Tapes bewijzen nalatigheid kapitein weg nl supervoordelige busvakanties effeweg.nl io buit Busreis Mallorca Treinsurfers doelwit GRATIS BROCHURE 2012 Supervoordelige busvakanties Kapitein gekapseisd schip vertrok al snel van rampplek Meer doden uit Costa Concordia geborgen Speciale aanbieding! JA, -ik ontvang graag de nieuwe brochure: Stedenreizen Excursiereizen Fietsreizen www.effeweg.nl 0529 - 46 96 67 woensdag 18 januari 2012 Een kapitein die vertrekt ter wijl een ontruiming in volle gang is. Gisteren werden op names bekend van gesprek ken tussen de kapitein en de woedende kustwacht. door onzé correspondent Eelco van der Linden Eerst waren er alleen ge ruchten en getuigenissen, sinds gisteren weet ieder een dankzij vrijgegeven tapes van gesprekken tussen de kustwacht van Livorno en de kapi tein van de gekapseisde Costa Con cordia, dat de kapitein, Francesco Schettino, op de avond van vrijdag de dertiende werkelijk op krank zinnige wijze heeft; gehandeld. „Maar hoezo bent u niet op het schip? Wat wilt u doen, naar huis? Ga onmiddellijk terug, dit is een bevel!" Gregorio de Falco, officier van de Italiaanse kustwacht houdt zich niet meer in. Hij heeft: de kapitein van de Costa Concordia dan voor de derde k$er aan de telefoon, het is kwart voor twee in de nacht, vier uur nadat het cruiseschip het rif raakte. De Falco schreeuwt en vloekt, want heeft begrepen dat ka pitein Schettino niet toerekenings vatbaar is. Hij spreekt hem aan als een schooljongen, onderbreekt hem als die mompelt 'ik coördi neer....', met 'wat coördineer je, ga naar je plek, er zijn lijken in het water!' Als de kapitein dan vraagt 'hoeveel?', ontploft De Falco en schreeuwt 'dat moet jij weten'. Schettino gaat niet terug naar het schip, maar bestelt een taxi. Als die er is, zegt de kapitein, gestoken in wit gala-uniform, 'breng me zo ver mogelijk hier vandaan', waar na de chauffeur naar diens huis rijdt en daar een koffie voor de ka pitein maakt. Na weer een schreeuwgesprek met de kustwacht, laat Schettino zich terugbrengen door de taxi naar de kade. Niet om terug te keren naar de Costa, maar om op een schip te stappen dat hem, met vele andere opvarenden, naar het vasteland brengt. Na te dicht langs het ei land te zijn gevaren om waar schijnlijk vrienden te imponeren, had hij al een uur lang volgehou den dat er alleen technische pro blemen waren, en hulp geweigerd. Het alarm kwam uiteindelijk via de kustwacht, die door familie van passagiers was gebeld. De kapitein heeft nu huisarrest. Reddingswerkers hebben gisteren op de Costa Concordia vijf licha men gevonden, waardoor het do dental steeg naar elf. Meer dan twintig opvarenden zijn na vier da gen nog altijd niet terecht. Op het cruiseschip bevond zich ook een vrouw van wie een oudoom om het leven is gekomen bij de ramp met de Titanic in 1912. Zij heeft het overleefd. zie onze website:buitenland Beluister de opnames van het gesprek met kapitein Schettino JAKARTA - Indonesiërs reizen illegaal mee op een trein op Java. Binnenkort zijn zij daarbij hun leven niet meer zeker. Het staatsspoorwegbedrijf is van plan zware betonnen ballen aan kettingen boven de spoorlijnen te hangen om dakzitters te dwarsbomen. Andere maatregelen hielpen niet, zei een woordvoerder gisteren in Jakarta Post. foto Dita Alangkara/AP -—-ai 10 daagse busreis Vertrek op: 9 maart, 18 juni, 10, 24 september en 15 oktober Een unieke busreis waarbij u een bezoek brengt aan het schitterende eiland Mallorca en de wereldstad Barcelona! INCLUSIEF: 8 hotelovernachtingen, 1 bootovernachting e Bootovertocht Palma de Mallorca - Barcelona v.v, 9x ontbijt,-8x diner, welkomstdrankje Stadsrondrit Palma de Mallorca o.l.v. ■v een Nederlands sprekende gids Dagtocht Valldemossa en parelfabriek o.l.v. een Nederlands sprekende gids Begeleiding van chauffeur, tevens reisleider 1 Vervoer per Comfort Class touringcar Naamdhr/mevr Adres1 PostcodePlaats- Telefoon E-mail Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, Antwoordnummer 778, 7700 VC Nleuwleusen Boek nu met de boekcode 2103 bij vertrek op 9 maart en u ontvangt 25,- korting p.p.* Boekt u voorvertrek op 18 juni, dan ontvangt u met de boekcode 2103 maar liefst 50,- korting p.p.* Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. brandstofkosten en €18,- reserveringskosten per boeking *Deze korting is alleen geldig voor nieuwe boekingen o f* gemaakt met de boekcode 2103. Deze actie is geldig tot en met 31 januari 2012.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 10