sport 131 Bekerstunt Jong Ambon blijft uit V: ËlSgSf Jgjgf lilfp 1 Zaamslag blijft met lege handen achter Kunstgrasveld breekt Oemoemenoe op Doelman Biervliet sleept zijn ploeg er doorheen tegen Patrijzen maandag 16 januari 2012 \yf "MM ËËÈSë foto Ruben Oreel door Merlijn van Dierendonck MIDDELBURG - Voor de voetballers van Jong Ambon is het toernooi om de districtsbeker afgelopen. De Middelburgse ploeg gaf tegen zon dag-derdeklasser Internos een 2-o-voorsprong uit handen en ver loor uiteindelijk met 4-5 in de strafschoppenserie. Assistent-coach Marlon Mual hield een dubbel gevoel over aan de wedstrijd. Mual: „Wij spelen altijd om te winnen, dus in de beker wil den we ook verder. Aan de andere kant vinden we de competitie be langrijker. Het was mooi geweest als we dóór waren gegaan, ook voor het vertrouwen. Ik heb ge zien dat de jongens er wel voor ge knokt hebben, dat is voor ons al een hele grote winst." Het verlies was, volgens Mual, het gevolg van te weinig wedstrijdrit me. „Het was duidelijk te merken dat we nog geen wedstrijd in de benen hadden. We hebben net drie trainingen achter de rug. En Internos had al een aantal oefen wedstrijden gespeeld, dus daar lag het verschil", constateerde de assis tent. Jong Ambon, dat fel van start ging, moest na tien minuten het initia tief laten aan de bezoekers uit Et- ten-Leur. Internos kreeg veel mo gelijkheden om de score te ope nen, maar verzuimde om dat ook daadwerkelijk te doen. Verrassend genoeg kwam de thuisploeg vlak voor rust op voorsprong. Martin Waisapy gaf de bal voor op Rob bie van Iwaarden, die de 1-0 ach ter doelman Verhoeven schoot. De Middelburgse equipe liet in de tweede helft beter zien dat het niet onderdeed voor Internos. De .thuisploeg leek te beseffen dat er echt wat te halen viel en was een stuk gretiger dan in het eerste be drijf Ondanks de aanvallende pres sie van Jong Ambon, kwam de 2-0 pas na een dik uur spelen. Een vrije trap van Alfaro Pentury op de rand van het strafschopgebied werd van richting veranderd door Maikel Mol, waarna de bal subtiel in de bovenhoek verdween: 2-0. Tien minuten later leek het nog 3-0 te worden, maar een harde om haal van Martin Waisapy spatte uiteen op de lat. In de 76e minuut deden de bezoe kers wat terug. Slecht verdedigen van de thuisploeg zorgde ervoor dat Maikel Mol zijn eigen doel punt kon rechtzetten. Hij zette de 2-1 op het scorebord. De 2-2 viel in het slot van de wed strijd. In de 85e minuut krulde, Eric Nijssen op fraaie wijze een vrije trap in het doel van Jong Am- bon. „We hebben de kwaliteiten om elke tegenstander onze wil op te leggen, maar ik zag aan onze jongens dat ze het na een halfuur al voelden in de benen", zo ver klaarde Mual het feit dat zijn ploeg een 2-0-voorsprong niet kon vast houden. Wat volgde was een strafschoppen- reeks. Jong Ambon had daar in dit toernooi al eerder mee te maken gehad. De ploeg had deze ronde bereikt na een gewonnen penalty reeks tegen tweedeklasser Halste ren. De zwak ingeschoten penalty van Dennis Felius werd gekeerd door doelman Verhoeven en om dat Internos vijf keer doel trof, viel het doek voor Jong Ambon. Jong Ambon - internos 2-2 (1-0). In ternos wint na strafschoppen. 42. Rob bie van Iwaarden 1-0, 66. Maikel Mol 2-0 (e.d.), 76. Maikel Mol 2-1, 85. Eric Nijssen 2-2. Gele kaart: Levi Waisapy, Daniël van 't Westende, Dazz Hitijahu- bessy. Scheidsrechter: Kees Toorenaar (Heinkenszand). Aantal toeschouwers: 80. ZAAMSLAG - Eersteklasser Zaam slag is er niet in geslaagd om de kort voor de winterstop ingezette goede lijn door te trekken. De Zeeuws-Vlamingen konden de in het restant van het tegen Rijsoord gestaakte duel opgelopen o-i-ach- terstand niet wegwerken, omdat de ploeg in de afwerking in gebre ke bleef De bezoekers liepen in de slotfase zelfs uit naar 0-2. Heel Zaamslag keek met gemeng de gevoelens terug op de zesde competitienederlaag. Er was veel beter gespeeld dan in de 26 minu ten van de eerder vanwege een blessure van de scheidsrechter ge staakte wedstrijd, maar dé ploeg stond wel met lege handen. Tweede klasse. Bruse Boys-Din- teloord 0-0: „Hij mist nooit een penalty", spraken Mare Bij de Vaate en wisselspeler Ben von Unen na afloop troostende woor den over Domenique van den Ber ge. Acht minuten voor het einde van het treffen tussen Bruse Boys en Dinteloord liet Van den Berge het na om de 0-0 van het score bord te schieten. De drie tieners vonden elkaar na afloop van het inhaalduel in de tweëde klasse E. „Vergeet het. We moeten