Kapelle verbazend snel zeelandI 15 Kapellenaren praten mee over de toekomst Herrie en trillingen beu Vrijmetselaars Scaldis Dirk de Vries brengt houden boekenmarkt de zee in het Casthuis FunFest wil inspraak voor lustrumversie Lenny Kuhr Onder de Toren met Liefdeslied Meesterwerken Verdi uitgevoerd in de kerk Schrabbekercke speelt 'schat van een buste' Jeugdtheaterschool presenteert zich Knokse partij is tegen bouw tweede Borssele Yoga dagen in De Kleine Toren maandag 16 januari 2012 GOES GOES foto Izaak Verkeste het nieuwste geschiedenisboekje leest, vraagt zich af wat er met maat bedoeld wordt. uit. Hoofdrolspelers zijn twee bur gemeesters, Gert de Groot en Sie- be Kramer, de wethouders Gieljan Burger, Jon Herselman, en Peter Ganseman, die tussendoor telkens optreedt als gewoon raadslid. Een hoofdrol blijkt, achteraf bekeken, ook weggelegd voor PvdA-fractie- voorzitter Rob Lambeck. Diens herhaalde pogingen om met de verkiezingsresultaten in de hand een plekje in het college te verove ren, strandden telkens opnieuw. Het lijkt erop dat CDA en WD, GOES - De stichting FunFest, die in november voor de vijfde keer een festival in 't Beest houdt, wil voor die jubileumuitgave de hulp van het publiek. Dat kan op funfest.nu of op de facebookpagina van het festival aangeven welke bands uit de programma's van vorige jaren terug moeten komen. De revelatie van vorig jaar, Funky Style Brass, komt in elk geval, maar dan moet er nog twaalf uur worden volge- programmqerd. Funky Style Brass komt in ieder geval ook op een speciale FunFest mini-editie die op vrijdag 25 mei wordt gehou den. Voor alle activiteiten is Fun Fest nog op zoek naar vrijwilligers, sponsors en investeerders. die het min of meer voor het zeg gen hadden bij de collegevorming, met iedereen liever in het college wilde samenwerken dan met Lam beck. Zelfs met Peter Ganseman die het college de eerste keer moest verlaten omdat het vertrou wen in hem was opgezegd. Van de spelers uit die dorpsklucht zijn wethouder Jon Herselman en raadslid Peter Ganseman overgeble ven. Zij kruisen de degens in het volgende geschiedenisboek. Maar niet alleen in het algemeen bestuur komen incidenten met de regelmaat van het tij terug. Ook het basisonderwijs, de NS-dienst- regeling, subsidies voor sociaal-cul tureel werk, sport, ouderen en jon geren, zorgen regelmatig voor schrik en dikwijls ook weer voor zuchten van verlichting Zo kunnen lezers die sterk betrok ken zijn bij het wel en wee van Ka pelle in het geschiedenisboek ook wat troost vinden: de soep wordt lang niet altijd zo heet gegeten als hij wordt opgediend. De boekenmarkten van vrijmetse laarsloge Scaldis in Goes staan be kend om de grote variëteit van het aanbod. Zondag 22 januari is er weer één in het gebouw van Scal dis, De Steen, aan de Beestenmarkt in Goes. De opbrengst is zoals al tijd voor projecten in Nepal en Thailand. De markt is open tussen 11 en 13 uur en voor belangstellen den is er de mogelijkheid te wor den rondgeleid in De Steen. WISSENKERKE Hét Nut Noord-Beveland heeft zan geres Lenny Kuhr uitgenodigd voor een concert op zaterdag 21 ja nuari in Onder de Toren in Wissen- kerke. Kuhr, winnares van het Euro visie Songfestival in 1969 scoorde niet alleen hits met Troubadour en Visite, ze ontpopte zich ook als een zeer verdienstelijk fado-zangeres. Ze zingt in Wissenkerke liederen van haar cd Liefdeslied. Het con cert begint om 20.00 uur en een kaartje kost veertien euro. GOES Het grote koor van de Regionale Zangersbond Zuid-West Nederland voert zaterdagmiddag 28 januari een serie grote koorwerken van Guiseppi Verdi uit in de Grote Kerk in Goes. Het orkest Brabant Sinfonia uit Tilburg begeleidt de zangers en als solisten treden spo- raan Patricia de Bruyn, tenor Mar tin Smeding en bas Kees van Dis op. Het concert begint om 15.00 uur en kaarten, verkrijgbaar bij de VW, kosten vijftien euro. 