'Mooier uitzicht is er niet' 14 Brandweer vermoedt opzet bij brand boerderij Vrouwenpolder HZ en dorpsraad testen samen rampscenario's VLISSINGEN maandag 16 januari 2012 door Emile Calon Blijft de kenmerkende ongedwongen losse sfeer van Panta Rhei be staan? Die vraag hield zaterdag heel wat men sen bezig toen ze rondliepen in het nieuwe strandpaviljoen dat me dio maart de deuren opent. Trou we bezoekers van de Vlissingse strandtent hopen van wel. Eige naar Willen Jan Buijs verzekerde keer op keer zijn gasten dat Panta Rhei, Panta Rhei blijft. Dat in de nieuwbouw zijn klanten alleen maar beter bediend kunnen wor den. Maar het kenmerkende van zijn strandtent; ongedwongen sfeer, live muziek, spelletjes, quiz zen. Met nadruk: „Dat blijft. Daar waken wij voor." Volgens hem is dat de kracht van zijn zaak en zou het oerstom zijn om dat overboord te zetten. „Tij dens alle besprekingen kwam het behoud van de sfeer steeds terug." Ook was dat volgens hem de steeds terugkerende vraag van klanten. Februari 2007 brandde de oude Panta Rhei af waarna Buijs een noodstrandtent mocht plaatsen van de gemeente Vlissingen. Die noodvoorziening riep zaterdag al bij enkele bezoekers nostalgische gevoelens op. Bijvoorbeeld bij Jack en Lilianne Provoost. De beide in woners van Goes zijn volgens ei gen zeggen regelmatig in Panta Rhei te vinden omdat ze de sfeer daar zo ontspannen vinden. „Het zand over de vloer, de muziek, de sfeer, de niet opdringerige bedie ning." Ze waren zaterdag speciaal naar Vlissingen gekomen omdat ze wisten dat ze rond konden kij ken in de nieuwbouw. Hoewel het nieuwe onderkomen nog niet klaar is, er moet nog veel werk worden verzet, vertrouwen ze er op dat ze straks een bezoek aan Vlissingen kunnen beginnen of De nieuwbouw van Phanta Rhei wordt half maart in gebruik genomen, zo verwacht eigenaar Willem Jan Buijs foto's Ruben Oreel eindigen met een bezoek aan Pan ta Rhei. Ze spraken wel een beetje de vrees uit dat de.nieuwe strandtent mis schien te mooi wordt. „Zo mooi dat het hier straks te druk is." Ze waren vooral onder de indruk van het uitzicht vanuit de nieuwe strandtent. Zij: „Een mooier uitzicht over strand en zee is er niet." Fred van de Velde is blij dat hij straks minder vaak voor een dich te deur zal staan. Volgens hem werd Panta Rhei 'te vaak' afge huurd voor feesten zodat gewone klanten niet naar binnen moch ten, zo zei de Vlissinger terwijl hij in de nieuwbouw rondliep. Moni que Buijs erkende dat dat een pro bleem vormde. „Door de nieuwe Panta Rhei te voorzien van twee verdiepingen hoeven we straks bij feesten niet meer de vaste klanten de toegang te ontzeggen." Zij ziet uit naar de nieuwbouw. Vooral omdat het personeel 'achter' dan veel meer werkruimte heeft. Want in huidige Panta Rhei is het in de keuken en de opslag zeer behel pen, zo vertelde ze. De bovenverdieping van Panta Rhei herbergt straks restaurant Bo- ka Bizarro Beach en wordt gerund door Roger Mastboom, de compag non van Buijs. Volgens de onder nemer kan daar straks in wat meer stijl gegeten worden dan beneden. Daar waar de nieuwe Panta Rhei staat, stond ooit strandtent De Nol le die gerund werd door de vader van Willen Jan Buijs, zó vertelde zijn vrouw Monique. Haar man leerde daar het vak hoewel De Nol le volgens haar niet meer was dan een zeer eenvoudige strandtent waar klanten vooral friet en blikjes bier en fris konden halen. Niet lang nadat haar man de zaak over nam 'gooide hij de plastic stoelen eruit en begon wat uitgegroeid is tot dit', vertelde ze met duidelijke trots. Friet