Van Houwelingen naar de top Zeven keer goud voor Rombout sport 137 Terneuzenaar geeft waterpolo de voorkeur boven zwemmen Van der Klooster tweede in Sestrière Noah Heijnen sprint naar zege op 60 meter FM Sranang verslaat FC E.L. Nicole Geelhoed houdt zich staande Volharding op zoek naar andere trainer «■MMMMBniiiiiiiiiiiiBiiiiiiftmiiiiiiiiwiwiiiiiïWMt'iiïiirii •fiwiiMiiiiiiiiWiBriwiwiwiroivriwWiTiiinnriiniiniiiiiFiiMiiini wifliiiiBmiiyiiiF iriïiTNiTFf^inrniiTii||fr7Ti7iVir^irpirffnnrngrrirTiir;-r^rnrrriirTTiriii"imri iür t ~t ri n i i i i mt door Aector Dooms WACHTEBEKE - De Zeeuwse winter- zwemkampioenschappen in Wach- tebeke zijn voor Bas van Houwelin gen geslaagd als hij tijden om en nabij zijn persoonlijke records kan zwemmen. „Het zou boven ver wachting zijn als ik op een van de afstanden onder mijn persoonlijke record blijf', vertelt de negentien jarige student orthopedische tech nologie in het zwembad van Puyenbroeck. Het is duidelijk: de zwemsport heeft: niet meer zijn prioriteit. „Ik heb een keuze ge maakt voor het waterpolo." Hij speelt nu anderhalf jaar waterpolo op het hoogste niveau in het eer ste team van hoofdklasser PSV Eindhoven, waar hij dit seizoen is uitgegroeid tot een bepalende spe ler. Omdat hij slechts waterpololid is van de Eindhovense club kon de Terneuzenaar voor het zwemmen lid blijven van De. Schelde. Bas van Houwelingen probeert altijd mee te doen aan de belangrijkste zwemwedstrijden. Zijn doel is zo veel mogelijk punten voor de na tionale B-klasse bijeen te zwem men voor De Schelde, waarvan zijn vader Cees van Houwelingen de hoofdtrainer is. Bas van Houwelingen doet zijn verhaal, nadat hij in de benauwde sfeer (een hoog vochtigheidsgehal te) van het zwembad net tweede is geworden op de 100 meter schoolslag achter de ongenaakbare Simon Edenburg van SG De Zeeuwse Kust. Het zilver stemt hem tevreden. „Als je niet aan ge richte zwemtraining doet dan wor den je spieren minder soepel." Bas van Houwelingen beheerst veel zwemdisciplines. Hij rekent vooraf minstens op een Zeeuwse zwemtitel. „Dat is leuk meegeno men, maar ik richt me vooral op mijn persoonlijke records. Nu ik het zwemmen op een lager pitje heb gezet maak ik ook geen pro gressie meer." Vorderingen maakt de Terneuzenaar in het waterpolo wel. In 2010 werd hij ontdekt door scouts van PSV Eindhoven. „Tij dens de voorbereiding waren de trainers zo tevreden over me dat ik al snel deel uitmaakte van de eer ste selectie. Je leert in systemen te spelen. Een foutje wordt op dit ni veau meteen afgestraft." Het water- polotalent ontwikkelde zich snel. „Mijn beste wedstrijden speelde ik vorig jaar tijdens de nacompetitie voor degradatie." De handhaving kon een leegloop bij PSV niet voor komen. Zes spelers vertrokken, on der wie vier Engelse spelers, die zich voorbereiden op de Olympi sche Spelen. Een enkeling stopte. „Er is een verjonging doorgevoerd. We komen fysiek tekort. Dus is het weer een lastig seizoen." Vier avonden per week traint hij onder leiding van Ronald Lindhout in het zwemstadion Pieter van den Hoogenband, waar ook de thuis duels worden gespeeld. „Om mijn conditie op peil te houden train ik ook nog 's morgens." Van Houwelingen kwam in beeld bij Jong Oranje en sloeg een aan bieding van het Duitse Bayer Uer- dingen af. „Bij Jong Oranje moet ik in Zeist twintig uur per week trainen. Dat valt moeilijk te combi neren met mijn studie in Eindho ven, die ik eerst wil afmaken." De pauze is voorbij. Bas van Hou welingen bereidt zich voor op zijn volgende wedstrijd de 50 meter vrije slag. „Ik vind het jammer dat de Zeeuwse kampioenschappen in België worden gehouden, terwijl we in Vlissingen en Terneuzen uit stekende zwembaden hebben", wil hij tot slot nog kwijt. Hoewel Bas van Houwelingen tegenwoordig vooral aan het waterpoloën is, deed hij toch mee aan de Zeeuwse zwemkampioenschappen. foto Mark Neelemans door Lianne Meerman WACHTEBEKE - Stephanie Rombout heeft tijdens de