's-HEER ABTSKERKE De toneelvereniging Schrabbeker cke uit 's-Heer Abtskerke heeft voor de jaarlijkse uitvoering weer een klucht ingestudeerd. Die heet 'Een schat van een buste' en zal op vrijdag en zaterdag 27 en 28 januari de premiere beleven in dorpshuis Versvliet. Het stuk is van de hand van Aad Caspers en staat bol van de komische verwikkelingen. De voorstellingen beginnen om 19.30 uur en er is telkens een loterij. In de, expositieruimte van verzor gingstehuis het Gasthuis in Goes hangt tot eind maart een tentoon stelling van schilderijen door de Goese amateurkunstenaar Dirk de Vries. De Vries neemt uiteenlopende on derwerpen voor zijn olieverfschil derijen, maar de zee in al zijn facet ten is toch zijn favoriet. De exposi tie is tijdens openingsuren van het centrum te zien. GOES Alle 25 groepen van de Jeugdthea terschool Zeeland uit Goes, Middel burg, Vlissingen en Zierikzee pre senteren zich tijdens twee week einden. Op 20, 21 en 22 januari en op 28 en 29 januari kan iedereen vernemen wat de acteurs en actri ces in hun mars hebben. De toe gang kost drie euro per voorstel ling, maar er kan een weekeind- kaart voor zes euro worden ge kocht. De voorstellingen zijn in Po dium 't Beest in Goes. KNOKKE De Belgische partij Groen West-Vlaanderen in Knokke wil niet dat er een nieuwe kerncentra le in Borssele komt. Volgens de par tij is zo'n kerncentrale in de grens streek onveilig voor een hele zone in West-Vlaanderen. „Het getuigt niet van een visie op lange termijn in deze stormgevoelige zone nog een kerncentrale te plaatsen. De link met Fukushima is snel ge legd", stelt Groen West-Vlaande ren. BAARLAND In brasserie De Kleine Toren in Baarland worden voor het zesde achtereenvolgende jaar twee yoga dagen gehouden, op de zaterdagen 28 januari en 25 februari. Twee yo- gadocenten, Ria Scholtes en Hei een van der Brugge, begeleiden de dagen en in de keuken van De Klei ne Toren worden vegetarische lun ches en kofïe en thee bereid. Voor opgaven en informatie: 06-12377612 ofhcvanderbrugge@live.nl. door Mieke van der Jagt GOES - 'Goes aan de bak. Nu'. Dat is dus wel duidelijk. De aanwonenden van het spoor in Goes zijn de herrie en de trillingen van de treinen meer dan beu. Met de belofte van een spoorbak konden ze er nog wel een poos je mee leven, maar nu die dreigt te worden wegbezuinigd, is de maat vol. Ze willen een betonnen bak en daarmee uit. foto Ronald den Dekker KAPELLE - Het gemeentebestuur van Kapelle wil dat de inwoners meedenken over de toekomst. Het college wil binnen afzienbare tijd een structuurvisie opstellen waar in piketpaaltjes worden gezet voor de gemeente tot 2020, met zicht op de tien jaar daarna. De gemeente vraagt zich af hoe veel woningbouw er nog nodig is en waar dat dan het beste kan ge beuren. Is het bijvoorbeeld nodig meer bedrijventerreinen te maken om werkgelegenheid te behouden en zo ja, waar dan? Een vraag is ook of Kapelle meer recreatieterrei nen moet scheppen en er zullen ook manieren gevonden moeten worden om het hoge voorzienin genniveau in Kapelle te behouden of zelfs nog te versterken. Land bouw en fruitteelt spelen een be langrijke rol in Kapelle en ook op de veranderingen in die sectoren zal een gemeentebestuur op tijd moeten inspelen. Daarom is het belangrijk dat Kapel lenaren meepraten. Een eerste bij eenkomst wordt maandag 23 janua ri gehouden in Hotel Holland Inn in Wemeldinge. In Kapelle is er een avond op 30 januari in het ge meentehuis. Beide bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47