Aanval op plannen voor sportpark Naar Dirk dus! Modeltrein bekoort vooral man BEVELANDEN/THOLEN Bewoners oostrand Goese Polder ageren tegen komst hockeyvelden op tegen woonwijk gelegen akker Duitsers staan op Superplatz in Kamperland Bejaarde man slachtoffer van babbeltruc almanak Moeder MAANDAG 16 januari 2012 13 Geschiedenis herhaalt zich in Kapelle verbazend snel 4 en 15 door Luc Oggel GOES - Bewoners van de Golda Meirstraat en omgeving in de wijk Goese Polder willen de inloop avond over het masterplan Sport park Het Schenge morgen aangrij pen om hun ongenoegen over de gang van zaken te uiten. De gemeente Goes wil het sport park herinrichten en uitbreiden. Zo zullen er sportvelden worden aangelegd op de aan de woonwijk grenzende akkers. In de huidige opzet krijgt de rugbyclub er één veld en de hockeyvereniging drie. Onbegrijpelijk, vindt Janny -van der Wel van de bewonersbelangen groep oostrand Goese Polder. „Wij snappen niet dat de gemeente hockeyvelden tegen een woonwijk aanlegt. Hockey is één van de luid ruchtigste sporten, met al die bal len die voortdurend overal tegen aan knallen." Volgens Van der Wel hebben veel bewoners het gevoel niet serieus genomen te worden. „We hadden er al veel eerder bij betrokken moe ten worden. Volgens de wethou der is. dat niet gedaan omdat niet duidelijk zou zijn waar de hockey velden kwamen. Maar dit scenario heeft de voorkeur, dus dat is er doorheen gedrukt. We horen steeds dat er nog niets vastligt, maar dat geloven we niet. De voor bereidingen worden al getroffen en volgend jaar moet het klaar zijn." Ook de veiligheid baart bewoners zorgen. „Er komt een openbare speelvoórziening, dat wordt een hangplek zonder sociale controle. En waarom een parkeerplaats mid denin een sportpark?" De Goese wethouder Jo-Annes de Bat heeft begrip voor het angst beeld van de omwonenden, maar volgens hem is er 'echt veel ruimte op de akker'. „Bovendien maakt het qua geluid veel uit op welke manier je de velden inpast. Ik ben desnoods bereid om een geluids wal aan te leggen." De Bat geeft toe het met 'de kennis van nu' mis schien anders te hebben gedaan. „Maar ik sta open voor elk alterna tief, mits dat qua planning en fi nancieel past in de kaders die we hebben gesteld." Dat lijkt al lastig te worden, aange zien De Bat de hockeyvelden deze zomer wil aanleggen, gelet op de staat van de huidige velden. Ook een idee van de bewoners om de korfbal naar de akker te verplaat sen is volgens de wethouder een probleem, omdat het huidige veld nog een boekwaarde heeft van en kele tonnen. De inloopavond begint morgen om 19.00 uur in wijkgebouw De Spinne. KAMPERLAND - De ADAC, de Duit se ANWB, heeft camping Room pot Beach Resort in Kamperland en camping Julianahoeve in Renes- se het predikaat Superplatz ver leend. Daarmee zijn de twee Zeeuwse campings in gezelschap van tien andere recreatiecentra in Nederland. Om het predicaat Su perplatz te krijgen moeten bedrij ven aan hoge eisen voldoen. Voor verschillende categorieën zijn maximaal vijf sterren te verdienen. Alleen recreatiebedrijven met vijf sterren krijgen het stempel Super platz voor een jaar. ADAC bezoekt de campings elk jaar opnieuw. bekijk de video op www.pzc.nl/video SINT MAARTENSDIJK - Een 85-jarige inwoner van Sint-Maartensdijk is vrijdag het slachtoffer geworden van een oplichter die met een bab beltruc geld wist los te krijgen. Op lichters trachten met een min of meer plausibel verhaal bij veelal oudere mensen binnen te komen en slaan dan hun slag. In Sint Maartensdijk was het een onbeken de man die aan het begin van de avond aanbelde met een verhaal over teruggave van geld. De 85-jari- ge moest dan wel eerst 200 euro betalen. Dat deed hij en kwam pas later tot het besef dat hij was opge licht. De politie adviseert geen on bekenden binnen te laten. Tip? redactie@pzc.nl De moeder van een lokale politicus uit Terneuzen woont sinds kort in een verzorgingstehuis in diezelfde plaats. Toen hij zijn moeder op 1 ja nuari ging opzoeken om haar een ge lukkig nieuwjaar te wensen, was ze op haar kamer niet te vinden. Geen nood, want ze kon niet ver weg zijn. Hij ging op zoek. Omdat alles in dat huis nog nieuw voor hem is, was het toch een beetje zoeken als een kat in een vreemd pak huis. Na een kwartiertje zoeken had hij haar nog niet gevonden, dus be sloot hij om hulp te vragen. „Ik ben op zoek naar mijn moeder", vroeg hij een medewerkster. Waarop zij antwoordde: „Bent u daar niet een beetje te oud voor geworden?" GOES - Vier kinderen tellen we za terdagmiddag tijdens een grote vei ling van speelgoed bij Venduhuis De Jager in Goes. En die kinderen zitten er toch een beetje verveeld bij. Het zijn de mannen die op het puntje van hun stoel zitten; oude re mannen vooral. Want de men sen van het Venduhuis hebben uit gerekend dat er meer dan een kilo meter modeltreinrails onder de ha mer komt, en wel van allerlei ver schillende merken. In bijna zes honderd kavels komen ook de lo comotieven, de wagons, autootjes en huisjes aan bod. Verder zijn er dozen vol blikken speelgoed, pop pen, constructie- en bouwmate riaal, puzzels en spellen. Veilingmeester Rino Gelok hoeft maar zelden af te hameren op de inzetprijs van een tientje. Sommi ge rails brengen bijna tweehon derd euro op en ook autootjes doen het erg goed. Het zijn onver anderlijk oudere mannen die fana tiek bieden op het speelgoed uit hun vervlogen jeugd. Veilingmeester Rino Gelok hamert etalagemateriaal af op een paar tientjes. De koper is een Disneyverzamelaar. foto Izaak Verkeste Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45