Hoek vergeet om Zwaluwen pijn te doen 30 WS'92 maatje te groot voor Savok Onterechte rode kaart Reguillo Vandepitte maandag 16 januari 2012 In de eerste wedstrijd na de win terstop laat Hoek een uur lang goed voetbal zien. De zaterdag hoofdklasser verzuimt tegen Zwaluwen om voor rust het ver schil te maken en moet in Vlaar- dingen uiteindelijk genoegen ne men met een 1-1-gelijkspel. door Barry van der Hooft VLAARDLNGEN - Veel kinderen van een jaar of drie leggen zonder pro blemen een puzzel van twaalf stuk jes in elkaar. Ruud Pennings had zaterdag in Vlaardingen ook twaalf stukjes van zijn eerste selectie tot zijn beschikking en zette dus pro bleemloos een opstelling op pa pier. De gekozen formatie en stra tegie pakten verrassend goed uit, alleen verzuimden de spelers van Pennings om drie punten te pak ken. De Walcherse oefenmeester kon zich er na afloop niet over opwin den. Hij was trots op zijn spelers, die als een team hadden geope reerd en vooral voor rust gevaar konden stichten. Het resulteerde in een knappe openingstreffer van centrumspits Raymond Wolff, die voor zijn man kwam en aan de eer ste paal een voorzet van Guillau- me Clinckemaillie binnenkopte. De twee hoofdrolspelers bij die 0-1, hadden ook verantwoordelijk moeten zijn voor de 0-2. De jagende Clinckemaillie zag cen trale verdediger Michael Scholten na 24 minuten wegglijden en kreeg daardoor een vrije door tocht. De Belg omspeelde de doel man, kwam dicht bij de achterlijn uit en zag de meegekomen Wolff over het hoofd. De inzet van Clin ckemaillie ging voorlangs. „Dat zijn momenten die bepalen of je een wedstrijd wint, of zoals nu gelijkspeelt", zei Pennings. „Met een 2-o-voorsprong hadden we makkelijker kunnen gaan voet ballen. Nu waren er in de tweede helft te veel hachelijke momenten voor ons doel." Jordi de Jonghe bleef lang op de been, leek zijn ploeg er doorheen te gaan slepen, maar de doelman tastte halverwege de tweede helft Karakteristiek Zwaluwen-Hoek 1-1 (0-1). 18. Raymond Wolff 0-1, 68. Bart Regel 1 -1Scheidsrechter: R.C.L. van der Wielen (Veenendaal). Rode kaart: 85. Reguillo Vandepitte (Hoek). Ge le kaart: Dimitry Gomes Almeida (Zwaluwen), Jozué Weever en Fabi an Wilson (beiden Hoek). Aantal toeschouwers: 400. I Hoek: Jordi de Jonghe; Lionel Fitsch, Reguillo Vandepitte, Giovan ni Siereveld, Jozué Weever; Fabian Wilson, Guillaume Clinckemaillie, Ferry Alfons; Jari Vyaene, Raymond Wolff (83. Mursel Kesikbas) en Re- gilio Pinas. één keer mis. Het bleek meteen een cruciale fout, omdat de bal voor de voeten viel van Bart Fie- gel. Voor de lange spits (ex-Excel- sior) was het een koud kunstje om de gelijkmaker in het verlaten doel te schuiven. Pennings: „Zoals ik al zei: zulke momenten zijn bepa lend voor het resultaat." Hoek probeerde na die gelijkma ker nog wel de winnende treffer te forceren, maar de spelers van Zwa luwen hadden hetzelfde idee. Clin ckemaillie kreeg na een slim passje van Ferry Alfons nog een goede mogelijkheid, maar zijn inzet was te slap. Uiteindelijk was Hoek te vreden met het gelijkspel, zeker omdat het in de slotfase nog maar met tien spelersop het veld stond. Reguillo Vandepitte kreeg rood van scheidsrechter Van der Wie len, maar bij die situatie ging de ar biter juist zeifin de fout Ja, Vande pitte speelde de bal iets te ver voor zich uit en herstelde dat met een sliding. Maar wat Van der Wielen niet zag, was dat Zwaluwen-verde diger Frank Stienstra zelf hard doorkwam op Vandepitte en de Hoek-verdediger op zijn been raak te. Stienstra sprong echter in de lucht, schreeuwde het uit en rolde bij zijn landing nog even als een er varen stuntman door. Vandepitte was zich van geen kwaad bewust, stond weer op en keek verbaasd om zich heen toen de rode kaart werd getoond. „Met een sliding speelde hij de bal, zonder zijn been te