door 'Domus'!", gaf Bij de Vaate Van den Berge de opbeuren de woorden mee. Trainer Wim Nieuwland vond het mooi om te constateren hoe zijn spelers de situatie na afloop, maar ook daarvoor in het veld oplosten. „Hij is achttien, maar pakt wel de verantwoordelijkheid. Normaal ge sproken is Johan Vroegindeweij de eerste man bij strafschoppen, maar hij gaf aan dat Domenique hem maar moest nemen." Wat in de 82e minuut, nadat laatste man Olaf Willemse in het strafschopge bied van Dinteloord door Jacco van de Doel onderuit werd ge werkt, een hoogtepunt had moe ten worden, eindigde in een diep tepunt. Zaluwe-DFS 1-0: DFS is ook na dertien competitieduels nog hek kensluiter in de tweede klasse E. Het inhaalduel met Zwaluwe ging met 1-0 verloren, waardoor de ach terstand met Serooskerke en Inter nos drie punten blijft. door Hans Markusse ARNHEM - Oemoemenoe moest op het Universitair sportcomplex in Arnhem onverwacht op een kunst grasveld aan de slag tegen het stu- dentenrugbyteam Obelix. Het draaide voor de Middelburgers uit op een deceptie. Na een 7-0-ach- terstand bij rust zegevierde Obelix met 24-12. Het was pas de tweede nederlaag voor de Middelburgers, die de titel overigens al lang en breed binnen hebben. Na rust kwam Oemoemenoe via Danny Minderhoud nog wel terug tot 7-5, maar vervolgens verdween de thuisclub uit het zicht. Via twee tries liepen de studenten uit naar 21 - 5. Via Devin Schutte en Laurent Legrand kwam Oemoeme noe nog wel terug tot 21 -12, maar met nog tien minuten te spelen, voerde Obelix de voorsprong van weer op. Het vrouwenteam van Oemoe menoe leed een thuisnederlaag te gen Castricum. Na een 5-12-achter- stand bij rust verloren de Middel burgse vrouwen met 10-29. Na tien minuten opende Oemoeme noe via Joelle Hoevenaar nog wel de score: 5-0. Castricum kwam nog voor rust op een 5-12-voor- sprong. Direct na rust leverde een actie van Joelle Hoevenaar een penalty-try op, maar meer zat er voor Oemoemenoe niet in. ZIERIKZEE - Het bekeravontuur voor MZC'11 is voorbij. De Zierik- zeese formatie verloor zaterdag op eigen veld in de vierde ronde van de districtsbeker met 0-1 van zon dag-eersteklasser Jeka. Steen beker de verder na strafschoppen. Bier vliet was te sterk voor Patrijzen. MZC'ii-Jeka 0-1: De ploeg van trainer Adriaan Nieuwenhuijse hoefde zich na afloop allerminst te schamen voor het resultaat. De derdeklasser uit Zierikzee zag wel dat Jeka de betere ploeg was, maar het verzet van de Schouwse ploeg was groot. Jeka leek snel het ver schil te willen maken, maar MZC-speler Lars Holm haalde iri de openingsfase een Bredase inzet van de doellijn. In de 66e minuut was het wel raak voor Jeka. Uit een corner werd de bal door een MZC-verdediger doorgekopt. De bal caramboleerde voor de voeten van Bart Jansen die doelman Ruud van der Linde passeerde. Veerse Boys-Steen 0-0, Steen wns: Steen bereikte ten koste van Veerse Boys de vierde ronde van de districtsbeker. Omdat het in Raamsdonkveer na negentig minu ten nog 0-0 stond, moesten straf schoppen de beslissing brengen. Kjell Verdurmen stopte twee penalty's en werd daarmee de held van de middag. Biervliet-Patrijzen 1-0: Na ruim een kwartier maakte Shurandell van Uijtrecht al het enige doel punt van de wedstrijd. De echte 'held' was echter gelegenheidsdoel man Marco de Visser. Omdat de eerste en tweede doelman, Mark van Kouteren en David Mullaert, op vakantie waren, werd de twin tigjarige De Visser gebeld. „Zater dagmiddag werd ik gebeld. Ik zat net té genieten van een biertje. Ik schrok wel even. 'Als je wilt verlie zen dan moet je mij opstellen', heb ik tegen de trainer gezegd." De laatste keer dat De Visser keep te dateerde van vijf jaar geleden als doelman van de B-junioren. „Daar na ben ik een paar jaar gestopt. Ik speel nu drie jaar in het tweede team." De Visser, in het dagelijkse leven politieman, had in het begin van het seizoen een ernstige bles sure opgelopen. „In een wedstrijd met het tweede kwam ik met mijn hoofd in botsing met de te genstander. Ik brak mijn voor hoofd en ben zes weken uitgescha keld geweest." Hij gaf toe gisteren nerveus te zijn geweest, maar naar mate de wedstrijd vorderde groei de het vertrouwen. Zo verrichtte hij reddingen, soms miraculeus, op inzetten van de aanvallers van Patrijzen en had hij ook over het nodige geluk niet te klagen. Marco de Visser mag zich de man van de wedstrijd noemen en wordt be dankt door spelers en supporters van Biervliet. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31