buitenland 19 Balanceren tussen leger en Tahrirplein Italië keert zich massaal tegen kapitein schip 0909-5010558 Moslimbroederschap zoekt politieke rol 'Leider Pakistaanse Taliban gedood' Libië schaft biljetten met Kaddafi af Tientallen doden bij aanslag op pelgrims President Taiwan wint herverkiezing EIBaradei ziet af van presidentsrace Bel naar: Voor tien winnaars: een VIP-bezoek voor vier personen aan Attractiepark Toverland t.w.v.c iso,- Route cruiseschip' Barcelona Palmade q Mallorca SPANJE Cruiseschip Costa Concordia kapseist vrijdagavond vlak voorde kust van In de vaart: sinds 7 juli 2006 Bouwkosten: 450 miljoen euro Snelheid: max. 43 km/u Lengte: 290 meter Breedte: 35,5 meter Diepgang: 8,5 meter Schip raakt rots waardoor aan bakboordzijde scheur van 70 m ontstaat Hutten (1500) Restaurants/bars (18) Fitnessparkoers Zwembaden (3) Winkels S Theater infographic ANP bron afp bbc cc maandag 16 januari 2012 door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Italië keert zich massaal te gen de kapitein van het vrijdag avond gekapseisde cruiseschip Cos ta Concordia omdat hij 'een groet' zou hebben willen brengen aan een collega op het Toscaanse ei landje Giglio. Het ongeluk heeft twee heel ver schillende 'hoofdrolspelers' opgele verd: kapitein Francesco Schettino en veiligheidsfunctionaris Manrico Giampetroni. De 52-jarige kapitein is unaniem uitgeroepen tot de slechterik. Giampetroni (57), die gisteren na 36 uur op spectaculaire wijze met een helikopter werd be vrijd, kreeg meteen de heldensta- tus. Hij was uitgegleden en met ge broken been klem komen te zitten nadat hij talloze mensen had gehol pen het schip te verlaten. Het ongeluk met het cruiseschip heeft bizarre trekken, treffend geïl lustreerd door het beeld van een 290 meter lange en zestig meter brede kolos die op zijn zij ligt, vlak voor de punt van een klein eiland. De proporties kloppen niet, even* min als het verhaal van kapitein Schettino, die een kelner van de zelfde rederij op de kade had wil len begroeten en daarom het ei land op 150 meter afstand passeer de in plaats van op de voorgeschre ven 2500 meter. Het Openbaar Mi nisterie heeft de kapitein alvast la ten opsluiten. Hem wordt meer voudige moord en het moedwillig veroorzaken van een ramp ten las te gelegd. Volgens hoofdprocureur Verusio manoeuvreerde de kapi tein zelf het schip dicht bij het ei land, zoals overigens wel vaker ge beurde. Het ging vrijdagavond wel licht mis'omdat het eiland in de winter vrijwel uitgestorven en pik donker is. Schettino houdt vol dat hij wel afstand heeft gehouden. Volgens hem heeft het schip een rif geraakt dat niet op de nautische kaarten staat, iets wat elke eiland bewoner kan tegenspreken. Schettino vindt ook dat hij duizen den mensen het leven heeft gered, waar wel een kern van waarheid in zit. Nadat de klif een gat van ze ventig meter in het schip had ge boord, besloot de kapitein het al hellende schip naar het eiland te varen en vlak voor de kust te 'par keren'. Als het schip op open zee was gebleven, was het waarschijn lijk snel gezonken. Het OM wil de kapitein ook vervolgen omdat een uur te laat alarm is geslagen en hij het schip tijdens de evacuatie heeft verlaten. Hij werd aangetrof fen op een rots bij het strand. Al leen al hiervoor kan hij 12 jaar cel krijgen- ISLAMABAD De leider van de Pakistaanse Tali ban is mogelijk op 12 januari in het noordwesten van Pakistan bij een raketaanval door onbemande Ame rikaanse vliegtuigen omgekomen. Dat hebben bronnen bij de Paki staanse veiligheidsdiensten gezegd. Sommige Taliban bevestigden Meh- suds dood in onderschepte radiobe richten. Een woordvoerder van de Pakistaanse Taliban heeft berichten over Mehsuds dood ontkend. Vol gens de man bevond de Taliban-lei- der zich niet in het gebied. TRIPOLI In het nieuwe Libië mag niets meer aan de vroegere machtheb ber Muammar Kaddafi herinneren. De Libische centrale bank heeft be sloten de bankbiljetten van 50 di nar te vervangen. Op deze biljetten staat de ex-dictator afgebeeld in tra ditionele kleding en zonnebril. La ter verdwijnen ook andere bankbil jetten met het portret van de dood geschoten leider uit het betalings verkeer. Kaddafi werd op 20 okto ber door opstandelingen doodge schoten. De politieke partij van de Moslimbroederschap zal in Egypte het parlement domi neren, gevolgd door de Sala- fisten. Voor beide is het par lement onbekend terrein. door onze correspondent Dirk Wanrooij Het gesprek met Waleed Shalaby, woordvoerder van