonstratie "is gratis én vrijblijvend. In vier eenvoudig stappen. -Unieke Service! Sta-op fauteuil Olivia Veel fauteuil voor een scherpe prijs. We nodigen tl graag uit om 't met eigen ogen te zien. Bezoek een winkel bij u in de buurt ma. t/m vr. open van 10-18 uur-za. van 10-17 uur (gTisllj F 'lïm S5W** ISaSESB. www.prominent.nu 0341 - 26 06 76 Gratis uitgebreide brochure? Bel nu en vraag de gratis uitgebreide brochure aan om onze collectie te bekijken. 0341 - 26 06 76 JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam Dhr Q Mevr Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk03 P2 Zonder postzegel opsturen naar: Prominent. Antw. nr. 707,8070 WB Nunspeet U bent misschien allang van plan om een nieuwe fauteuil te kopen. Prominent helpt u deze week om de knoop door te hakken. Als u comfortabel wilt zitten, moet u nü uw slag slaan. Tijdelijk is uw leeftijd goed voor hónderden euro's voordeel! Voor elk levensjaar ontvangt u 5.- kassakorting.' Zo sponsoren we iedereen die gezond wil zitten. Welkom, bij de grootste zitspecialist van Nederland! Kom langs t/m 21 januari óf bel 0341 - 26 06 76 voor een vrijblijvende afspraak bij u thuis. Bel direct De adviseur Kies op uw De bestelde 0341 - 26 06 76 komt met 4 gemak de fauteuil wordt en maak een modellen bij fauteuil die bij zeer snel afspraak u thuis u past geleverd Geldig bij aanschaf van een fauteuil of bank op maat Niet geldig i.c.m. de twist* collectie of andere acties Van ip§6- Geldig t/m 21 jan niet geldig i.c.m. andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11