Schipper opgepakt PZC Vinvis Strandt in Sloehaven Kapseizen cruiseschip kost vijf levens 14-jarige steekt vriendin neer Borssele veiliger Moeilijk jaar In coma door kat SPORT Broers Max en Tim Joosse winnen voor derde maal op rij PZC Voetbalquiz 32 en 33 MAANDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Zonnig, maar fris, 16 januari 2012 I 254e jaargang nr. 13 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 I tussen 2 en 5BINNENLAND Liefhebbers herdenken Saab ROME - Kapitein Francesco Schetti- no van het gekapseisde cruiseschip Costa Concordia kan een eis van twaalf jaar cel tegemoet zien. Hij verliet het schip afgelopen vrijdaga vond voordat iedereen van boord was. Daarnaast is Schettino aange klaagd voor doodslag. Veel passagiers van het cruiseschip Costa Concordia hebben zware kri tiek geuit op het handelen van de bemanning na het kapseizen van het schip. Procedures bleken niet te bestaan, er werden tegenstrijdige orders gegeven en veel personeel was zelf in paniek. Het feit dat er onder hen vele nationaliteiten wa ren, veroorzaakte grote problemen in de communicatie. De hulpverlening vanaf de 'buiten zijde' verliep beter. In de nacht van vrijdag op zaterdag wisten meer dan 4200 personen het schip te ver laten. Zaterdag en gisteren werden nog drie mensen levend uit het schip gehaald. Gisteren vonden dui kers de levenloze lichamen van twee bejaarde mannen in het res taurant van het schip, dat geheel onder water stond. Het aantal om gekomenen kwam daarmee op vijf, terwijl gisteravond nog vijftien mensen werden vermist. Onder hen een Italiaanse bejaarde en een 5-jarig meisje en haar vader. Ook ontbraken nog twee Amerikaanse mannen en twee Franse echtpa ren. De overige vermisten zijn waarschijnlijk keukenpersoneel. De kans dat de reddingswerkers hen nog levend aantreffen, wordt kleiner. Volgens het hoofd van de brandweer kunnen er nog luchtbel len zijn waar mensen zich in leven kunnen houden. Het werk van de duikers wordt wel steeds lastiger, omdat er veel rommel ronddrijft die het zicht beperkt. Ook lopen de duikers het gevaar verstrikt te ra ken. „Er drijven tenten, matrassen en andere objecten waar de dui- kuitrusting in vast kan komen te zitten", aldus admiraal Cosimo Ni- castro van de Italiaanse kustwacht. Er wordt rekening mee gehouden dat personen in hun hut zijn opge sloten. Door de elektrische storin gen die optraden, werden de slo ten van veel deuren die normaal met een codekaart worden ge opend, automatisch vergrendeld. Dat was ook het geval met een jong Koreaans stel op huwelijks reis. Duikers hoorden hun stem men, waarna ze alsnog konden worden gered. pagina 8 en 9: personeel niet goed ge traind in een Arnhems ziekenhuis. Kort na het incident werd de jongen een paar straten verderop aange houden, tussen twee flats aan de Johan de Wittlaan. Omdat hij zich in de struiken had verscholen en weigerde tevoorschijn te komen, loste de politie enkele waarschu wingsschoten. Daarop gaf hij zich over. Onder wijkbewoners ontstonden na het incident enkele opstootjes. VLISSINGEN - Medewerkers van Naturalis in Leiden ko men vandaag naar Vlissingen om een dode walvis te ont leden. Deze gewone vinvis spoelde gisterochtend aan in de Sloehaven. Het dier werd gistermiddag op de kade getakeld. Het skelet van het 8,5 meter lange dier gaat naar Leiden. Het vlees en de organen worden vernie tigd. Het is volgens Jaap van der Hiele van Eerste Hulp bij Zoogdieren (foto) tien jaar geleden dat een walvis in Zeeland strandde. Van der Hiele schatte gisteren dat het dier tussen de 5000 en 6000 kilo weegt. foto Ruben Oreel zie ook video op www.pzc.nl/video ARNHEM - Een meisje van 15 jaar is zaterdagmiddag in Arnhem zwaar gewond geraakt bij een steekpartij. Haar ex-vriend, een 14-jarige Arn hemmer, stak haar neer in haar woning aan de Stadhoudersstraat. Ook de vader van het meisje raak te bij de steekpartij gewond. Het meisje werd gereanimeerd en met de traumahelikopter overge bracht naar het Radboud Zieken huis in Nijmegen. Haar vader ligt Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 9910 BORSELE - De beveiliging van de kerncentrale Borssele is, op aanbe velen van Internationaal Atoom Energie Agentschap (IAEA), verbe terd. Behalve de aangepaste begren zing zijn ook nieuwe hekken, ca mera's en toegangspoorten ge plaatst. Eind januari controleert het IAEA de resultaten. pagina 2/3: beveiliging vergroot DEN HAAG - Minister-president Rut- te vreest dat 2012 een moeilijker jaar wordt dan 2011. „We zullen de crisis dit jaar echt met z'n allen gaan voelen", zo zei hij gisteren in het programma Buitenhof. Hij zei dat Nederland aan de andere kant een sterk land is en tot de drie rijk ste ter wereld behoort. pagina 4:2012 wordt moeilijk jaar BUENOS AIRES - In Argentinië is een 85-jarige vrouw in coma ge raakt nadat zij op straat was ge raakt door een vallende kat. Een buurman had het beest per onge luk uit een raam gegooid op de vierde verdieping. De man probeer de met de kat zijn vrouw te raken vanwege een ruzie. De gewonde vrouw liep een schedelbreuk op. DESTELLING Kapitein van cruiseschip hangt terecht twaalf jaar cel boven het hoofd Reageer op pzc.nl UW MENING 469 reacties Ik ga de auto minder gebruiken 3 38%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1