de Moslimbroeder schap, wordt na tien mi nuten onderbroken voor gebed. Enkele minuten is het gebouw ge huld in stilte, op het zachte preve len van gebeden na. Hoewel de Moslimbroeders in het Westen ge associeerd worden met de radicale islam, is dit gebed de enige indica tie dat het hier om een islamiti sche partij gaat. De organisatie maakt zich, nu de verkiezingen in Egypte voorbij zijn, op voor een rol in het centrum van de politie ke macht. Onder president Muba rak was de organisatie verboden. Volgens Nathan Brown, specialist BASRA Het dodental als gevolg van de aan slag op pelgrims in Irak zaterdag is opgelopen tot boven de vijftig. Daarnaast vielen er 137 gewonden. Dit hebben de autoriteiten van de provincie Basra laten weten. Het gaat om de dodelijkste aanslag in Irak sinds maart 2011. Een zelfmoor denaar, vermomd als politieman, pleegde de aanslag op een groep sjiitïsche pelgrims in een voorstad van Basra, in het zuiden van Irak. Onder de slachtoffers zijn vrouwen en kinderen. TAIPEI De Taiwanese president Ma Ying- jeou heeft zaterdag de presidents verkiezingen gewonnen. Na telling van 90 procent van de stemmen kon Ma op 51 procent van de stem men rekenen, 5 procent meer dan zijn uitdager van de Democrati sche Progressieve Partij, Tsai Ing- wen. Een derde kandidaat, James Soong, kreeg nog geen drie pro cent. De spanningen tussen Tai wan en China zijn onder Ma afge nomen tot het laagste niveau sinds de landen in 1949 uit elkaar gingen. islamitische politieke bewegingen, zal de broederschap zolang Egypte zich in een overgangsfase bevindt, proberen verantwoordelijkheid te delen. Zij richt zich op de lange ter mijn en zal bijvoorbeeld veel in spraak willen in het schrijven van de nieuwe grondwet. Zo denkt ook Issandr El-Amrani, politiek analist en beheerder van het populaire blog Arabist.net. Vol gens hem zijn zorgen over 'een tweede Iran' ongegrond. „De top van de Moslimbroederschap be staat uit entrepreneurs en mensen uit het bedrijfsleven. Zij hebben er belang bij de internationale zaken wereld niet af te schrikken met ra- CAIRO - De voormalige chef van het Internationaal Atoomenergie Agentschap (IAEA), de Egyptische diplomaat Mohammed EIBaradei, ziet ervan af mee te doen aan de presidentsverkiezingen later dit jaar in Egypte. Hij zei dat het land ondemocratisch is en dat het oude regime nog steeds niet is gevallen. dicale standpunten en beleid." Dat wil niet zeggen dat de partij zich gedeisd houdt. Vrijwel nie mand in Egypte rekende op electo rale winst van de Salafïsten. Zij wav ren vrijwel onbekend en voerden campagne als de vertegenwoordi gers van de ware islam. Zij zullen geen mogelijkheid onbenut laten de Broederschap te wijzen op zijn religieuze intenties. De Moslimbroederschap moet ba lanceren tussen de revolutionaire sentimenten van het Tahrirplein en de positie van het leger. De strijdkrachten willen een vinger in de pap houden en het is de vraag of de Moslimbroederschap dat kan verkopen aan haar achterban. De Salafïsten halen de voorpagi na's met plannen voor een alcohol verbod en het oprichten van reli gieuze politie. Maar ook bij hen lijkt er wat te veranderen. Voor het eerst werd onlangs een Salafis- tenleider aangevallen op zijn ge brek aan politieke finesse. El-Amra ni: „Deze trend zal zich doorzet ten. Het is de nalatenschap van de opstand die een einde maakte aan het regime van Hosni Mubarak. v Democratische idealen hebben nog altijd tnorm veel krediet." €0,60 per gesprek Het all-inclusive VIP-arrangement voor vier personen bestaat uit: entreebewijzen, een parkeermunt, koffie, thee of fris met gebak, keuzemenu en een souvenirpakket. Geldig: gewonnen arrangementen kunnen t/m 31 december 2012 worden genoten m.u.v. de maanden juli en augustus. Geef s.v.p. vooraf uw komst door aan Attractiepark Toverland. Voor meer informatie: www.toverland.nl. Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010558 (€0,60 per gesprek). U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 19 januari 2012. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG CommunRalie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595) Durf jij in de snelste en hoogste houten achtbaan van de Benelux? Wil jij écht leren toveren? Eindeloos klimmen en klauteren of in een boomstam van een waterval af? Kom dan naar Attractiepark Toverland. In dit park is zowel binnen als buiten zoveel te beleven datje verzekerd bent van een magisch mooie dag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9