Zeeuwse zwem kampioenschappen zeven gouden medailles behaald, vijf maal op per soonlijke nummers en twee keer met de estafetteploeg van DZK. Al leen op de 100 meter rugcrawl moest ze Josje van Houwelingen van De Schelde voor zich laten. Voor Rombout, die enigszins ge blesseerd zwom, was het haar laat ste winterkampioenschap. De trai- ningsarbeid staat op een laag pitje, want zo zei ze zelf: „Op dit mo ment gaat alle aandacht uit naar af studeren, dat heeft voorrang." Bij de mannen werden de medail les meer verspreid. Toby Aarnout- se (Bevelanders) kaapte er drie weg voor de neus van zijn tegen standers. Andere winnaars waren Jasper Rouwendal en Stefan Roovers van DZK en Bas van Hou welingen van De Schelde. Een aantal jeugdzwemmers haalde limieten voor de komende 'Neder landse juniorenkampioenschap pen. Van DZK waren dat Casper Zwier, Tom van Eisen, Jonathan Davidse en Marloes van de Vlies. Manon Aerssens, Laura van Sab- ben en Jomme Bruijnzeel mogen namens De Schelde starten. En ook Ricardo Lauffer van De Ganze mag uitkomen op het komende NJK. Een opvallende prestatie was de tijd van Simon Edenburg (DZK) op de 100 meter schoolslag. Zijn 1.03.80 brengt hem in de top vijf van het Nederlandse zwemmen. Jan Brink (DZK) grossierde in Zeeuwse kringrecords bij de heren 50+. Hij verbeterde vier records. Ook Ryan Verplanke (Schelde- stroom) verbeterde een aantal re cords. Op drie afstanden was zij sneller dan een Zeeuwse vrouw van 30+ ooit is geweest. Dat de jeugd er aan komt, bleek wel uit het feit dat de minioren en junioren hun persoonlijke records soms met drie tot vier seconden verbeterden. maandag 16 januari 2012 SESTRIÈRE Zitskiër Kees-Jan van der Klooster heeft een succesvolle week achter de rug. De Vlissinger eindigde bij wedstrijden in Sestrière vijf keer in de top tien. Van der Klooster boekte zaterdag zijn beste resultaat op de reuzenslalom. Hij finishte in de eerste run van de IPCAS-race als tweede en in de afsluitende run als derde. Met een totaaltij d van 1.37,48 minuten legde hij beslag op het zilver. Eerder in de week waren er al Europa Cupwedstrijden. Tij dens twee reuzenslaloms werd hij zevende en vijfde en bij twee sla loms noteerde hij de negende en de achtste eindtijd. GENT Noah Heijnen heeft gisteren bij in- doorwedstrijden in Gent de 60 me ter sprint gewonnen in 7.26 secon den. Vorige week in Apeldoorn spurtte Heijnen nog naar 7.21. Heijnen is dus in vorm voor de ko mende Nederlandse kampioen schappen Indoor op 11 februari in Apeldoorn. De 16-jarige atleet van Delta Sport behaalde een derde plaats op de 200 meter. Hij legde de afstand af in 23.88 seconden. ETTEN LEUR De zaalvoetballers van FM Sranang waren ook in hun tweede wed strijd na de jaarwisseling goed voor de volle winst. De Goese nummer twee van de ranglijst versloeg in Etten-Leur FC E.L. met 2-6. Halverwege de wed strijd was het al 1-3. Voor FM Sranang, dat de hele wed strijd de bovenliggende partij was, scoorden Gafïïn de Meza (2x), Jihad Azzagari, Jonathan Constancia, Sa- lim Sandee en Ugur Kahveci. ALKMAAR Schaatsster Nicole Geelhoed heeft zaterdag sterk gepresteerd in Alk maar tijdens de Holland Cup 3. De Nederlandse schaatstop die zich niet geplaatst heeft voor de wereld beker doet aan deze wedstrijden mee. De achttienjarige Geelhoed uit Zou- telande had zich op basis van haar snelste seizoenstijd (2.05.73) ge plaatst voor de 1500 meter. In een sterk bezet deelnemersveld eindig de ze met 2.10.14 als vijfde bij de ju nioren. OVEZANDE Jan Vermeulen stopt aan het eind van het voetbalseizoen als trainer bij voetbalvereniging Volharding uit Ovezande. In onderling overleg is besloten geen verlenging aan te gaan. Volharding zal de komende tijd op zoek gaan naar een trainer voor vol gend seizoen. De oefenmeester is bezig aan zijn tweede seizoen bij de zondag-vijf- deklasser die op dit moment de tiende plaats bezet in de competi tie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37