strekken", had Pennings van dichtbij gezien. „Die nummer vier (Stienstra) schopte daarna tegen Reguillo en dus vond ik het een vrije trap voor ons. Als hij al een rode kaart had moeten geven, dan was het aan die nummer veertien." Pennings doelde op Dimitry Gomes Almei da, die in de 72e minuut Alfons on deruit schopte, terwijl de bal al weg was. Gomes Almeida kwam weg met een gele kaart. Omdat Vandepitte later wél rood kreeg, moet Hoek het de komende duels zonder de centrale verdedi ger doen. Het maakt de spoeling weer wat dunner. Pennings hoopt zaterdag tegen ASWH wel weer een beroep te kunnen doen op Se- bastien Hermans en wellicht is Lio nel Lord dan weer fit en nieuwe ling Rachid Khali speelgerechtigd. „Het is heel smal nu", zei Pen nings. „Vandaag kon ik bijvoor beeld geen gelijkwaardige, verse krachten inbrengen." De trainer lijkt op korte termijn wel over een nieuwe speler te kun nen beschikken. Hoek is zo goed als rond met een Belgische contro lerende middenvelder. De komen de dagen moeten nog wat handte keningen worden gezet en kunnen de papieren worden opgestuurd. 'Als hij al een rode kaart had moeten geven, dan was het aan die nummer veertien van Zwaluwen' Martin Waisapy (links) is zijn tegenstander te vlug af. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van WS'92 bekroonden in de regiodi visie een inhaalrace tegen het op de tweede plaats geklasseerde VCN/King Software met een 3-2-zege. De mannen van Mytilus lieten zich in de promotieklasse voor eigen publiek verrassen door Voko 2: 1-3. De vrouwen van pro- motieklasser WS'92 hadden geen enkele moeite met Savok: 4-0. WS'92-VCN/King Software 3-2 (21-25, 24-26, 26-24, 25-14, 15-5): Onder leiding van gelegenheids- coach Ton Begijn keken de man nen van WS'92 tegen de nummer twee van de regiodivisie na twee sets tegen een 0-2-achterstand aan. Beide keren maakten de bezoekers in de slotfase van de set tegen een goed spelend WS'92 het verschil door een sterke serviceserie. Ondanks twee nederlagen op rij handhaafde de thuisploeg het goe de spelniveau. In een boeiende der de set trokken de Vlissingers aan het langste eind. Dat bleek de om mekeer in het duel. VCN maakte steeds meer fouten, waar WS'92 geconcentreerd bleef spelen. Dat resulteerde in nog eens twee setze ges en een onverwachte overwin ning. Mytilus-Voko 2 1-3 (12-25, 20-25, 25-22, 22-25): De thuisploeg had geen enkele keer getraind tijdens de winterstop. Dat wreekte zich. Mytilus miste wedstrijdritme en ontbeerde vooral in de beginfase vechtlust. Voko bestookte de thuis ploeg met een lastige service en speelde sterk in de side-out. Na een afstraffing in de eerste set kreeg Mytilus wat meer greep op de gasten, die op beslissende mo menten gretiger en scherper wa ren en voor de tweede keer op rij wonnen. Met een betere opslag als sterk wapen leek de Goese forma tie na winst in de derde set terug in de wedstrijd. In een boeiende vierde set hielden beide ploegen lang gelijke tred met elkaar. Twee fouten na het twintigste punt kost ten de thuisploeg uitzicht op een vijfsetter. WS'92-Savok 4-0 (25-17, 25-16, 25-20, 25-12): Een overwinning, waar niets op af te dingen viel. De Vlissingse vrouwen maakten vanaf het eerste fluitsignaal de dienst uit en waren een maatje te groot voor de Zeeuws-Vlaamse hekkensluiter van de promotieklas se. Slechts de lange Lieke Vergeer, die vanwege een blessure niet op volle kracht kon spelen, zorgde af en toe voor Sasse aanvalsdruk. Colléctief sterk hield de thuisploeg de concentratie vast. Omdat het vuur niet aan de schenen werd ge legd, hoefde WS'92 niet alles uit de kast te halen om vier keer op rij te winnen. De Walcherse formatie voegde vijf punten aan het totaal toe en werk te zich op naar een klassering in de middenmoot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30