wordt er nog steeds verkocht. Tijdens een goed weekeind soms wel tot vijfhonderd kilo, zo vertel de een van de medewerkers van Panta Rhei. Die klanten hoeven straks niet in de strandtent te ko men. Aan de achterkant komt na melijk voor die klanten een ffietlo- ket. De plannen voor de nieuw bouw waren er volgens haar al ve le jaren voor de brand. Die brand zorgde er alleen maar voor dat die plannen in een stroomversnelling kwamen. Ze erkende ook dat de nieuwbouw groter is dan ze ooit hadden gedacht. „Maar gaande weg, tijdens besprekingen met ar chitect en gemeente, werd het gro ter en groter", gaf ze als verklaring voor de huidige omvang. „We wil len het nu goed doen." 'Door de beide verdiepin gen hoeven we bij fees ten niet meer klanten de toegang te ontzeggen.' door Emile Calon VROUWENPOLDER - Officier van dienst Peter de Kraker van de brandweer Veere vermoedt dat er sprake is van opzet bij de brand die de landbouwschuur aan de Ko ningin Emmaweg bij Vrouwenpol der verwoestte. Zekerheid daarover heeft hij ech ter niet. Maar hij stelde wel dat al le nutsvoorzieningen waren afge sloten en dat er dus geen sprake kan zijn van bijvoorbeeld kortslui ting. Hij heeft ook geen idee in welke richting gezocht moet wor den om bij de dader(s) terecht te komen. De brandweerofficier gaf zaterdag ook aan dat er de laatste tijd een paar merkwaardige branden zijn geweest binnen de grenzen van de gemeente Veere. Afgelopen vrijdag bijvoorbeeld was er brand in de kantine van de tennisvereniging van Serooskerke. De Kraker vindt het echter nog te vroeg om nu al te concluderen dat die verschillende branden door een iemand zijn veroorzaakt. Daar voor zijn er nog te weinig overeen komsten tussen die branden. Bo vendien, zo zei hij, zijn de onder zoeken door de technische recher che naar verschillende branden nog niet afgerond. De boerderij aan de Koningin Em maweg stond te koop. Afgelopen vrijdag hebben verschillende kan didaat-kopers het bedrijf bezocht waarbij de belangstelling vooral uitging naar de kavels grond. Voor 1 maart moeten ze een bod uit brengen op de boerderij. Naar ver wachting wordt-de verkoop niet uitgesteld. De bewuste schuur ver keerde in een zeer slechte staat. Ook de bedrijfswoning, die door de brandweer is gered, moet een stevige opknapbeurt ondergaan. De boerderij stond al een viertal ja ren leeg. De eigenaar is begin vorig jaar overleden. Hij verbleefal enke le jaren in een verzorgingshuis. door Mieke van der Jagt 'S-GRAVENPOLDER - De Hogeschool Zeeland (HZ) en de dorpsraad van 's-Gravenpolder willen samen uit vissen hoe hulpverleners en gewo ne burgers het beste kunnen sa menwerken bij een ramp, bijvoor beeld een overstroming. Gebleken is dat als er een ramp ge beurt hulpverleners en burgers meteen te hulp schieten, maar niet altijd even doelmatig. Het gebeurt wel dat beide groepen elkaar met de beste bedoelingen tegenwer ken. Een onderzoek van HZ is erop ge richt te zien wat hulpverleners van burgers verwachten en andersom. De dorpsraad nodigt daarom zo veel mogelijk mensen uit om op 19 januari naar het dorpshuis te ko men waar een 'papieren' overstro ming in elkaar wordt gezet. De vra gen zijn: Wat doet de burger? Wel ke informatie heeft hij meteen no dig? Welke hulp verwacht hij en van wie? Hoe meer mensen meedoen, hoe beter want alle antwoorden zullen naast die van de hulpverleners worden gelegd. Uit de verschillen is wellicht een verbeterde aanpak van rampen in het algemeen te destilleren. De bijeenkomst begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14