Ol Weer overval op Goese winkelierster Onttakelde vinvis FZC Bescherming tegen soa's schiet tekort Boer loopt geld bloemrand mis DINSDAG 17 januari 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 14 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 Veel zon en droog, 4° PROTESTEN Demonstranten eisen vertrek president en premier Roemenië SHABBY LOOK IS IN Streetwear is niet zomaar van de straat DEN HAAG - Een op de drie meisjes heeft spijt van de eerste keer seks. Voor veel jongeren komt de eerste keer onverwacht, waardoor ze zich slecht beschermen tegen seksueel overdraagbare aandoeningen (soa's). Dat blijkt uit onderzoek onder 8ooo jongeren tussen 12 en 25 jaar door Soa Aids Nederland en Rut gers WPF. Het is het eerste grote onderzoek naar de seksuele ge zondheid van deze groep sinds 2005. In de tussenliggende jaren veranderde er weinig op seksueel gebied, zo constateren de onder zoekers. De leeftijd waarop jonge ren voor het eerst seks hebben is nog steeds 17,1 jaar. Voor 38 procent van de jongens en 31 procent van de meisjes komt de eerste keer onverwacht, waardoor ze zich slechter beschermen tegen soa's en zwangerschap. Ze weten vaak dat het binnenkort kan gebeu ren, maar op de dag zelf komt het toch onverwacht. Toch gebruikt driekwart van de jongeren wel een condoom bij de eerste keer. De rol van religie, voor het eerst uitgebreid onderzocht, blijkt bij meisjes aanzienlijk mee te spelen. Islamitische en christelijke meisjes voor wie het geloof erg belangrijk is, zijn seksueel minder actief dan niet-gelovige meisjes. Het mor- ning-afterpilgebruik bij islamiti sche meisjes die wel seksueel ac tief zijn, is volgens de onderzoe kers overigens 'bijzonder hoog': een op de drie slikte het afgelopen jaar een morning-afterpil. Bij jongens speelt geloof nauwe lijks een rol. Wel hebben islamiti sche jongens vaker dan andere jon gens betaalde seks. Een kwart van de meisjes om schrijft haar eerste keer als een ven velende ervaring, tegenover maar een op de twintig jongens. De or ganisaties noemen dit verschil op merkelijk omdat onder jongens 'de ander laten genieten' de vaakst genoemde reden voor seks is. Een op de zes jongens heeft spijt van zijn eerste keer. Jongeren stoppen te snel met con doomgebruik als ze een vaste rela tie hebben, ziet Soa Aids Neder land. Een op de acht stopt al bin nen een week. Van die groep geeft tweederde aan zich niet te hebben laten testen op seksueel overdraag bare aandoeningen als hiv. Spijt na eerste keer seks VUSS1NGEN - De vinvis die zondagmiddag aanspoelde in de Vlissingse Sloehaven, is gisteren ontleed door mede werkers van Naturalis en de faculteit diergeneeskunde in Utrecht. Flippers, organen, ogen en onderkaken wer den keurig over beide onderzoeksinstituten verdeeld, vleesrestanten gingen mee met Van Gansewinkel. En buiten dat was nogal wat. Want hoewel het dier hooguit acht maanden oud moest zijn, het werd waarschijnlijk nog gezoogd door de moeder, woog het al vijfduizend kilo. Waar het aan is gestorven, moet blijken uit onderzoek. foto Ruben Oreel pagina 18 en 19: Achteneenhalve meter, en toch maar een jonkie Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 MIDDELBURG - Het project van de fleurige en milieuvriendelijke ak kerranden voor grondbezitters staat onder druk. De contracten van een aantal Zeeuwse boeren lo pen af, waardoor ze de vergoeding van circa 2000 euro per hectare mislopen. Het gaat om 275 hectare. Over twee jaar wordt de vergoeding ge regeld als het nieuwe beleid van staatssecretaris Henk Bleker in wer king treedt. De provincie en Ble ker zijn met elkaar in gesprek hoe dit vacuüm van 2 jaar overbrugd moet worden. In Zeeland is in 12 jaar circa 500 hectare aan ruige en bloemrijke akkerranden ontstaan. pagina 3: commentaar pagina 22 en 23: jleurige rand om akkers verdwijnt DE STELLING Seksuele voorlichting helpt niet Reageer op pzc.nl UW MENING 312 reacties Kapitein van cruiseschip hangt terecht twaalf jaar cel boven het hoofd eens 111 11 PTTfflHTTTT 76% oneens 24% 8 711688"555530; GOES - Twee uur nadat ze voor de achtste keer was overvallen, stond Jo van Kalmthout (84) alweer klan ten te helpen in haar sigarenwin kel in de Voorstad in Goes. Twee mannen kwamen gistermid dag rond één uur haar winkel bin nen en bedreigden haar met een vuurwapen. Ze namen ongeveer tweehonderd euro mee. Een oplettende getuige zag dat het duo wegreed in een paarse auto met Belgisch kenteken. Dat werd direct gecommuniceerd via Twit ter en Burgernet. Dankzij de tips die daarop binnen kwamen, konden de daders niet veel later in Brabant worden aange houden. In augustus vorig jaar werd de win kel ook al overvallen. Toen raakte de uitbaatster gewond, omdat ze foto Ronald den Dekker door de overvallers tegen de grond pagina 3: 'Die ene heeft een blauwe werd gewerkt. poot'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1