zeeland 115 Frans Tollenaar: Prins Dille G gaat weer regeren over Uulehat Aanleg rondweg gegund aan H4A Mosselmaal en bingo voor wielerwedstrijd Vestrock verkoopt goed zonder playlist Drankrijders moeten rijbewijs inleveren Voorstelling Het Talent apotheose van jaar oefenen Ideeën voor jubileum Zeeuws-Vlaanderen Leutkostuums voor een prikkie op beurs Stefany June geboekt voor Craauwrock Bouw ziekenhuis Alma start in maart AARDENBURG H4A uit Sas van Gent is de aanleg van de rondweg Aardenburg ge gund. De aannemer had met 3.664.000 euro als laagste ingeschre ven bij de aanbesteding. De aanleg van de rondweg begint dit voor jaar. Voorbereidende werkzaamhe den zijn al aangevangen. H4A is nu ook doende met een grote infrak- lus: de verbreding van de tunnel weg aan de Zeeuws-Vlaamse kant. KOEWACHT Wieier -en supportersclub Koe wacht houdt zaterdag 21 januari een mosselavond met muzikale bingo voor het voortbestaan van de Wim Hendriks Trofee wieler wedstrijd. Vanaf 17.00 uur worden in De Vlaschaard voor 17,50 euro onbeperkt mosselen geserveerd of een koude schotel. Aanmelden via edebrouwer@zeelandnet.nl of ericdecaluwe@live.nl (0114- 362212). HULST SAS VAN GENT Bijna duizend (987 om precies te zijn) muziekliefhebbers kochten de afgelopen maanden een goed koop zogenaamd early bird ticket voor het Hulster muziekfestival Vestrock. De reputatie van het jon ge klimaatneutrale festival op 1 en 2 juni op het buitenvesteiland staat daarmee als een huis, want namen van artiesten zijn nog niet bekend. Omdat ze zijn betrapt met meer dan drie maal teveel alcohol op, moesten drie automobilisten hun rijbewijs inleveren. Het betrof vrij dagavond een 58-jarige en een 30-jarige man uit de gemeente Ter- neuzen op de Oostpoortweg tus sen Sas van Gent en Westdorpe en een 25-jarige man uit Hulst op de Clingeweg in zijn woonplaats. door Frank Gijsel AARDENBURG - Prins Dille I, alias Johny Dieleman, zal ook nu weer de scepter zwaaien over het ko mende feest van leute en plezier in Uulehat. Tijdens de Prinsenwielerrit (de Tour de Vals Plat van 't Uulehat), diende door de Raad van Elf een zware etappe volbracht te worden; van Puupe naar Snuute, oftewel van de Koaie naar de Mart. De fi nish lag in de feestloods aan de Paardenmarkt waar het publiek de Raad van Elf op enthousiaste wij- - ze ontving. Hierop werd Dille I, ge zeten op een peuterfietsje, uitge roepen tot winnaar van de etappe. Bij het binnenrijden van de loods ging de hoogheid even onderuit, maar onder de muzikale tonen van de plaatselijke boerenkapel De Bloasuuln werd de prins uiteinde lijk breedlachend en armen- zwaaiend aan het publiek voorge steld. SLUISKIL - Als echte rasartiesten ontvingen ze met de nodige bui gingen het open doekje van het pu bliek. De dertig leden van het kin- der- en jeugdcabaret Het Talent uit Sluiskil brachten zaterdaga vond en zondagmiddag bij de jaar lijkse voorstelling een bijna twee uur durend spetterend program ma met zang, dans en toneel op de planken van Het Meulengat. „Petje af voor deze kinderen", zegt begeleider Ineke Maas. Bijna vanaf de wieg van Het Talent, inmiddels ruim dertig jaar, werkt ze met de jeugd van 7 tot 16 jaar elk jaar naar deze apotheose toe. „Ze kiezen zelf hun nummers uit. Wij sturen, maken indien nodig wat aanpas singen en zorgen ook voor de kle ding en het decor." Bij Het Talent is iedereen welkom, plezier staat hoog in het vaandel. Beide voor stellingen werden druk bezocht. maandag 16 januari 2012 HULST KLOOSTERZANDE/SAS Zeeuws-Vlaanderen bestaat in 2014 200 jaar. Om de viering van dit jubi leum tot een succes te maken, is de hulp nodig van verenigingen en in stellingen. Stichting Zeeuws-Vlaan deren 2014 houdt voor de inwo ners bijeenkomsten om suggesties en ideeën te verzamelen. Van avond is de eerste bijeenkomst van af 19.15 uur in De Halve Maan in Hulst. Iedereen is welkom. Voor een prikje kostuums op de kop tikken voor carnaval. Dat kan zaterdag en zondag tijdens beur zen in Kloosterzande (Sande- school, zaterdagochtend van 9.30 uur tot 12 uur) en Sas van Gent (Ro- selaer, zondag van 14 tot 17 uur). In Kloosterzande is feestwinkel Party Max aanwezig met een greep uit het assortiment. In Sas is een grab belton en sjoelspel voor de jeugd. „Onderweg dronken we nooit. Je kunt toch niet bezopen gaan rondlopen? Nee, dat bewaarden we wel tot achteraf, dan gaven we hele shows. Toen ik een keer niet zat was, vond ik het toch allemaal wel aorige lui" GRAAUW Stefany June is de eerste band die is vastgelegd voor het open air mu ziekfestival Graauwrock, op don derdag 17 mei (Hemelvaartsdag) op de voetbalvelden van W Graauw. De band was in 2011 finalist van de Grote Prijs van Nederland en won dat jaar ook Road to Graauwrock, de wedstrijd voor beginnende bands. Momenteel touren ze door Europa en schrijven ze songs voor hun debuutalbum. EEKLO Na zeven jaar voorbereiden, kan AZ Alma in maart starten met de bouw van een nieuw ziekenhuis aan de Ringlaan in Eeklo. Zowel de campus in Eeklo als die in Sijsele verhuizen naar de nieuwe locatie. De bouw kost ruim 220 miljoen eu ro. Het ziekenhuis, in gebruik in 2017, zal werk bieden aan 110 art sen en 1200 medewerkers. Er is plaats voor 513 patiënten, onder wie veel West-Zeeuws-Vlamingen. Prins Dille I gaat, met scepter en pilsje in de hand, de Raad van Elf van 't Uulehat voor in de polonaise. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51