Drie ton voor Schouws bedrijfsleven SCHOUWEN-DUIVELAND Rakker ziet een speeddate wel zitten Deel Noordzeestrand afgezet na vondst van een granaat Ministerie subsidieert innovatie bij bouw Ecohotel en weinesscentrum Scharendijke Veerse woning met eieren bekogeld almanak Moeder MAANDAG 16 januari 2012 13 PZC Wijk Buijse krijgt 'stadser' aanzien 14en 15 door Ton van den Nouweland zierikzee - De Ondernemers kring Schouwen-Duiveland (OSD) heeft bij het ministerie van Econo mische Zaken drie ton subsidie aangevraagd voor het Ecohotel aan de Brouwersdam en het weiness centrum Zeelandia in Scharendij ke. Dat maakt OSD-voorzitter Olivier Verwest vanavond bekend tijdens de nieuwjaarsreceptie van de on dernemerskring. Het is de tweede keer dat OSD een beroep doet op rijkssubsidie voor innovatieve pro jecten. In 2010 haalde OSD een miljoen euro binnen voor vijf projecten waar negentien bedrijven aan werkten. Nu gaat het om tien bouwbedrijven in twee projecten. Elk bedrijf krijgt 30.000 euro: bin nen twee jaar te besteden aan in novatieve ideeën rond het Ecoho tel en het weinesscentrum in De Boterhoek bij Scharendijke. Het Ecohotel op De Punt in Ouddorp telt 160 kamers, verdeeld over vier bouwlagen. Zeelandia Wellness wordt aangelegd in een parkachtig gebied in de polder tussen Scha rendijke en de Brouwersdam. Het centrum krijgt een puur Zeeuwse uitstraling. „Eind februari krijgen we van het ministerie te horen of onze aan vraag wordt gehonoreerd", zegt Verwest. „De IPC-subsidie is een succes in het bedrijfsleven. Bedrij- vencombinaties in Goes en Middel burg hebben met hulp van Syn- tens de subsidie dit jaar ook aange vraagd. Maar wij waren één van de eersten in Nederland." De IPC-subsidie is volgens Ver west versoberd sinds 2010. „Het was toen 50.000 euro per bedrijf Dat is nu 30.000 euro geworden. Ook is de looptijd teruggebracht van drie naar twee jaar." Verder maakt Verwest vanavond in zijn nieuwjaarstoespraak een kritische opmerking over het ge meentebestuur van Schou wen-Duiveland: „Ik vind de ont wikkelingen in Zierikzee te weinig innovatief. Dat de binnenstad auto- luw wordt, is prima. Maar kom dan met een creatiever plan dan wat er nu ligt." Ook de provincie kan vanavond van Verwest een sneer verwach? ten: „Schouwen-Duiveland wordt in Middelburg totaal niet gezien. Volgens het provinciebestuur be staat Zeeland alleen uit Walche ren. En daar heb ik concrete voor beelden van." ZIERIKZEE - Wie op zoek is naar een kat uit het dierenasiel, snuffelt normaal wat rond tus sen de loslopende katten om te kijken of er een geschikte nieuwe huisvriend tussenzit. Za terdag ging het er iets anders aan toe in het Dierenasiel Schouwen-Duiveland. De zestig katten van het asiel zaten allemaal braaf in hun hokje. Vrijwilligster Chantal Koster trad op als 'matchmaker' en stelde aan de hand van de wensen van de bezoekers telkens een aantal kandidaten voor. Zo mochten Annema- rie en Therres kennismaken met rode kater Rakker. In totaal kwamen zo'n vijtien mensen op de speeddatedag af. „We hebben drie kat ten geplaatst, twee andere katten zijn bespro ken." Koster, die met de dag een schoolop dracht afrondt, had op meer succesvolle dates gehoopt. Desondanks spreekt ze van een ge RENESSE Op het strand tussen Renesse en de Brouwersdam is zondagmiddag een granaat gevonden. De Zeeuwse politie bevestigt dat het metalen voorwerp enkele honderden meters van de strandovergang Schol- derlaan is gevonden. Daarop is de Ex plosieven Opruimingsdienst (EOD) ingelicht en heeft: de gemeente Schou wen-Duiveland een stuk van het Noordzeestrand afgezet. Het explosief zou blootgelegd zijn door mensen die met metaaldetectö- ren het strand afzochten. Het is nog onduidelijk hoe gevaarlijk de gevonden granaat is en op welke manier het projectiel wordt opge ruimd. VEERE Een woning aan de Kaai in Veere is zaterdagnacht bekogeld met eieren. Volgens de bewoonster gebeurde het rond half twee. Ze vermoedt dat het bekogelen ge beurd is omdat ze een beroep heeft aangespannen bij de Middelburgse rechtbank tegen een vergunning voor de historische markt. Vólgens de vrouw is haar huis vaker het mikpunt van vandalen. slaagde dag, Of Rakker mee mag met moeder en dochter, is nog even de vraag. „We hebben al twee honden en katten thuis. Misschien als Therres lang genoeg zeurt", lacht Annemarie. foto Ronald den Dekker Bekijk ook de video op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl De moeder van een lokale politicus uit Temeuzen woont sinds kort in een verzorgingstehuis in diezelfde plaats. Toen hij zijn moeder op 1 januari ging opzoeken om haar een gelukkig nieuwjaar te wensen, was ze op haar kamer niet te vinden. Geen nood, want ze konniet ver weg zijn. Hij ging op zoek. Omdat alles in dat huis nog nieuw voor hem is, was het toch een beetje zoeken als een kat in een vreemd pak huis. Na een kwartiertje zoeken had hij haar nog niet gevonden, dus be sloot hij om hulp te vragen. „Ik ben op zoek naar mijn moeder", vroeg hij een medewerkster. Waarop zij antwoordde: „Bent u daar niet een beetje te oud voor geworden?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41